האזור של לואר איסט סייד Lower East Side מעניין ומיוחד, בעיקר משום שהתגוררו בו מהגרים רבים, ממעמד הפועלים, שהגיעו לכאן ממדינות שונות ,בגלי הגירה שונים ,במאות ה 19 וה- 20.

מאמר זה ,מציע מסלול טיול של יום באזור זה.

מאחר ולאזור לואר איסט סייד, צמודים רחובות השייכים לליטל איטלי Little Italy ולצ'יינה טאון China Town, אכלול גם אותם במאמר זה .

הצעה ליום טיול

0915 קפה ומאפה בפראררה בייקרי Ferrara Bakery בליטל איטלי 195 Grand St, או קפה ומאפה (Take away only) בבית המאפה הקרוי Bella Ferrara בליטל איטלי 108 Mulberry St .

1000 ביקור בגלריה לאומנות בלואר איסט סייד. לוודא קיום תערוכות בגלריה לפני הגעה. אני ממליץ על גלריית Perrotin New York. הגלריה נמצאת ברח' אורצ'ארד מס' 130 St 130 ORCHARD. . https://www.perrotin.com/exhibitions/upcoming/new-york/4 . גלריות מומלצות נוספות באזור ,הן:

Marc Straus Gallery, Helena Anrather, Lucien Terras, Inc., Bridget Donahue, Nathalie Karg Gallery, Gavin Brown's Enterprise, Miguel Abreu Gallery. מידע נוסף על גלריות אלה ניתן לקבל בקישור הבא:
https://www.timeout.com/newyork/art/best-lower-east-side-galleries

1300-1100 מוזיאון טנמנט . The Lower East Side Tenement Museum. מוזיאון מיוחד ומומלץ מאוד לביקור, המציג בדרך ייחודית ,אישית ואנושית, את סיפור ההגירה לארה"ב. אין זה מוזיאון רגיל ,בו נכנסים לבניין ורואים מוצגים על קירותיו או בחללו. זהו מוזיאון שניתן לבקר בו רק בסיור מודרך, הלוקח אותך לאתר, בו חיו מהגרים ומספר את סיפורם. זאת המחשת סיפורם האישי של המהגרים שגרו באתר והאופן בו חיו ופעלו כאן. דומה, שאין דרך טובה יותר לספר את סיפורם, מדרך זו. יש להירשם לסיורים לפחות יום-יומיים מראש ,דרך האינטרנט. יש כארבעה סוגי סיורים מובנים, כשכל סיור נמשך כשעה וחצי או קצת יותר, וקיבולת כל סיור כ 15 איש. לפני הסיור מומלץ לצפות בסרט דוקו, המוצג במבנה קבלת הקהל של המוזיאון. כתובת המוזיאון: 97 and 103 Orchard Street .

1400-1300 ארוחת צהריים באחד המקומות הבאים:

  1. מסעדה מאלזית בשם ניוניה Nyonya ( צמודה לפררארה בייקרי ) בליטל איטלי 199 Grand St, מסעדה טובה.וזולה יחסית. מתאימה גם לארוחת ערב.
  2. אוכל יהודי במסעדת Russ & Daughters Cafe, ברחוב אורצ'ארד 127 Orchard St, .
  3. Essex Taqueria – דוכן אוכל מקסיקני (אוכלים בעמידה או Take away ). זול ופופולרי. 123 Essex St, .
  4. Katz Delicatessen, 205 E Houston St . מסעדת דלי יהודית, המגישה סנדביצ'ים גדושים, שקיבלה פרסום עולמי, בעקבות סצינה קומית שצולמה כאן לסרט "כשהארי פגש את סאלי".
  5. Vanessa's Dumpling House, 118 Eldridge St - מסעדה סינית המתמחה בבצקי דאמפלינג מאודים, או מטוגנים. זולה מאוד ופופולרית. מעט מקומות ישיבה.

1400- 1600 סיור רגלי מודרך באזור לואר איסט סייד, צ'יינה טאון וליטל איטלי, עם אחד מהארגונים המציעים סיורים כאן.

הארגון הפופולרי ביותר המציע סיורים כאלה נקרא Free Tours by Foot. יש להיכנס לאתר הארגון ולראות בסיורים המוצעים לפי ימי השבוע והתאריכים המתאימים לכם . כתובת האתר היא : www.freetoursbyfoot.com .

ארגון נוסף המציע סיורים רגליים מודרכים בקבוצות, נקראת ביג אניון http://www.bigonion.com/ . השתתפות מותנת בתשלום מראש פרטים על כל סיור ניתנים באתר החברה, כולל מקום המפגש.

לחילופין ,סיור רגלי עצמאי, ברחובות האזורים הבאים:

לואר איסט סייד – נתחם כללית בין הרחובות באורי ואיסט ריבר Bowery , East River ורחובות קאנאל ויוסטון Canal, Houston .

צ'יינהטאון במנהטן נתחמת ב רח' גרנד Grand Street בצפון (חופף ל"איטליה הקטנה " Little Italy, רח' וורת' בדר' מע' Worth Street , רח' איסט ברודווי East Broadway בדר' מז' , רח' אלן במזרח Allen Street ורח' לאפייט Lafayette Street במערב (הגובל בטריבקה Tribeca ).

איטליה הקטנה Little Italy , הנמצא בעיר התחתית. נתחם במערב בסוהו וטריבקה, בדרום נתחם בצ'יינהטאון[במזרח רח' באורי Bowery והלואר איסט סייד Lower East Side, בצפון נוליטה Nolita. , אזור של איטלקים שאיבד מזוהרו,משטחו ומגדולתו בעבר. היום נותרו כאן מספר חנויות, ברים ומסעדות איטלקיות. הרחוב העיקרי באזור הוא Mulberry Street ועוד סמטה, או שניים, היוצאים ממנו. זה מה שנותר מאיטליה הקטנה.

נוליטה NoLita ("North of Little Italy") ,שכונה/אזור מצפון לאיטליה הקטנה. נתחם ברח' האסטון Houston Street בצפון, ברח' ברוםBroom בדרום, רח' באורי Boweryבמזרח ורח' לאפייט Lafayette Street במערב.

1700-1600 ביקור במוזיאון הצילום של ניו יורק International Center of Photography Museum ברח' באורי 250 . Bowery