מתוק ובלתי נשכח, גם הם בפאריס. המתוקים הם פן נוסף של החיים טובים, של העיר הקסומה הזו. פסגת היצירתיות, העיצוב ,הטעם, המרקם, הצבעוניות, ההגשה. אלה שנמצאים בפסגה ,כמו פייר הרמה ומתחריו, אין כמותם בעולם. ועוד נדבר על השוקו חם של אנג'לינה. יאמי. פאריס היא בית הספר של העולם לאפייה, על כל סוגיה. על החיים הטובים בפאריס, ראה מאמר נפרד בבלוג זה.

מאמר זה הוא חלק מסדרת מאמרים בנושא פאריס, המצויה בבלוג זה.

להלן המלצות ומידע על פטיסרי, בולאנג'רי (קונדיטוריות ובתי מאפה ולחמים) בפאריס, כמו גם על חנויות שוקולד ודברי מתיקה אחרים.

קונדיטוריות ובתי מאפה (פטיסרי ובולאנג'רי)

הקונדיטוריות ובתי המאפה בפאריס הם שם דבר עולמי. הטעמים, העיצוב, ההגשה הם יוצאים מהכלל ומזכירים לנו מדוע פאריס היא עיר החיים הטובים. הנה רשימה של מקומות מיוחדים ומומלצים כאלה. ברובם אין מקום ישיבה והרכישה היא לצריכה מחוץ לחנות take away. ביקור בפריס ללא ביקור בחלק ממקומות אלה, הוא החמצה לטעמי.

Stohrer – סטורר. פטיסירי ובית מאפה הנחשב לותיק בפריס. נוסד ב 1730. המקום מעוצב ומציע מגוון יצירות אומנות אפויות ,יצירות שוקולד ומתוקים אחרים. כאן הומצא המאפה הפופולרי בפריס הקרוי באבא עם רום Babà au rhum . נמצא ברובע המארה (תחנת מטרו: Les Halles ) ,בכתובת : 51 rue Montorgueil, Paris . פתוח כל יום בשעות 2030-0730, למעט בשבועיים הראשונים של אוגוסט.

Fou de Pâtisserie פו דה פטיסרי. רשת של מספר חנויות המוכרת מוצרי מאפה ,שוקולד ומתוקים, של מיטב הפטיסיירים והשפים בפריס. בהם, בין היתר, פייר הרמה, פייר מרקוליני, פבריס ג'ילוט, בנואה קוברנד , סטפן פרו ועוד. אחד הסניפים נמצא באותו הרחוב בו הפטיסרי של סטורר שצוין לעיל ובסמוך לו. http://www.foudepatisserieboutique.fr/

הנה כתובות סניפי רשת זו-פתוחים שבעה ימים בשבוע מהשעה 1100 בבוקר ובסופ"ש מ 1000 בבוקר ( עד 2000, למעט ביום ראשון עד 1800) :

35, place du Marché Saint Honoré Paris 1è

45, rue Montorgueil Paris 2è

36, rue des Martyrs Paris 9è

Pierre Herme פייר הרמה. פטיסייר,אולי המפורסם מכולם. רבים כותבים על מותג זה ומשבחים אותו. בצדק. אומנות צרופה, המיושמת בעוגות אישיות ומשפחתיות טעימות, מעוצבות ויצירתיות . סוגי העוגות רבים ולטעמי עוגות המילפיי millefeuille והאיספהאן Ispahan הם חובה. ברחבי פריס מספר חנויות המוכרות את דברי המאפה של פייר הרמה. יש גם חנויות תחת מותג זה המתמחות בשוקולד ובממתקים. הסניפים בחשובים בעיני הם ב: 72 Rue Bonaparte, 185 Rue de Vaugirard, 4 Rue Cambon , 133 Av. des Champs-Élysées.בכלבו גלרי לאפייט 40 Boulevard Haussmann. http://www.pierreherme.com

Fauchon Paris פושון פאריס. 30 Place de la Madeleine. http://www.fauchon.com פטיסרי ומעדניה מהמעולים שיש. עוגת המילפיי אגוזים כאן, לטעמי, אפילו טובה מזו של פייר הרמה. ליד כנסיית מדליין. בסמוך נמצא גם בית קפה של פושון.

לאדורה Laduree. רשת פופולרית של קונדיטוריות ובתי קפה, עם דברי מאפה ועוגות אישיות ומשפחתיות מצוינות. יש לה סניפים, הפתוחים בד"כ 2000-0800, במקומות הבאים: 21 Rue Bonaparte, 18 Rue Royale, 75 Av. des Champs-Élysées , בקומה הראשונה של כלבו פרינטומפ 1er étage et RDC Le Printemps De La Maison,, 64 Boulevard Haussmann, וכן בנמלי התעופה שרל דה גול ואורלי.

La Pâtisserie des Rêves , 93 Rue du Bac אזור סן ג'רמיין. http://lapatisseriedesreves.com/fr/

Maison Mulot . פטיסירי מעולה של השף והפטיסייר המעולה, ז'ראר מלו Gérard Mulot , באזור סן ג'רמין. נמצא בכתובת 76 Rue de Seine, 75006 Paris . פתוח כל יום בשעות 2000-0700. maison-mulot.com. לשף זה יש גם מספר מסעדות בפריס.

Pain de Sucre, 14 Rue Rambuteau. http://www.patisseriepaindesucre.com/

Boulangerie famille Delattre, 58 Rue du Cherche-Midi. פתוח 2000-0700. בולאנג'רי ופטיסרי פופולרי בסן ג'רמיין.

Poliane פוילאן . 8, rue du Cherche-Midi (6th) ומקום נוסף 38, rue Debelleyme (3rd) . שילוב מעולה של בולאנג'רי, פטיסרי ובית קפה. לחמים ומאפים מעולים, מהטובים בפאריס. המאפים עם תפוחי עץ שלהם,אהובים עלי במיוחד.

Eric Kayser.רשת של בתי מאפה ובתי קפה. לה מספר סניפים ברחבי העיר. מצטיין בלחמים . לחם הדגנים מעולה. מבחר העוגות מוגבל. קרואסון השוקולד של קייזר, טעים ופריך. האקלייר עשיר.

שוקולד ודברי מתיקה

Angelina's Paris . 226 Rue de Rivoli. בית קפה המגיש את שוקו חם האולטימטיבי. לשכוח לרגע מעניין הקלוריות. חוויה בלתי נשכחת. מתוק, סמיך ועשיר. ראה גם למעלה, בפרק קונדיטוריות ובתי מאפה. שווה לחכות בתור הגדול. .Métro: Tuileries (line 1), Concorde (line 1, 8, 12)

À la mère de famille א לה מר דה פמי ( בעברית-אם המשפחה) . בוטיק שוקולד ותיק, ברובע התשיעי. החנות בת 250 שנה, מעוצבת נפלא ולה היסטוריה מפוארת. היא חנות הממתקים הראשונה והותיקה בפאריס. היא ממש מוסד בפאריס. החנות מציעה מוצרי שוקולד שונים, דברי מתיקה וגלידה. כתובת חנות הדגל היא 35 Rue du Faubourg Montmartre . לצד חנות זו יש עוד מספר חנויות של מותג זה בעיר.http://www.lameredefamille.com/

Jacques Genin. 133, rue de Turenne. גם בית קפה.

Christian Constant 37, rue d'Assas . .

La Maison du Chocolat .225, rue du Faubourg Saint-Honoré

Pierre Marcolini . 89, rue de Seine

Patrick Roger. 108, boulevard Saint-Germain

Gérard Mulot . 76, rue de Seine ראה גם למעלה, בפרק קונדיטוריות ובתי מאפה.

Pierre Hermé . 72, rue Bonaparte ראה גם למעלה, בפרק קונדיטוריות ובתי מאפה.

Maison Georges Larincol. פטיסרי ושוקלטייר ג'ורג' לרינקול. לא מבכירי השוקלטיירים בפאריס, אבל חנות נחמדה עם מחירים נוחים. ניתן לקנות כאן עוגיות מקרון Macaroon במשקל, במחיר זול יחסית. אם קונים אותו מוצר בקופסא, משלמים מחיר כפול כמעט. ליצרן זה חנויות רבות ברחבי צרפת. בפריס שתי כתובות של חנויות כדלקמן: 14 rue de Rivoli במארה (מטרו: סנט פול). בסנט ג'רמין 132 Boulevard Saint-Germain ( מטרו: אודיאון). http://www.chocolaterielarnicol.fr/index.php

מוצרי השוקולד לינט - לחובבי מותג השוקולד השוויצרי לינט Lindt כמוני, יש לדעת, כי בפאריס יש שתי חנויות של לינט, המשווקות מגוון מוצרי שוקולד נפלאים ויש גם מבצעי הנחות. חנות אחת נמצאת ברחוב פאסי והשנייה באזור האופרה. הנה הכתובות של שתיהן:

79 Rue de Passy - open 1000-1930. Closed on Sunday.

11 bis Rue Scribe – open Mon-Sat 2000-0930, Sun 1100-1900.

תם ולא נשלם.

מידע נוסף למטייל בפריס

מאמרים נוספים של עמיקם שוב-עמי, בהם מידע רב למטייל בפאריס, ניתן למצוא בקישורים הבא:

  • פריס - מסעדות Restaurants in Paris

https://www.lametayel.co.il/he/node/1031675

  • פאריס - החיים הטובים "Paris "La Dolce Vita

https://www.lametayel.co.il/he/node/1031646

  • פריס - קניות Shopping in Paris

https://www.lametayel.co.il/he/node/1031676

  • פריס - שוקי פשפשים, שווקים Paris best Flea Markets

https://www.lametayel.co.il/he/node/1031677

  • פריס – מיטב המוזיאונים לאמנות Paris Best Art Museums

https://www.lametayel.co.il/he/node/1093164/edit