לונג איילנד הוא אי, הנמצא במדינת ניו יורק, בקצה הדרום מזרחי של המדינה. חלקו הארי, הוא מחוץ לעיר ניו יורק ובו מתמקד מאמר זה. החלק של האי הנמצא בתחום העיר ניו יורק , הוא זה של הרובעים קווינס וברוקלין.

אורכו של האי ,ממערב למזרח (ממנהטן במערב, אל מונטוק Montauk בקצה המזרחי) הוא קרוב ל 200 ק"מ. מרחק נסיעה ממוצע ממנהטן אל מקומות התיירות והקניות של לונג איילנד הוא של כשעה עד שעתיים וחצי (בתלות יעד הנסיעה).

את לונג איילנד, שמחוץ לעיר ניו יורק ,מחלקים לשני חלקים, שהם גם שני מחוזות Counties)) של מדינת ניו יורק. מאמר זה עוסק בשני מחוזות אלה. מערב לונג איילנד, נקרא מחוז נסאו Nassau ,הוא האזור הקרוב יותר למנהטן והנמצא ממזרח לקווינס וברוקלין. מזרח לונג איילנד, הרחוק יותר ממנהטן, נקרא מחוז ספוק Suffolk .

הערה נוספת, כבר בפתיח, אין לבלבל בין לונג איילנד האי לבין לונג איילנד סיטי. האחרון הוא בחלק המערבי של רובע קווינס הנושק ל East River המפריד בין הרובע למנהטן.

מבחינה תיירותית, נהוג לחלק את לונג איילנד גם לאזור החוף הצפוני ( North Shore) ולאזור החוף הדרומי ( South Shore ).

לצורך נוחות הקורא, מאמר זה יציג מידע בחלוקה של מזרח ומערב, שהיא יותר רלבנטית, למרבית המבקרים בעיר ניו יורק וההתאם לקרבה לעיר זו. נתחיל עם האזור המערבי (Nassau), הקרוב יותר למנהטן.

לתייר הישראלי, הנמצא בעיר ניו יורק והמבקש לטייל לונג איילנד כדאי לטייל ברכב . ניתן לטייל כאן יומיים-שלושה ואף יותר.

עונת התיירות בלונג איילנד היא בחודשים אפריל/מאי עד אוקטובר/נובמבר. בחודשי החורף מקומות תיירות רבים סגורים. בעיקר במזרח לונג איילנד.

ניתן להגיע ללונג איילנד גם ברכבת ,של חברת הרכבות (LIRR) Long Island Rail road . בין לונג איילנד ומנהטן יש מספר קווי רכבת של חברה זו, החוצים את האי ממזרח למערב בשלושה צירים – דרומי, מרכזי וצפוני. הרכבות יוצאות ממנהטן , מתחנת Penn (Penn Station) ועוצרות בעשרות מקומות בלונג איילנד. תחנת הרכבת Penn Station נמצאת בין 7th and 8th Ave and 31st and 33rd Streets במנהטן.(המיקום קצת מבלבל – הכניסה הראשית לתחנה היא בשדרה השביעית בין רחובות 31 ו- 32 (מתחת למדיסון סקוואר גארדן).

מערב לונג איילנד Nassau County

אזור מערב לונג איילנד, הוא הקרוב למנהטן. נתחם במערב ברובעים קווינס וברוקלין, של העיר ניו יורק . במזרח הוא כולל את מפרץ אויסטר ביי Oyster Bay בצפון ואת Jones Beach Island בדרום. כבישים 108 ו 110 ,מצפון לדרום, מציינים את הגבול המזרחי של אזור זה.

מערב לונג איילנד, משום קרבתו לעיר ניו יורק, הוא אזור מאוכלס בצפיפות בתושבים רבים, חלקם הלא מבוטל, עובד בעיר ניו יורק. בתי המגורים ברובם פרטיים, נמוכים וצמודי קרקע.

יש להביא בחשבון, כי בחודשי הקיץ, בעיקר, יש פקקי תנועה קשים במערב לונג איילנד (הפקקים מתחילים במזרח האי, היכן שההמונים נופשים בקרבת החופים) בכיוון העיר ניו יורק וממנה, בבוקר ובערב. כדי להימנע מפקקי התנועה, מומלץ לנסוע בשעות שאינן שעות עומס.

מבחינה תיירותית , אזור מערב לונג איילנד, הוא פחות מעניין מהאזור של מזרח האי. ובכל זאת, יש מה לראות כאן.

ברצועת החוף הצפונית של מערב לונג איילנד ,יחסית קרוב לרובע קווינס ,בעיר ניו יורק, התגוררו בראשית המאה העשרים, בעתות הקיץ, אחדים מהעשירים והמפורסמים בארה"ב. בהם - גטסבי, גוגנהיים, וואנדרבילט, קרייזלר וגם נשיא ארה"ב, תאודור רוזוולט ומשפחתו ואחרים. לפני מאה שנה ויותר, האזור היה דליל באוכלוסייה ומאז עבר תהליך של עיור .

מספר אטרקציות תיירות עיקריות באזור זה.

הראשונה, קרויה Sands Point Preserve . כאן, באזור הנקרא Sands Point ,מצפון לעיר פורט וושינגטון Port Washington, הייתה האחוזה לשעבר של משפחת גוגנהיים. בה יער, חוף ים יפה, מרכז מבקרים ובניין מרוהט מהתקופה ההיא הקרוי Falais . בבניין זה מועברים סיורים מודרכים, בכל שעה עגולה, בין השעות 1500-1200 ,בימים חמישי-ראשון, מאמצע מאי עד סוף נובמבר. כתובת: 127 Middle Neck Rd., Sands Point.

גם אזור מפרץ מנהאסט Manhasset Bay,שממערב לעיר פורט וושינגטון Port Washington, ראוי לביקור.

האטרקציה השנייה בחוף הצפוני של לונג איילנד, נמצאת מעט יותר מזרחה והיא נקראת סאגאמור היל Sagamore Hill , הנמצאת מאחורי העיר אויסטר ביי Oyster Bay . במקום בו היה ביתו של נשיא ארה"ב תאודור רוזוולט ומשפחתו, ישנו היום מוזיאון ומרכז מבקרים. הביקור במוזיאון ובחצר הוא ללא תשלום. ביקור בבית הנשיא (מודרך) ,בתשלום (ילדים חינם). פתוח למבקרים בימים רביעי-ראשון,בין השעות 1700-0900. כתובת : 12 Sagamore Hill Rd, Oyster Bay .

בעיירה אויסטר ביי נמצא פארק בוטני היסטורי, הקרוי Planting Fields Arboretum State Historic Park. בעבר הייתה כאן האחוזה של איש הפיננסים William Robertson Coe. בשטח גדול נמצא פארק בוטני של עצים ושיחים ולצידו שטח צמחיה טבעית. במרכז הפארק מבנה ארכיטקטוני מעניין, על שם בעל האחוזה Coe. כתובת : Planing Fields Rd, Oyster Bay 1395.

אזור מפרץ אויסטר ביי הוא יפה לטיול ובו גם חופי ים פרטיים.

בחוף הצפוני , במערב מחוז סופוק קאונטי, ממזרח לאויסטר ביי Oyster Bay, נמצא מפרץ North Port Bayהראוי לביקור. אף שאזור זה שייך גאוגרפית למזרח לונג איילנד, הוא יצוין כאן, משום קרבתו לאויסטר ביי, השייכת למחוז נסאו קאונטי (מערב לונג איילנד). קרוב יותר גם למנהטן. מומלץ לבקר כאן, במקומות הבאים:

בית האחוזה של ואנדרבילט, אחד מעשירי ארצות הברית בעבר . במקום ישנו גם מוזיאון ופלנטריום Vanderbilt Museum and Planetarium . מתאים ורצוי גם לילדים. כתובת: 180 Little Neck Road, Centerport, New York . פרטים באתר https://www.vanderbiltmuseum.org/vanderbilt-planetarium/ . בחודשי החורף, נוב-מרץ, המקום פתוח למבקרים בימים שלישי, שבת ראשון בשעות 1600-1200. בחודשים יולי-אוג' סגור בימי שני. בחודשי הסתיו ספט'-אוק סגור בימים שני, רביעי חמישי. מומלץ להתעדכן באתר המוזיאון לגבי שעות וימי פתיחה ,לפני הגעה. לשקול לשריין מקום מראש לביקור בפלנטריום.

קומסט פארק Caumsett State Park,הנמצא ממזרח ומצפון למפרץ אויסטרמגיעים לכאן דרך Lloyd Harbor Rd . אזור טבע יפה, בו גם מסלולי הליכה רגלית, מהנים.

מוזיאון האומנות של מחוז נסאו Nassau County Museum of Art, נמצא בעיירה רוזלן הארבור, מרחק כ 41 ק"מ מהעיר ניו יורק. מוזיאון מעניין הנמצא באחוזה מהמאה ה19,שהיתה שייכת למיליארדר Henry Clay Frick,אספן אומנות ידוע. זה אותו Frick , שעל שמו ובביתו שבמנהטן יש מוזיאון לאומנות מדהים . המוזיאון כולל תצוגת קבע ,הכוללת יותר מ 500 עבודות וכן תערוכות מתחלפות. המוזיאון מציג אומנות אמריקאית ואירופית, במגוון תחומים – ציור, פיסול, צילום וכו'. . פתוח כל יום 1645-1100, למעט בימי שני ובמספר ימי חג אמריקאיים. בימי א' משעה 1300 ואילך המוזיאון מציע גם פעילות למשפחה. בכל יום, בשעה 1400 יש סיור מודרך במוזיאון, הכלול במחיר הכניסה. נמצא בכתובת One Museum Drive, Roslyn Harbor, New York. http://nassaumuseum.com/default.php

כשישה ק"מ דר' מז' משם, נמצא מקום מעניין נוסף לביקור - גני ווסטברי Old Westbury Gardens . אנו עדיין במחוז נסאו ,בחלק המערבי של לונג איילנד . . כאן נמצא בית האחוזה ששימש את John S. Phipps ומשפחתו. בניית המקום הושלמה בשנת 1906 . המתחם כולל ,בנוסף לבית האחוזה, גם גנים בשטח של כ 800 דונם. הגנים יפים ומעוצבים. באביב, המקום פורח. בית האחוזה מרוהט בריהוט אנטיק בריטי ובו יצירות אומנות. בבית ובגנים מוצעים סיורים מודרכים. בית האחוזה והגנים פתוחים לביקור בחודשים אפריל – אוקטובר . מ 10 אפריל פתוח מדי יום, למעט ימי שלישי . בחודשים נובמבר ודצמבר המקום פתוח במספר ימי סופ"ש - יש להתעדכן באתר האינטרנט של המקום. כתובת: 71 Old Westbury Rd, Old Westbury, NY . המקום מרוחק ממנהטן כשעה נסיעה. https://www.oldwestburygardens.org/

בנסיעה לאורך החוף הצפוני של לונג איילנד בחלקו המערבי, ניתן לבצע ביקור קצר באקדמיה הצבאית של צי הסוחר United States Merchant Marine Academy . זו ממוקמת בקצה כפר Kings Point ,צפונית לעיירה Great Neck, משקיפה על המים. האקדמיה היא אחת מחמשת האקדמיות הצבאיות של שלושת זרועות צבא ארצות הברית (אוויר, ים ויבשה) וקרוב לוודאי שיסתובבו במקום צוערים/סטודנטים במדים לבנים. כל האזור הזה ירוק במהותו, עשיר בעצים וצמחיה (בדומה לחלקו הצפוני של האי) ומאוכלס באנשים אמידים החיים בבתים פרטיים מפוארים, עתיקים, בעלי שטחים נרחבים. משטח האקדמיה ניתן לצפות על נהר East River ועל המפרץ של לונג איילנד. רחוק יותר, ניתן להבחין בחופי קונטיקט. במקום שוכן גם מוזיאון קטן , המציג פרטים הקשורים בהיסטוריה של צי הסוחר. המוזיאון פתוח על פי הזמנות מראש בלבד, אך עם קצת מזל ובתזמון מתאים, יתכן ואפשר יהיה להצטרף לקבוצת מבקרים כזו.

בדרום האזור המערבי של לונג איילנד, נמצא פארק יפה הנקרא Jones Beach State Park ורצועת חוף ים יפה וארוכה, בשם Jones Beach . כאן, מותרת הרחצה, בניגוד לאיסור רחצה בחופי ים פרטיים.

מערב לונג איילנד ,בהיותו מאוכלס בתושבים רבים, בהשוואה למזרח האי ובהיותו קרוב יותר לעיר ניו יורק, מציע לא מעט אטרקציות לפעילות וביקור ילדים ומשפחות.

בעיירה גרדן סיטי Garden City , במערב לונג איילנד, מספר אטרקציות, שיעניינו ילדים והורים. ראשית- מוזיאון הילדים של לונג איילנד Long Island Children's Museum . נמצא בעיירה גרדן סיטי כתובת : 11 Davis Ave, Garden City . המוזיאון פתוח כל יום, למעט בימי שני. פרטים באתר המוזיאון: https://www.licm.org/ . זהו מוזיאון לילדים בכל הגילאים, הכולל פעולות יצירה לילדים.

בסמיכות מקום, נמצא מקום נוסף לפעילות ילדים הקרוי Cradle of Aviation Museum. זהו מוזיאון ומקום פעילות ייחודי לילדים, הכולל, בין היתר , פלנטריום, רכיבה על סוס בקרוסלת לונה פארק Nunley's Historic Carousel, בת 100 שנה, הכוללת 41 סוסים, חדרי תצוגה והפעלה. סגור בימי שני. כתובת: Charles Lindbergh Blvd, Garden City. ראו גם : https://www.cradleofaviation.org/

מקום מעניין ומומלץ נוסף לילדים הוא Old Bethpage Village , הנמצא כ 20 ק"מ מזרחית לעיירה גארדן סיטי. ז הו כפר המשחזר את החיים באזור ,באמצע המאה ה 19. כמעט לפני מאתיים שנה. ב 51 מבנים שונים יש מוצגים שונים מהתקופה ההיא וכן בעלי מקצוע שונים, הלבושים ופועלים כמו בימי עבר. כך, נפחים, סנדלרים, חייטים ,איכרים ובעלי מקצועות נוספים. כתובת : Old Bethpage , 1303 Round Swamp Road. פתוח ימים רביעי-ראשון ,בשעות 1600-1000. https://www.obvrnassau.com/.

אטרקציה נוספת לילדים לקיץ, היא Adventurelandפארק שעשועים ,הכולל פעילויות במים . פעיל בחודשי הקיץ.כתובת:2245 Broadhollow Rd, Farmingdale . פרטים באתר הפארק: https://adventureland.us/ . בסמיכות מקום נמצאת אטרקציה נוספת לילדים. פארק פעילות ביער הקרוי The Adventure Park at Long Islandהפארק מיועד לילדים מגיל 7 ומעלה והוא כולל מסלולי הליכה באוויר, בין עצים, על גבי גשרי חבלים ופעילויות נוספות, כולל באומגה. פרטים באתר: https://longislandadventurepark.org/ . סגור בחורף. בעונות המעבר פתוח בסופי שבוע. מאמצע יוני ועד ראשית ספט' ,פתוח כל יום. כתובת:75 Colonial Springs Rd Gate #3, Wheatley Heights, NY .

לחובבי הקניות, במערב לונג איילנד, קרוב יחסית לקווינס, נמצא מתחם ענק של מרכזי קניות, בילוי והסעדה, הקרוי Roosevelt Fields. . http://www.simon.com/mall/roosevelt-field

מזרח לונג איילנד County Suffolk

מזרח לונג איילנד, נמצא ממזרח למחוז נסאו קאונטי, והוא ,כאמור מרוחק יותר ממנהטן.

מבחינה תיירותית, זהו החלק המעניין ביותר בלונג איילנד. הטיול כאן מהנה והנופים מזכירים משהו את אזור כף קוד, שבמסצ'וסטס.

מדובר באזור מישורי המאופיין ברצועות חוף ארוכות, עם חופים חוליים יפהפיים ומפרצונים, לאורך האוקיינוס האטלנטי. חופי הים קורצים למתרחצים ולמבלים, בעיקר בחודשי הקיץ .

באזור כפרים ועיירות נחמדים. וכן בתי אחוזה ובתי קיץ מחוץ לעיירות ולכפרים ,בהם מתגוררים, בין היתר, עשירי ארצות הברית, רובם רק בקיץ (בעיקר באזור המפטונס Hamptons ) . באזור גם יערות, כרמי גפנים ומקומות לטרקים רגליים. מקומות שכיף לטייל בהם ,גם עם כל המשפחה.

במזרח לונג איילנד נמצאים גם מרכזי קניות אאוטלט (Outlet)ענקיים. העיקרי והגדול ביותר נמצא בחלק המערבי של מחוז זה, בעיירה דיר פארק Deer Park. נדון בהם בהמשך.

מה לראות במזרח לונג איילנד ?

החוף הדרומי South Shore ואזור המפטונס The Hamptons

אזור מישורי, דליל באוכלוסייה, בחלק המזרחי והדרומי של לונג איילנד. באזור מפוזרים בתי מגורים ואחוזות ,רובם מאוישים רק בקיץ, במרחק גדול האחד מהשני, בין עצים וחורשות. עשירי ארה"ב נוכחים כאן .

בעת הביקור באזור החוף הדרומי, כדאי להגיע אל המפטונס, שזה האזור בקצה המזרחי של החוף הדרומי. ובעיקר אזור מונטוק Montauk (בין מונטוק לאיסט המפטון כחצי שעה נסיעה). מגיעים לכאן בכביש הקרוי Montauk Highway . מומלץ להגיע עד לקצה המזרחי ממש, על החוף, שם נמצא מגדלור ציורי והיסטורי, מסוף המאה ה 18. באתר זה נמצא מוזיאון המגדלור של מונטוק Montauk Lighthouse Museum הקרוי גם Montauk Point Light . המוזיאון סגור בחודשים דצמבר עד פברואר. מומלץ גם לרדת אל החוף, משמאל (צפון ) לאתר, לגלות צדפים ואבנים יפות וללכת במסלול הליכה רגלי, המקיף בחלקו את מתחם המגדלור ולחזור באותה הדרך (כעשר דקות לכל כיוון). מראה הים וגליו המתנפצים על הסלעים כאן, יפה, בעיקר בזריחה ובדמדומים.

במהלך הנסיעה באזור המפטונס, כדאי מדי פעם להגיע אל חוף הים, במקומות שונים ולצפות בנוף. להביא בחשבון שיש כאן חופים פרטיים, שהרחצה בהם אסורה. אם הגעתם לכאן בסוף שבוע, אפשר שתראו שלטים של מכירות בחצרות בתים Yards Sale, או אף טוב יותר- Estate Sale. לחובבי הקניות והמציאות, כדאי להיכנס.

כדאי לבקר בעיירה הנחמדה East Hamptons ולהלך ברחובותיה, המשופעים בחנויות ,מסעדות וכו'. בעיירה זאת התגורר ופעל הצייר האמריקאי המפורסם ג'קסון פולוק Jackson Pollock. ניתן לבקר בבית מגוריו ובסטודיו שלו ולראות חלק מעבודותיו Pollock-Krasner House and StudyCenter, בכתובת 830 Springs-Fireplace Rd. ,East Hampton. המקום פתוח למבקרים בחודשים מאי עד אוקטובר. יש סיורים מודרכים כל שעה עגולה. רצוי להזמין מקום מראש בטלפון Phone: (631) 324-4929.המקום פעיל בשעות 1600-1100.

עיירה נוספת בה כדאי לבקר היא סאוט'המפטון Southhampton . לטייל ברחובות מרכז העיירה ,בהם חנויות יפות, גלריות ומסעדות. יש בה גם שני מוזיאונים. המוזיאון האחד הוא למורשת האינדיאנים שחיו באזור. מדובר בכפר אינדיאני Wikun Village, של שבט שינאקוק Shinnecock, המהווה מרכז תרבות ומוזיאון הקרוי Shinnecock Nation Cultural Center and Museum. באחת השבתות של חודש דצמבר מתקיים כאן פסטיבל שנתי. הביקור כאן מעניין. למשפחות עם ילדים, זו הזדמנות טובה להיחשף לתרבות ולמורשת האינדיאנית אמריקאית. פתוח בימים חמישי-ראשון בלבד. כתובת: 100 Montauk Hwy, Southampton . המוזיאון השני בעיירה זו, הוא Southhampton Historical Museum, המציג את ההיסטוריה של האזור, דרך מספר בנייני עבר ששומרו. פתוח בחודשים מרץ-דצמ' ,בימים רביעי-ראשון. כתובת: Meeting House lane, Southampton. 17

עיירה נוספת באזור המפטונס, היא ווטר היל Water Hill . בה נמצא מוזיאון אומנות Parrish Museum,הממוקם באסם תבואה והמציג עבודות של ציירים שהתגוררו בלונג איילנד. בהם ,גם עבודות של ג'קסון פולוק. סגור ביום חמישי. כתובת: 279 Montauk Hwy, Water Mill, NY. פרטים באתר: http://parrishart.org/

מקום נוסף בו מוצגים היסטוריים הוא סאג הארבור Sag Harbor,הנמצא מערבית למונטוק. באזור זה ביטוי מצוין לארכיטקטורה הקולוניאלית ולזו של המאה ה 19. בעיירה הקטנה הנושאת שם זה, נמצא מוזיאון ציד לויתנים Whaling Museum , ברחוב הראשי Main Street .המוזיאון פתוח מדי יום בשעות 1700-1000,מאמצע חודש מאי ועד סוף אוקטובר. בעיירה זו גם מרכז מבקרים Visitor Center, הנמצא במבנה בו גר הסופר ג'ון סטיינבק (ענבי זעם) עם תחנת רוח . העיירה נמצאת במפרץ בו היה נמל הכניסה הראשי לארצות הברית הצעירה, בימי נשיאותו של ג'ורג' וושינגטון. בית המכס Old Custom House , מאותה תקופה , נשמר וניתן לבקר בו בחודשים מאי-אוק' בימים שבת-ראשון בשעות 1700-1000,ובחודשים יולי אוג' מדי יום ,באותן השעות.

מסאג הרבור ניתן ומומלץ לקחת מעבורת ,המסיעה גם את כלי הרכב, אל אי המקלט, שלטר איילנד Shelter Island. תוך כ 10 דקות שייט מגיעים לאי בו נופים יפים, שנעים לטייל בו.

בעיירה Riverhead הנמצאת קרוב לקצה המזרחי/צפוני, של מזרח לונג איילנד, נמצא מוזיאון אקווריום מעניין Long Island Aquarium . בו תצוגות של כרישים, כלבי ים, פינגווינים ושוכני ים רבים אחרים. מקום נחמד לבילוי עם ילדים. כתובת: 431 E Main St, Riverhead . בעיירה זו ,גם מתחם קניות אאוטלט, שמידע עליו יימסר מיד.

יצוין ,כי מהחוף הצפוני של מזרח לונג איילנד, ניתן להגיע אל Bridgeport במדינת קונטיקט במזרח ארה"ב, במעבורת, ממפרץ ג'פרסון Jefferson Bay .

שני מרכזי קניות אאוטלט במזרח לונג איילנד County Suffolk

מהמוסכמות היא, שבעיר ניו יורק עושים קניות. המתוחכמים מחפשים מתחמי אאוטלט - חנויות "עודפים" או חנויות "מפעל" - של מותגים. אלה נמצאים מחוץ לעיר ניו יורק, בטווחי נסיעה של שעה עד שעתיים לכל כיוון (ראה מאמר נפרד, בנושא קניות בבלוג זה). להיות במזרח לונג איילנד ,זו הזדמנות לבקר במרכזי קניות אאוטלט.

במזרח לונג איילנד שני מרכזי אאוטלט הנושאים את השם Tanger Outlet . האחד ב Deer Park והשני ,מרוחק יותר מהעיר ניו יורק,בקצה המזרחי/צפוני של לונג איילנד, בעיירה Riverhead. במרכז הקניות ב Riverhead , יש יותר חנויות מאשר בדיר פארק (שוני לא מהותי) . זהו מרכז מרשים וגדול ,עם מגוון רחב של מותגים ,חנויות ומסעדות.

מרכז האאוטלט בעיירה Deer Park, הוא מרכז קניות אאוטלט ענק, המשתרע על פני לפחות שישה רחובות. בו נמצאים גם מותגי חנויות ,שאינם מצויים במרכזי אאוטלט אחרים, כגון William Sonoma (ציוד וכלי מטבח ואוכל). החנויות כאן גדולות, מכל הסוגים ועם מבחר גדול בכל חנות. החנויות מפוזרות בשטח גדול יחסית, בטווח הליכה ברגל מהאחת לשנייה.

למי שיש זמן ומעוניין בקניות, מאוד מומלץ לבקר באחד משני מרכזי קניות האאוטלט הללו. בידיים ריקות ,לא תצאו מכאן.בשניהם ניתן לבקר שעות רבות ואף יותר מיום אחד.

מרכז האאוטלט בעיירה Riverhead ,הוא כאמור מרוחק עוד יותר ממנהטן ונמצא קרוב לקצה המזרחי של סופוק קאונטי County Suffolk, מזרח לונג איילנד . הוא קרוי Tanger Outlet Riverhead ונמצא בכתובת : 200 Tanger Mall, Riverhead, Ny. https://www.tangeroutlet.com/riverhead . זהו מתחם קניות גדול ובו מותגים רבים. בסמוך למרכז קניות זה מצויים מספר בתי מלון, שניתן לשקול לינה בהם.

באזור דיר פארק Deer Park,בסמוך למתחם האאוטלט Tanger Outlet , נמצא מקום ראוי לפעילות ילדים, בכל הגילים, הקרוי Sky Zone Trampoline Park . המקום נמצא בתוך מבנה והוא מציע מגוון של פעילויות, כגון קפיצה בטרמפולינה, קליעה בכדור לסל, בקפיצה מטרמפולינה, ריחוף באוויר ועוד. פתוח בשעות 2300-1000. פרטים באתר: https://www.skyzone.com/deerpark .

מידע נוסף למטייל בניו יורק

מאמרים נוספים של עמיקם שוב-עמי בהם מידע רב למטייל בניו יורק, ניתן למצוא בקישורים הבאים:

ניו יורק , להתאהב בקלות - מדריך מקיף New York City Comprehensive Guide

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%90%D7%94%D7%91+%D7%91%D7%A7%D7%9C%D7%95%D7%AA+++%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A+%D7%9E%D7%A7%D7%99%D7%A3

לגלות את ברוקלין היפה Discover Brooklyn,NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%9C%D7%92%D7%9C%D7%95%D7%AA+%D7%90%D7%AA+%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%9F+%D7%94%D7%99%D7%A4%D7%94

ניו יורק - לואר איסט סייד, צ'יינה טאון, ליטל איטלי Lower East Side/China Town/Little Italy

https://www.lametayel.co.il/%D7%9C%D7%95%D7%90%D7%A8+%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%98+%D7%A1%D7%99%D7%99%D7%93%D7%A6%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%94+%D7%98%D7%90%D7%95%D7%9F%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%9C+%D7%90%D7%99%D7%98%D7%9C%D7%99+%E2%80%93+%D7%94%D7%A6%D7%A2%D7%94+%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%9D+%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%C2%A0%C2%A0%C2%A0%C2%A0%C2%A0+%C2%A0lower+east+sidechina+townlittle+italy%C2%A0

ניו יורק - יום טיול בסוהו New York - Soho day tour

https://www.lametayel.co.il/%D7%99%D7%95%D7%9D+%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C+%D7%91%D7%A1%D7%95%D7%94%D7%95+soho+day+tour

ניו יורק בחודש דצמבר New York in December

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%D7%91%D7%97%D7%95%D7%93%D7%A9+%D7%93%D7%A6%D7%9E%D7%91%D7%A8%C2%A0+new+york+in+december

ניו יורק לילדים New York for Kids

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D%C2%A0%C2%A0%C2%A0+new+york+for+kids%C2%A0%C2%A0

ילדים בניו יורק - הצעה לבילוי Kids Fun Option in NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D+%D7%90%D7%95%D7%94%D7%91%D7%99%D7%9D+%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%C2%A0+%D7%94%D7%A6%D7%A2%D7%94+%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%99%C2%A0+kids+fun+in+nyc+stores

ניו יורק - מדריך קניות לא סופי Shopping in NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A+%D7%9C%D7%90+%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%99

ניו יורק - חנויות מיוחדות Special Stores in NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%97%D7%93%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7%C2%A0+special+stores+in+nyc%C2%A0

ניו יורק - מתוקים, בתי מאפה ובתי קפה מיוחדים Desserts in NYC.

https://www.lametayel.co.il/%D7%9E%D7%AA%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%9D+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%91%D7%AA%D7%99+%D7%9E%D7%90%D7%A4%D7%94+%D7%95%D7%91%D7%AA%D7%99+%D7%A7%D7%A4%D7%94+%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%97%D7%93%D7%99%D7%9D

ניו יורק - אוכל ומסעדות, החיים הטובים Restaurants scene in New York

https://www.lametayel.co.il/%D7%9C%D7%A1%D7%A2%D7%95%D7%93+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%D7%96%D7%94+%D7%94%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D+%D7%94%D7%98%D7%95%D7%91%D7%99%D7%9D

אומנות רחוב בברוקלין, ניו יורק Street Art in Brooklyn, NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%A8%D7%97%D7%95%D7%91+%D7%91%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%9F+%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7%C2%A0%C2%A0+%C2%A0street+art+in+brooklyn+nyc

אומנות רחוב במנהטן , ניו יורק - מדריך לא סופי Street Art in Manhattan , New York

https://www.lametayel.co.il/%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%A8%D7%97%D7%95%D7%91+%D7%91%D7%9E%D7%A0%D7%94%D7%98%D7%9F++%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A+%D7%9C%D7%90+%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%99++++street+art+in+manhattan++new+york

לונג איילנד - טיול יום ויותר, מחוץ לניו יורק Long Island, New York

https://www.lametayel.co.il/%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%92+%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A0%D7%93++%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C+%D7%99%D7%95%D7%9D+%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA%D7%A8+%D7%9E%D7%97%D7%95%D7%A5+%D7%9C%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7%C2%A0+%C2%A0%C2%A0long+island+new+york

ניו יורק – נופים ואחוזות בעמק הדסון , מזרחית לנהר New York-East of Hudson River

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%E2%80%93+%D7%A0%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%9D+%D7%95%D7%90%D7%97%D7%95%D7%96%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%A2%D7%9E%D7%A7+%D7%94%D7%93%D7%A1%D7%95%D7%9F++%D7%9E%D7%96%D7%A8%D7%97%D7%99%D7%AA+%D7%9C%D7%A0%D7%94%D7%A8

ניו יורק – עיירות קסומות ואתרי טבע במערב עמק הדסון New York-West of Hudson River

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%E2%80%93+%D7%A2%D7%99%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA+%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%AA+%D7%95%D7%90%D7%AA%D7%A8%D7%99+%D7%98%D7%91%D7%A2+%D7%91%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%91+%D7%A2%D7%9E%D7%A7+%D7%94%D7%93%D7%A1%D7%95%D7%9F

30 מלונות במנהטן ניו יורק , שכדאי להכיר Hotels in Manhattan you should know

https://www.lametayel.co.il/30+%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%9E%D7%A0%D7%94%D7%98%D7%9F+%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%A9%D7%9B%D7%93%D7%90%D7%99+%D7%9C%D7%94%D7%9B%D7%99%D7%A8+++hotels+in+manhattan+you+should+know

ניו יורק – לטייל בשכונות החרדיות של העיר Visiting the Ultra-Orthodox Jews Neighborhoods in NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%E2%80%93+%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9C+%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%94%D7%97%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%A9%D7%9C+%D7%94%D7%A2%D7%99%D7%A8++visiting+the+ultraorthodox+jews+neighborhoods+in+nyc

  1. מוזיאונים חדשים נפתחו בניו יורק ב 2018 Two Special Museums

https://www.lametayel.co.il/%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%A6%D7%94+%D7%A2%D7%9C+%D7%A9%D7%A0%D7%99+%D7%9E%D7%95%D7%96%D7%99%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D+%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%99%D7%9D+%D7%A9%D7%A0%D7%A4%D7%AA%D7%97%D7%95+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%D7%91+2018