בניו יורק יש הרבה. כמעט הכל. כמעט בכל דבר. גם לילדים.

מאמר זה עוסק באפשרויות לבילוי, הנאה וחוויה לילדים בניו יורק. בעיקר במנהטן, אבל גם בברוקלין, קווינס וברונקס.

את האפשרויות שיוצגו כאן ,במרביתן המוחלט ,חוויתי בשנה האחרונה* יחד, עם נכדי והוריהם, המתגוררים, זמנית, במנהטן. הן מומלצות לילדים בגילאים 12-2, אולם חלקם גם לבני נוער ומבוגרים.

הרשימה שתוצג כאן, היא אמנם מקיפה, אולם ,היא אינה מלאה. כמו בכל תחום הקשור בניו יורק, מדי פעם, החי בה והמבקר בה, נחשף לדברים חדשים ,שלא ידע עליהם קודם.

הנה אפשרויות (אם לא צוין אחרת אחרת, הן במנהטן):

מוזיאון הילדים של מנהטן . Children's Museum of Manhattan . מתאים לילדים בגיל 9 ומטה. 5 קומות של כיף ופעילות בתחומים שונים. מציע גם תכניות הפעלה לילדים באנגלית. קומה 3 מוקדשת לגיבורי הילדים "דורה ודייגו".

212 W 83rd St. Manhattan. between Amsterdam Ave and Broadway. Hours: Tue–Fri, Sun 10am–5pm; Sat 10am–7pm. Free admission, first Friday of the month 5–8pm.www. http://cmom.org/

מוזיאון הילדים של ברוקלין Brooklyn Children's Museum . שונה מזה של מנהטן . מוזיאון עשיר המציע פעילויות לילדים בזירות התרחשות מעניינות, כמו פיציריה, סופרמרקט, סוכנות טיולים לקריביים, מגרשי משחקים ועוד ועוד. מתאים לילדים מגיל 6 ומטה.

145 Brooklyn Ave, at St. Marks Ave, Brooklyn. Hours: Tue–Sun 10am–5pm; Feb 19–Feb 27, Apr 16–Apr 26 9:30am–5pm. Free admission, every third Thursday 5–7:30pm, and every second and fourth weekend of the month 2–5pm. http://www.brooklynkids.org/

בילוי בארבע חנויות שילדים אוהבים – מדובר בחנויות הנמצאות באזור רוקפלר סנטר וכיכר טיימס במנהטן,הקרובות זו לזו. בחנויות יש מקומות להפעלה ומשחק. ניתן לבלות בהן בהנאה רבה מספר שעות וללכת ברגל דקות ספורות מהאחת לשניה. הנה פרטים על החנויות הללו (ראו גם מאמר נפרד בבלוג זה ,המוקדש להן):

F.O.Schwartz חנות הצעצועים אף.או. שוורץ - חנות צעצועים מיתולוגית בניו יורק, המשתרעת על פני מספר קומות ברוקפלר פלאזה. אהובה ומיוחדת . ידועה באיכות גבוהה של המוצרים שבה וגם בצעצועים להם מימדים גדולים במיוחד. החנות מציגה בעיקר מוצרים תחת המותג הפרטי שלה. המפורסמים שבהם הן דמויות של חיות במימדים גדולים וכן "פסנתר מהלך" Walking Piano , משטח דריכה על קלידים המשמיעים תווי מוסיקה. חנות זו היא יעד תיירות בפני עצמו למבוגרים וילדים ובד"כ היא עמוסה במבקרים. https://faoschwarz.com/ . נמצאת בכתובת:

30 Rockefeller Plaza, 49 Street, between 5 & 6 Ave., New York

Lego store חנות לגו - חנות מוצרי לגו, המצויה ברוקפלר סנטר, בכתובת :

West 50th Street, 620 5th Ave, New York .

חנות זו מציעה מגוון רחב של מוצרי לגו לילדים בגילאים שונים ,לרבות בני נוער. בחנות מתבצעת מכירה גם של ערכות מוצרי לגו גדולים במיוחד, הכוללים אלף ויותר אבני משחק להרכבה. במקום פינות הפעלה ומשחק לילדים ומוצרים הנמכרים במחירי מבצע. אלה המתעניינים בתחום יכולים לבלות כאן שעות. https://www.lego.com/en-us/stores/stores/us/rockefeller-center

Disney Store חנות דיסני – ממוקמת בכיכר טיימס . החנות פופולרית ועמוסה במבקרים. היא מציעה צעצועים, פריטי לבוש, תחפושות, פריטי אספנות ועוד, של דמויות מוכרות ואהובות מעולם הקסם של סרטי דיסני. המקום הוא אתר תיירות והוא עמוס במבקרים. בחנות שתי קומות ובה מגוון רחב של מוצרים. מובטחים כאן למבקרים, חיוך, קסם והנאה . נמצאת בכתובת:

1540 Broadway, at 7th Ave , New York .

https://stores.shopdisney.com/ny/new-york

M&M'S World חנות אם אנד אם – חנות המוקדשת למותג סוכריות השוקולד הצבעוניות, האהובות על הילדים , אם אנד אם M&M . החנות משתרעת על פני שלוש קומות ובה מבחר של מוצרי סוכריות ושוקולד של אם אנד אם, בצבעים, טעמים ,צורות וגדלים שונים. בנוסף נמכרים כאן מוצרי מרצ'נדייזינג של מותג זה, הכוללים ביגוד, מוצרי פופ, מזכרות, מתנות, פריטי אספנות וצעצוע ועוד כף לבקר כאן. החנות נמצאת בכיכר טיימס ,בכתובת: 1600 Broadway, at 7th Ave./.

מוזיאון הילדים היהודי (בברוקלין) Jewish Children's Museum - המוזיאון עוסק בנושאים יהודיים (היסטוריה, מסורת וכו') ולא רק בהם. הוא בבניין מרשים, המשתרע על פני שש קומות ונמצא בברוקלין, בשכונת קראון הייטס, בכתובת Eastern Pkwy, Brooklyn 792 . http://www.jcm.museum/ .המוזיאון סגור בימים שישי ושבת. המוזיאון מעודד סובלנות וידידות בין בני אדם באשר הם. יש בו גם פעילות אינטראקטיבית לילדים.

טיילת ברוקלין Brooklyn Heights Promenade ,חציית גשר ברוקלין וביקור באזור סאות' סיפורט –זהו טיול מקסים של מספר שעות ,ביום ללא גשם , שילדים ייהנו בו. להגיע ברכבת תחתית אל ברוקלין הייטס Brooklyn Hights . לרדת בתחנת Clark Street (רכבות,2,3) ,או בתחנת High Street (רכבות A,C). ללכת דרומה על רחוב הנרי Henry Street עד לרחוב Montague , בו לפנות ימינה , מערבה, עד לנהר איסט משם יתחיל הטיול. ניתן גם לקחת מטרו ולרדת בתחנת Court Street (רכבות N,R) ומשם הליכה קצרה ברגל מערבה ברחוב Montague עד לנהר איסט. מכאן נלך צפונה לאורך גדת הנהר בטיילת מקסימה ,ממנה נגלה קו הרקיע של דרום מנהטן במלוא תפארתו. כשמתקרבים לגשר ברוקלין ישנו פארק יפה, שנעים לטייל בו . לא תפספסו גם את חנות הגלידה המפורסמת הנמצאת כאן, ברוקלין אייסקרים פקטורי Brooklyn Ice Cream Factory ,בפינת הרחובות Furrman, ו Old Fulton . משם נלך על רח' אולד פולטון ורח' פרונט Front אל גשר ברוקלין. נחצה הגשר רגלית ( כ 20 דקות כולל עצירות ) ונגיע למנהטן .בירידה מהגשר נפנה דרומה על רחוב פרל Perl Street ונלך בו עד לרחוב פולטון Fulton .במפגש רחובות אלה נמצא גן שעשועים ומשחקים מקסים לילדים. סביר שהם ירצו להיות בו. לידו ,לכיוון הנהר, ישנו אתר הנצחה לאניה טיטניק. משם לפנות שמאלה , מזרחה, על פולטון והגעתם למזחים של סאות' סיפורט. פעם היה כאן נמל פעיל. ניתן לעלות על מזח 16 ,או 15 . לצפות משם על הנהר ,על ברוקלין ודרום מנהטן. מקום מקסים. בקרבת מקום יש מסעדות לרוב, ברחוב Water ואחרים.

מוזיאון התעבורה של ניו יורק New York Transit Museum– מוזיאון מדהים. שמו אולי לא אטרקטיבי ,אולם תכולתו והמוצג בו פשוט נהדרים. הוא מציג מוצגים היסטוריים, הקשורים לנושא מערכת התחבורה הציבורית בניו יורק- מטרו, רכבות, אוטובוסים וכו'. המוזיאון מציג את התפתחות מערכת התחבורה בעיר בצורה המעניינת ילדים ומבוגרים כאחד, לרבות פעילות אינטראקטיבית. מציגים תחנות רכבות, קרונות רכבת ואוטובוסים ישנים, שניתן להיכנס אליהם ולחוות ישיבה בפריט של פעם. הביקור כאן חוויתי, מאוד מאוד מהנה, אף שעל פניו, זה נראה נושא שלא יעניין כל אחד. מאוד מומלץ. המוזיאון נמצא בברוקלין בכתובת Schermerhorn St, Brooklyn 99 , בשכונת ברוקלין הייטס .סגור בימי שני. www.nytransitmuseum.org

מוזיאון מדע לילדים ,ברובע קווינס.New York Hall of Science. מוזיאון מצוין, החושף את הילדים למדע ולתופעות מדעיות שונות, תוך הפעלתם. בתצוגות אינטראקטיביות. במוזיאון גם פינת יצירה גדולה יחסית. מחייב הליכה ברגל של כ 10 דקות מתחנת רכבת תחתית. לגילאים 13-2.

47-01 111th St, Corona, Queens, NY. Hours: 0930-1700 daily, except on Sat-Sun 1000-1800. Free admission on Fridays, 2 – 5 pm and Sundays, 10 – 11 am.

בניו יורק יש מספר מוזיאונים נוספים המוקדשים לילדים לילדים, אולם אלה שצוינו לעיל, לטעמי, הם העיקר.

מוזיאון להיסטוריה של הטבע American Museum of Natural History . מוזיאון טבע מהטובים מסוגו בעולם. כולל מספר קומות של תצוגות רבות. תצוגה מרשימה של שלדי דינוזאורים, דב גריזלי ולוויתן. במוזיאון גם אולם קולנוע לסרטי IMAX,המוקרנים על מסך ענק. מתאים לגילאים 3 ומעלה. חוויתי. חובה לכל מבוגר וילד ,המבקר בניו יורק .יש תעריפי כניסה מומלצים, משמע שלם כפי יכולתך. ילדים מתחת לגיל 2,חינם.

Central Park West at 79th St, Manhattan. Hours: Daily 10am–5:45pm. http://www.amnh.org

מוזיאון האשליות Museum of Illusions New York מוזיאון מקסים ומהנה . לילדים מגיל 3 ומעלה, לבני נוער וגם למבוגרים המבקרים בו לבדם .הביקור כאן מהנה ונמשך בד"כ נמשך כשעה וחצי. המוזיאון אינו גדול ובו אטרקציות היוצרות אשליות אופטיות ,פעילויות אינטראקטיביות וחדר משחקים חכם.

בחדר המשחקים החכם מבקרים מכל הגילאים יכולים לשחק, להתחרות וללמוד בכיף. בו משחקי דילמה, פאזלים מעץ ומשחקים, הממריצים יכולות קוגניטיביות, טריקים, חשיבה מתמטית והמעניקים כושר למוח. בחנות המוזיאון ניתן לרכוש משחקים כאלה.

המוזיאון פתוח כל יום בשעות 2200-0900 . לעיתים משתרך תור של עד שעה ויותר בכניסה אליו (אנו עמדנו בתור, המשתרך ברחוב, כ 50 דקות ביום חורף וההמתנה הייתה כדאית). המוזיאון נמצא במנהטן באזור צ'לסי והוא נפתח לקהל המבקרים בסתיו 2018, בבניין ישן ששימש בנק. כתובת המוזיאון:

77 Eighth Avenue ,between 14 & 13 Streets, New York City.

https://newyork.museumofillusions.us/

מוזיאון הריגול Spyscape Spy Museum– מוזיאון הריגול של ניו יורק מוקדש לנושא הריגול והמודיעין. זהו מוזיאון חדש יחסית, שנפתח לקהל המבקרים בראשית שנת 2018 ובו חשיפה של עולם הצללים של איסוף מידע . עולם של ריגול, האזנה, ריגול נגדי והונאה לצרכים צבאיים. עולם של גיבורים, בוגדים ומרגלים כפולים. המוזיאון כולל פעילות אינטראקטיבית רבה, במסגרתה המבקרים נדרשים לענות על שאלות, בעמדות הפזורות ברחבי המוזיאון, הבוחנות אישיות, רמת משכל ומידת התאמה שלהם לעולם הריגול והמודיעין. כמו כן יש במוזיאון מנהרה חשוכה, אליה נכנס מבקר אחד בכל פעם. במנהרה מופעלים קרני לייזר ועל הנמצא במנהרה לבלום במהירות ובזמן קצוב את הפעלתם של קרני לייזר המכוונים נגדו . בסיום ניתן ציון המציג את מדד ההצלחה במשימה.

המוזיאון מציג באופן מוחשי ומעניין את סיפורם של גיבורים ובוגדים. את סיפור האניגמה , מכונות הצפנה ופענוח של מסרי טקסט ששימשו את צבאות גרמניה ואיטליה במלחמת העולם השנייה ואת סיפור הצוות הבריטי , בדגש על אלן טיורינג Alan Turing וג'ואן קלארק Joan Clarke, שהצליחו לפצח את צופן האניגמה ולדלות מידע איכותי רב ערך על כוחות היבשה האוויר והים של גרמניה ועל כוונותיהם. במוזיאון מוצגת מכונת אניגמה אמתית, ששימשה את הנאצים וכן הדגם הבריטי של מכונת הפענוח שפיצחה את קוד האניגמה. למתעניינים בנושא, מומלץ לצפות בסרט "משחק החיקוי" The Imitation Game, משנת 2014, המביא את סיפורם של טיורינג קלארק וצוותם. במוזיאון מוצגים שונים ורבים נוספים ששימשו בפעולות ריגול, איסוף מידע וריגול נגדי. פינה ופעילות מיוחדת מוקדשים לנושא ג'יימס בונד (בתשלום נפרד).

המוזיאון, לטעמי מיועד לילדים מגיל 10 ומעלה, בני נוער ומבוגרים. בראשית 2019, ביקרתי במוזיאון עם ילד בגיל צעיר יותר והוא גילה עניין ,הבנה והנאה באופן חלקי בלבד. הכניסה למוזיאון צריך שתהיה מוזמנת לשעה מוגדרת, על פי חלונות זמן שזמינים. עלות הכניסה למוזיאון יקרה יחסית , הן למבוגר והן לילד.. מבוגר המבקר עם ילד לאחר השעה 1600,בימים שני עד חמישי, הילד יכנס חינם (1+1). ניתן להזמין כרטיסים מראש דרך האינטרנט ולקבלם דיגיטלית לכתובת אימייל.

המוזיאון פתוח כל יום עד השעה 2100 בערב והחל מ 1000 בבוקר באמצע שבוע וב 1000 בשבת-ראשון. המוזיאון נמצא במנהטן, בכתובת :

928 Eight Avenue (entrance on SE corner of 55th Street) , NYC. https://spyscape.com/

מוזיאון לאומנות מודרנית Museum of Modern Art (MoMA) . מוזיאון לאומנות, מהמאה ה 18 ואילך, מהחשובים בעולם. למוזיאון פעילויות גם לכל המשפחה. בקומה 3 או 4 יש אולם הפעלה ויצירה לילדים (יתכן ווהוא פעיל רק ביולי-אוגוסט.יש לבדוק). יש ערכות אודיו המיועדות לילדים,המסבירת על עבודות האומנות במוזיאון.

11 W 53rd St., between Fifth and Sixth Aves, Manhattan. Hours: Mon–Thu, Sat, Sun 10:30am–5:30pm; Fri 10:30am–8pm. Children under 16 free admission. Fri 4–8pm free for all. https://www.moma.org/

גן החיות של ברונקס Bronx Zoo. גן חיות מצוין. הטוב במזרח ארה"ב. מגוון רחב של בעלי חיים ופעילויות לילדים.

2300 Southern Boulevard, at Fordham Rd, Bronx, New York 10460. Hours: Apr–Oct: Mon–Fri 10am–5pm; Sat, Sun 10am–5:30pm; Nov–Mar: Daily 10am–4:30pm. Subway: Travel: Metro-North Harlem line local to Fordham, then take the BxM11 bus to the zoo. Children under 2 free. Wed 10am–6pm pay what you wish. https://bronxzoo.com

גן חיות של סנטראל פארק במנהטן Central Park Zoo. גן חיות במנהטן !! אמנם קטן יחסית, אבל חמוד ומספיק לבילוי מהנה של שעתיים ,או יותר לילדים. במקום כ 130 סוגי בעלי חיים, לרבות פינגווינים מסוגים שונים (כולל קיסרי).דב גריזלי, כלבי ים, קופי שלג ונמר (לאופרד) שלג לבן. היתרון הגדול, נגישות קלה. גישה מהשדרה החמישית ורחוב 64 מזרח. ניתן לאחר הביקור בגן חיות זה, לעשות פיקניק בסנטראל פארק. במקום אולם קולנוע המציג סרטון של 10 דקות.

enter at Fifth Ave and 64th St . Hours: Daily 10am–5pm. Children ages two and under free. Subway: N, R to Fifth Ave–59th St. www. http://centralparkzoo.com/

גן הבוטני של ברוקלין Brooklyn Botanic Gardenממוקם בפארק פרוספקט ( בפארק זה מצוי גם גן חיות קטן) בברוקלין, בסמוך למוזיאון ברוקלין לאומנות. . גן בוטני יפה ומהנה ובו סוגי צומח שונים ורבים, לרבות תצוגת עצי בונסאי וצומח טרופי. המקום מכוון בין היתר לילדים ומציע הדרכות ופעילויות לילדים. מתאים לכל הגילאים. באביב (אפריל) מתקיים כאן פסטיבל פריחת הדובדבן Sakura Matsuri Festival ,בהשראת זה היפני.

990 Washington Ave , at President St,Brooklyn. Subway: B, Q, Franklin Ave S to Prospect Park; 2, 3 to Eastern Pkwy–Brooklyn Museum; 2, 3, 4, 5 to Franklin Ave. Hours: Tue–Fri 8am–6pm; Sat, Sun 10am–6pm. https://www.bbg.org/

הגן הבוטני של ניו יורק The New York Botanical Gardenברובע ברונקסאחת מאטרקציות התיירות הבולטות של ניו יורק. מתאים לכל הגילאים.

2900 Southern Blvd, at Fordham Rd ,Bronx. Subway: B, D to Bedford Park Blvd or 4 to Bedford Park Blvd–Lehman College, then take the Bx26 bus; or Metro-North to Botanical Garden. Or take the Harlem Line on Metro North Railroad from Grand Central Terminal to the NYBG or take the 2 train uptown to Southern Blvd in the Bronx and transfer to the Bx19 bus to 174 St. Hours: Tue–Sun 10am–6pm. Wed 10am–6pm, Sat 9–10am free. Children under 2 free. https://www.nybg.org/

המוזיאון הלאומי לאינדיאנים אמריקאיים National Museum of the American Indian .המוזיאון הוא חלק מארגון המוזיאונים המעולה הקרוי סמיסוניאן Smithsonian . מוקדש לתרבות, היסטוריה ומורשת של העמים האינדיאניים שיישבו את ארה"ב ,טרם הגעת האדם הלבן. בקיץ מופעים והפעלות לילדים. שתי קומות של תצוגות מעניינות ומיוחדות. סמוך לבאטרי פארק בלואר מנהטן. המוזיאון נמצא במבנה היסטורי מרשים ,ששימש את ארה"ב בראשית דרכה. הכניסה חופשית.

1 Bowling Green , between Broadway and Whitehall St,Lower Manhattan. Subway: R to Whitehall St; 4, 5 to Bowling Green. Hours: Mon–Wed, Fri–Sun 10am–5pm; Thu 10am–8pm http://nmai.si.edu/

מוזיאון מדאם טוסו Madame Tussauds New York - מוזיאון השעווה של מדאם טוסו מציג דמויות מוכרות ומפורסמות, מתחומים שונים - פוליטיקה, ספורט, מדע, אומנות, מוסיקה ,קולנוע ועוד. המוזיאון כולל חמש קומות תצוגה והוא נפתח בשנת 2000 . נמצא בכתובת W 42nd St, New York234 קרוב לטיימס סקוור.ילדים יאהבו לבקר כאן ולהצטלם ליד דמות אהודה. https://www.madametussauds.com/new-york/en

קוני איילנד (ברוקלין) Coney Island – האקווריום של ניו יורק, לונה פארק, טיילת וחוף ים (מתאים לרחצה/טבילה). מקום מקסים לביקור ובילוי בכלל ועם ילדים בפרט. כשעה נסיעה ברכבת מטרו ממנהטן לכל כיוון. יכול להוות בילוי של יום. ניתן לשלב ביקור בחוף ברייטון Brighton Beach.

Take the D, Q, N or F train to Stillwell Avenue. This takes about 45 - 60 minutes from midtown Manhattan.http://www.coneyisland.com/tourist-information

האקווריום של ניו יורק  New York Aquarium. מהנהומלמד. נמצא בטיילת של קוני איילנד. תחנה אחת לפני התחנה הסופית של המטרו. במקום מופע חי של כלבי ים.

602 Surf Ave , Brooklyn . Subway: F, Q to W 8th St–NY Aquarium. Daily 10am-4:30pm. Children under 2 free; Fridays after 3pm pay what you wish. http://nyaquarium.com/

מוזיאון אינטרפיד –ים,אויר וחלל Intrepid Sea, Air & Space Museum. מצוי על נושאת מטוסים מפורסמת מתקופת מלחמת העולם השניה. יחיד ומיוחד. חוויתי וכזה שייזכר. נמצא על גדת נהר ההאדסון. מתאים לכל גיל.

Pier 86, Twelfth Ave at 46th St . Manhattan. Subway: A, C, E to 42nd St–Port Authority; N, Q, R, 42nd St S, 1, 2, 3, 7 to 42nd St–Times Sq. Daily 10am–5pm, Sat & Sun: 10am-6pm, Holidays Apr-Nov: 10am-6pm. Children under 3 free. https://intrepidmuseum.org/

שייט המקיף את האי מנהטן "סירקל ליינס" Circle Line Sightseeing Cruises . מבט על האי מנהטן מהנהרות והים המקיפים אותו, בשייט של כשעתייםומחצה, הכולל הסברים על האתרים הנצפים מהספינה.לטעמי, חובה לכל המבקר בניו יורק ,אף שמחיר השייט אינו זול.רצוי לקחת שייט זה ביום לא גשום ועם ראות סבירה/טובה. מוצעים מספר אפשרויות הפלגה. מומלץ לקחת ההפלגה הארוכה של שעתיים וחצי ,המקיפה את האי והקרויה BEST OF NYC CRUISE. עליה על הספינה , בקרבת מוזיאון אינטרפיד. מתאים לכל גיל.

Pier 83, W 42nd St , at the Hudson River, Manhattan. Subway: A, C, E to 42nd St–Port Authority. https://www.circleline42.com/

הפלגה וביקור באתרים פסל החירות ובאי אליס (אליס איילנד) Statue of Liberty and Ellis Island . השילוב בין השתיים מתבקש, מאחר ומדובר ממילא בהפלגה אחת ,לה שתי תחנות עצירה, האחת בפסל החירות והשניה באי אליס. זהו טיול של כמעט יום שלם, המתאים לכל גיל. מומלץ להתחילו כבר בסביבות 0900 בבוקר ואולי מעט לפני, בגלל תורים ארוכים למעבורת, המשייטת בין מקומות אלה ( כל 20-30 דקות, יוצאת מעבורת, מבאטרי פארק Battery Park. כרטיסים למעבורת ניתן לרכוש מראש ,דרך אתר החברה, או במקום היציאה של המעבורת. לוח הזמנים ליציאת המעבורת מפורסם באתר והוא משתנה בהתאם לעונה. www.StatueCruises. , https://www.nps.gov/elis/planyourvisit

מי שמעוניין, יכול לוותר גם על הירידה לאי בו פסל החירות ולהסתפק במבט די קרוב אל הפסל, מתוך המעבורת. במהלך השייט נחשפים למראה קו הרקיע היפה של דרום מנהטן.

הביקור באי אליס חובה לטעמי. באי מוזיאון מרגש ,המספר את סיפור ההגירה לארצות הברית ואת סיפור תחנת המעבר למהגרים שהייתה באי זה, בשנים 1892 עד 1954. סיפורם של המהגרים, תהליך ההגירה, ההתנגדות להגירה מצד חלק מתושבי ארה"ב ועוד. בניין המוזיאון שימש את תחנת המעבר. יש בו אולם קליטה, מיון, חדרי בידוד וטיפול בחולים ועוד. במוזיאון 3 קומות ובהם מוצגים רבים.

למבוגרים ומתבגרים שבינינו, צפייה בסרט "המהגרת" וקריאת הספר "אשת הסנדלר" ,קודם ביקור באי, תעצים את חווית הביקור במוזיאון ההגירה באי אליס.

Ellis Island hours: 9:30am-5pm, closed Christmas Day. https://www.libertyellisfoundation.org

The ferry ticket office is located inside historic Castle Clinton at The Battery Park. Metro lines - take any of the following lines:

  • LOCAL 1 (7th Avenue Line) to the last stop - SOUTH FERRY.
  • EXPRESS (Lexington Avenue Line) 4 or 5 to BOWLING GREEN.
  • LOCAL from Brooklyn/Queens R/W (Broadway Line) to WHITEHALL STREET.

By bus- M1, M6 or M15 to South Ferry (last stop).

אמפייר סטייט בילדינג Empire State Buildingמבט על מנהטן מעמדת תצפית, הממוקמת בקומה ה 86 של בניין זה, המצוי בלב מנהטן. חובה למבקר בניו יורק, על מנת להתרשם מגורדי השחקים בעיר ,מהפן האדריכלי שלה והעוצמה שיש בה. מומלץ להגיע לכאן מוקדם בבוקר (בין 1000-0800), ע"מ להימנע מתורים ארוכים. מבט נוסף מעניין מכאן ,הוא בלילה, כשהעיר מוארת. לא מעט סרטים תארו מפגש בין אוהבים שהתרחש או הוחמץ, בעמדת התצפית של בניין זה, בחצות הליל. מתאים לכל הגילים.

350 Fifth Ave , between 33rd and 34th Sts, Manhattan. Hours: Daily 8am–2am. Children under 6 free. http://www.esbnyc.com/ Subway: B, D, F, M, N, Q, R to 34th St–Herald Sq; 6 to 33rd St.

ביקור באתרי תיירות שונים בעיר, המתאים לכל גיל, כגון: כיכר טיימס ( טיימס סקוור),סנטראל פארק, שיטוט ברחובות העיר, אנדרטת ההנצחה למגדלי התאומים ,טיילת ברוקלין וחציית גשר ברוקלין, פולטון סיפורט ועוד אתרים, שצוינו במאמרים אחרים בבלוג זה.

חנויות מיוחדות, שהביקור בהן מהנה,אהוב ומעניין ילדים. במנהטן ישנן שתי חנויות לגו Lego stores, חנות דיסני ומספר חנויות של המותג "פליינג טייגר" מדנמרק Flying Tiger. מתאים לכל גיל.הנה פרטים:

The Lego Sore in Rockefeller Center, 620 5th ave,at 50th st.Manhattan. Monday - Saturday: 10am - 8:00 pm. Sunday: 10am - 6:00 pm .

The Lego Sore in Flatiron District, 200 5th ave, between 23 & 24 st. Manhattan. Monday - Saturday: 10am - 8:00 pm. Sunday: 10am - 6:00 pm . הסמוךEatly מומלץ לבקר במתחם האוכל

Disney Store, 711 5th Avenue, b/t 55th St & 56th St, Midtown East,Manhattan.

Flying Tiger Copenhagen. 3 locations:

920 Broadway,b/t E 21 & 22 st. Chelsea,Manhattan

424 Columbus Ave,at W 80 st. . Upper West ,Manhattan

1282 3rd Ave, at 74 st. Upper East ,Manhattan

לחובבי ספרים ולקוראי אנגלית,ביקור בחנויות ספרים מיוחדות יכול להיות מהנה במיוחד.חנות הספרים של סטרנד Strand book store, סניפי רשת בארנס אנד נובלס הפזורים בעיר וחנות ספרי הילדים הפופולרית Books of Wonders .

מסעדת" נינג'ה" Ninja באזור טרייבקה, בדרום מנהטן, היא חוויה לכל ילד ובכל גיל. זו מסעדה של אוכל יפני, הבנויה על קונספט של לוחמי הנינג'ה והביקור בה הוא חוויתי במיוחד, לילדים. למקום זה יש ביקוש גבוה. יש להזמין מקומות מראש.

25 Hudson St, at Duane St. Tribeca, Manhattan . http://www.ninjanewyork.com/

לדוברי אנגלית - ביקור בבתי קולנוע ובהצגות תאטרון לילדים.

ולסיום- כאמור, הנאמר לעיל, מציג לא מעט אפשרויות להענקת בילוי, הנאה וחוויה לילדים. הוא מבוסס על ניסיוני האישי ולכן הוא אינו שלם . כמו כן, ניו יורק היא דינמית ומשתנה. גם רשימה זו תעודכן מדי פעם.

*מאמר זה נכתב בקיץ 2017. עיקריו תקפים גם היום.

מידע נוסף למטייל בניו יורק

מאמרים נוספים של עמיקם שוב-עמי בהם מידע רב למטייל בניו יורק, ניתן למצוא בקישורים הבאים:

ניו יורק , להתאהב בקלות - מדריך מקיף New York City Comprehensive Guide

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%90%D7%94%D7%91+%D7%91%D7%A7%D7%9C%D7%95%D7%AA+++%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A+%D7%9E%D7%A7%D7%99%D7%A3

לגלות את ברוקלין היפה Discover Brooklyn,NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%9C%D7%92%D7%9C%D7%95%D7%AA+%D7%90%D7%AA+%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%9F+%D7%94%D7%99%D7%A4%D7%94

ניו יורק - לואר איסט סייד, צ'יינה טאון, ליטל איטלי Lower East Side/China Town/Little Italy

https://www.lametayel.co.il/%D7%9C%D7%95%D7%90%D7%A8+%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%98+%D7%A1%D7%99%D7%99%D7%93%D7%A6%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%94+%D7%98%D7%90%D7%95%D7%9F%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%9C+%D7%90%D7%99%D7%98%D7%9C%D7%99+%E2%80%93+%D7%94%D7%A6%D7%A2%D7%94+%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%9D+%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%C2%A0%C2%A0%C2%A0%C2%A0%C2%A0+%C2%A0lower+east+sidechina+townlittle+italy%C2%A0

ניו יורק - יום טיול בסוהו New York - Soho day tour

https://www.lametayel.co.il/%D7%99%D7%95%D7%9D+%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C+%D7%91%D7%A1%D7%95%D7%94%D7%95+soho+day+tour

ניו יורק בחודש דצמבר New York in December

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%D7%91%D7%97%D7%95%D7%93%D7%A9+%D7%93%D7%A6%D7%9E%D7%91%D7%A8%C2%A0+new+york+in+december

ניו יורק לילדים New York for Kids

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D%C2%A0%C2%A0%C2%A0+new+york+for+kids%C2%A0%C2%A0

ילדים בניו יורק - הצעה לבילוי Kids Fun Option in NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D+%D7%90%D7%95%D7%94%D7%91%D7%99%D7%9D+%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%C2%A0+%D7%94%D7%A6%D7%A2%D7%94+%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%99%C2%A0+kids+fun+in+nyc+stores

ניו יורק - מדריך קניות לא סופי Shopping in NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A+%D7%9C%D7%90+%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%99

ניו יורק - חנויות מיוחדות Special Stores in NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%97%D7%93%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7%C2%A0+special+stores+in+nyc%C2%A0

ניו יורק - מתוקים, בתי מאפה ובתי קפה מיוחדים Desserts in NYC.

https://www.lametayel.co.il/%D7%9E%D7%AA%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%9D+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%91%D7%AA%D7%99+%D7%9E%D7%90%D7%A4%D7%94+%D7%95%D7%91%D7%AA%D7%99+%D7%A7%D7%A4%D7%94+%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%97%D7%93%D7%99%D7%9D

ניו יורק - אוכל ומסעדות, החיים הטובים Restaurants scene in New York

https://www.lametayel.co.il/%D7%9C%D7%A1%D7%A2%D7%95%D7%93+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%D7%96%D7%94+%D7%94%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D+%D7%94%D7%98%D7%95%D7%91%D7%99%D7%9D

אומנות רחוב בברוקלין, ניו יורק Street Art in Brooklyn, NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%A8%D7%97%D7%95%D7%91+%D7%91%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%9F+%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7%C2%A0%C2%A0+%C2%A0street+art+in+brooklyn+nyc

אומנות רחוב במנהטן , ניו יורק - מדריך לא סופי Street Art in Manhattan , New York

https://www.lametayel.co.il/%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%A8%D7%97%D7%95%D7%91+%D7%91%D7%9E%D7%A0%D7%94%D7%98%D7%9F++%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A+%D7%9C%D7%90+%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%99++++street+art+in+manhattan++new+york

לונג איילנד - טיול יום ויותר, מחוץ לניו יורק Long Island, New York

https://www.lametayel.co.il/%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%92+%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A0%D7%93++%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C+%D7%99%D7%95%D7%9D+%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA%D7%A8+%D7%9E%D7%97%D7%95%D7%A5+%D7%9C%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7%C2%A0+%C2%A0%C2%A0long+island+new+york

ניו יורק – נופים ואחוזות בעמק הדסון , מזרחית לנהרNew York-East of Hudson River

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%E2%80%93+%D7%A0%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%9D+%D7%95%D7%90%D7%97%D7%95%D7%96%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%A2%D7%9E%D7%A7+%D7%94%D7%93%D7%A1%D7%95%D7%9F++%D7%9E%D7%96%D7%A8%D7%97%D7%99%D7%AA+%D7%9C%D7%A0%D7%94%D7%A8

ניו יורק – עיירות קסומות ואתרי טבע במערב עמק הדסוןNew York-West of Hudson River

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%E2%80%93+%D7%A2%D7%99%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA+%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%AA+%D7%95%D7%90%D7%AA%D7%A8%D7%99+%D7%98%D7%91%D7%A2+%D7%91%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%91+%D7%A2%D7%9E%D7%A7+%D7%94%D7%93%D7%A1%D7%95%D7%9F

30 מלונות במנהטן ניו יורק , שכדאי להכיר Hotels in Manhattan you should know

https://www.lametayel.co.il/30+%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%9E%D7%A0%D7%94%D7%98%D7%9F+%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%A9%D7%9B%D7%93%D7%90%D7%99+%D7%9C%D7%94%D7%9B%D7%99%D7%A8+++hotels+in+manhattan+you+should+know

ניו יורק – לטייל בשכונות החרדיות של העירVisiting the Ultra-Orthodox Jews Neighborhoods in NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%E2%80%93+%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9C+%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%94%D7%97%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%A9%D7%9C+%D7%94%D7%A2%D7%99%D7%A8++visiting+the+ultraorthodox+jews+neighborhoods+in+nyc

מוזיאונים חדשים נפתחו בניו יורק ב 2018 Two Special Museums

https://www.lametayel.co.il/%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%A6%D7%94+%D7%A2%D7%9C+%D7%A9%D7%A0%D7%99+%D7%9E%D7%95%D7%96%D7%99%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D+%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%99%D7%9D+%D7%A9%D7%A0%D7%A4%D7%AA%D7%97%D7%95+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%D7%91+2018