במאמר זה מספר הצעות לטיולים והנאות בברוקלין. ברוקלין היא אזור מתפתח ,המושך אליו רבים בשנים האחרונות ואף הפך לאחד ממוקדי הבילויים של העיר.

להלן מספר מסלולי טיול מוצעים במקומות יפים ואטרקטיביים בברוקלין,אותם ביצעתי. בנוסף יוצגו במאמר זה מידע על שווקי סוף שבוע בברוקלין ועל מוזיאון ברוקלין והגן הבוטני של ברוקלין ועוד.

חצי יום טיול בברוקלין הייטס,טיילת ברוקלין וחציית גשר ברוקלין

זה ניתן לבצע בכל שעות היממה והערב . הוא מתחיל ביציאה מתחנת הרכבת Borough Hall בברוקלין. ביציאה מהתחנה יש כיכר קטנה שלצידה מבנה מרשים על עמודים ,הנקרא Brooklyn Borough Hall,היום משכן לבית משפט ובעבר בית העיריה של עירית ברוקלין ,קודם איחודה עם העיר ניו יורק. משם נצא רגלית במסלול שיתואר מייד באנגלית ונגיע אל טיילת גשר ברוקלין הנקראת Brooklyn Hights Promenade. ממולץ ללכת בטיילת זו עד למבנה בו נמצאת חנות הגלידה של Brooklyn Ice Cream Factory. לאחר אתנחתה לגלידה מומלץ להמשיך ללכת על הטיילת חזרה דרומה, במסלול מעגלי, במקום הכי קרוב לנהר . להמשיך ללכת ,עד לנקודה בה ישנם כלונסאות עץ במים. ממנה מראה קו הרקיע של מנהטן, עם כלונסאות העץ, הוא לטעמי היפה ביותר. חובה לצילום. משם חוזרים למבנה ביח"ר לגלידה והולכים מזרחה לאורך גשר ברוקלין . המטרה שלנו היא לעלות על גשר ברוקלין ולחצות אותו רגלית ממזרח למערב ולהגיע כך למנהטן. בנקודה בה הגשר מתלכד עם כביש הגישה אליו, פונים ימינה ועולים על הגשר.

זמן חציית הגשר רגלית כ 20 דקות. לצד נתיב ההליכה ברגל, יש נתיב לרוכבי אופניים, הנוסעים במהירות ויש להיזהר לא להיכנס לנתיבם. בקצה מסלול ההליכה בגשר,בצד של מנהטן,ישנה תחנת רכבת תחתית.

מומלץ לבקר בטיילת ברוקלין גם בשעת ערביים ולראות את מנהטן מכאן בשעה זו ובחשיכה. מראות יפים. מי שכבר חצה את גשר ברוקלין ולא מעוניין לחצות שוב,כדאי שיעשה את המסלול המוצע כאן ולמטה בשעות אחה"צ (נניח 1630-1730) וכך יגיע לטיילת בשעת ערביים. זמן ההליכה מתחנת הרכבת Borough Hall עד לטיילת הוא 25-20 דקות. בדרך נחשפים למבנים יפים וחשובים. הנה תיאור מסלול ההליכה באנגלית מתחנת הרכבת ועד לטיילת.

Take the metro to Borough Hall station in Brooklyn(trains 2,3).Duration 1-2 hours. Distance – 2 KM .

Go to Pierrepont st, turn left on Henri st. ,turn right on Montague st and go down until you reach the Brooklyn promenade. Enjoy the view at sunset.

Go back on Montague and turn left to Columbia Hights street, which is parallel to the promenade. Turn right on Orange st and see the famous Plymouth Church (its story is below). Turn left on Henry st. and and left again on Cranberry St and reach again the Brooklyn promenade for a night view of Manhattan. Grab an ice-cream at Brooklyn Ice Cream Factory, which is in the corner of the promenade, near Brooklyn Bridge.

At the end of the walk you can go back to Manhattan either by crossing the Brooklyn bridge (nearby)by foot ( about 30 minutes),which is highly recommended ,if u have not done it, or the metro (High station (trains A,C is nearby),or trains 2,3 at Clark st.

The above area has plenty of restaurants, shops, mainly on Henri st. and it is fun to walk here.

חצי יום טיול בדומינו פארק Domino Park , ברוקלין וחצייה רגלית של גשר ויולאמסבורג

ביוני 2018,נפתח פארק חדש ומקסים ,שהוא גם טיילת ,על הגדה מזרחית של נהר האיסט ריבר, בשכונת וויליאמסבורג, בברוקלין, הקרוי פארק דומינו Domino Park. ממנו נשקף נוף מרהיב של מנהטן,ביום ובלילה. המקום הפך לפופולרי בין לילה ורבים מבקרים בו.

הפארק המשתרע על שטח של כ 20 דונם, על הגדה המזרחית של נהר איסט East River ,בשכונת וויליאמסבורג בברוקלין. הפארק הוקם על שטח בו היה מפעל, בשם דומינו, לזיקוק סוכר ומחסנים של מפעל זה. המפעל היה סמל של וויליאמסבןרג מאז המאה ה 19. הפארק בקטע קו חוף זה נפתח בחודש יוני 2018 למבקרים. ניתן לבקר כאן כל יום בין השעות 0600 בבוקר לשעה אחת בלילה. מכאן, כמו גם מטיילת ברוקלין, צופים על קו הרקיע הנפלא של מנהטן. המקום הפך בין לילה ללהיט. רבים מבקרים בו ומתלהבים מהמקום.

יש כאן טיילת הכוללת מסלול הליכה נעים בגדת הנהר, מסלול הליכה מוגבה נוסף, מגרשי משחקים (כגון: כדורעף חופים על חול), מתקני שעשועים לילדים, מסעדת אוכל מקסיקני בשם טאקוצ'ינה Tacocina ( פתוחה בכל יום בשעות 2300-1100 ), מזרקת מים. במקום הוקמה קונסטרוקציה מוגבהת הנתמכת ע"י 21 עמודים שנשמרו ממפעל דומינו, ובה מסלול הליכה מוגבה, המאפשר לצפות מלמעלה על מנהטן, על הנהר ועל פארק דומינו ( בדומה ל High Line שבמנהטן).

https://www.dominopark.com/ כתובת: 15 River St, Brooklyn.

הנה הצעה לחצי יום טיול מהנה באזור פארק דומינו,גשר וויליאמסבורג עד לואר איסט סייד במנהטן:

למגיעים ממנהטן, יש לקחת רכבת מטרו קו L , אל תחנת Bedford Ave. שבשכונת וויליאמסבורג, ברוקלין (ממנהטן ,זו התחנה הראשונה בברוקלין לקו מטרו זה). ביציאה מהתחנה לכו לכיוון דרום מזרח על רחוב בדפורד Bedford Ave. עד שתגיעו לרחוב גרנד Grand Street שם פנו ימינה/מערבה ,לכיוון הנהר איסט ריבר East River. שני רחובות אלה, בדפורד וגרנד, הם רחובות מרכזיים בשכונת וויליאמסבורג שבברוקלין. בהם חנויות רבות ויפות וגם בתי קפה ומאפה ומסעדות. נעים לטייל בהם.

לאחר שפניתם ברחוב גרנד Grand Street ימינה/מערבה, לכו עד לנהר ותגיעו לפארק דומינו. טיילו בפארק נעים זה. המראה של מנהטן מכאן, שונה מזה שרואים מאזור ברוקלין הייטס וגשר ברוקלין. חובבי צילום יאהבו מקום זה וגם משפחות עם ילדים. אבל לא רק. מזרקת המים שבפארק יפה במיוחד. לראות את קו הרקיע של מנהטן, דרך עמודי המים המתרוממים מהמזרקה וברקע פעוטות או זוגות אוהבים מתהלכים ,זהו מראה בלתי נשכח. למזלי, ביקרתי במקום סמוך לערב יום הכיפורים. אוטובוסים של יהודים חרדים, בבגדיהם השחורים, עם ילדים, הגיעו לכאן לבצע "תשליך" בנהר. המראה שלהם בפעילותם ,על רקע מנהטן שמנגד היה יפהפה.

מקצהו הדרומי של פארק דומינו הולכים מזרחה על רחוב 5 דרום South 5 Street במקביל לגשר ווילאמסבורג, הנמצא משמאלנו. הולכים עד לרחוב בדפורד אבניו Bedford Avenue ושם פונים ימינה (דרומה) מתחת לגשר. לאחר כחמישים מטרים מגיעים לנתיב העולה אל גשר וויליאמסבורג (שם, מתחת לגשר יש שילוט המצביע על כיוון העלייה לגשר). החצייה של גשר וויליאמסבורג מברוקלין למנהטן ולהיפך, אינה נפוצה בקרב המבקרים בניו יורק וגם בקרב החיים בה. רבים מעדיפים לחצות את גשר ברוקלין. זה קל יותר וממנו ניתן לצפות בקו הרקיע הקלאסי של מנהטן. אולם, חציית גשר וויליאמסבורג מומלצת וכדאית גם היא. היא נמשכת 35-30 דקות (ארוכה יותר מחציית גשר ברוקלין). נתיב ההליכה בגשר הוא רחב וללא הפרעת רוכבי אופניים (לאלה יש מסלול נפרד לאורך מרבית הגשר). ההליכה נעימה ומהגשר רואים זוויות אחרות של מנהטן.

הירידה מהגשר מובילה אותנו הישר אל רחוב דלאנסי Delancy Street בלואר איסט סייד של מנהטן. כשהגענו לדלאנסי נזכרנו בסרט המקסים Crossing Delancey הקרוי בעברית "אהבה ממבט שלישי" ,משנת 1988. הסרט עוסק ברחוב ובאזור זה ובסיפור אהבה בין מוכר חמוצים מכאן לבין צעירה יהודיה אינטלקטואלית. החלטנו ללכת לבקר את מוכר החמוצים, אשר אולי שימש השראה לסרט. חנות החמוצים ידועה כאן. היא נקראת The Pickle Guys ונמצאת ברחוב 357 Grand St,, פינת רחוב Essex ( מקביל וסמוך לרחוב דלאנסי). זו חנות שמחמיצה דברים רבים ובטעמים שונים, לרבות דגים כבושים. טעמנו מלפפונים חמוצים וקנינו גם גביע דגי הרינג כבושים.

ליד חנות החמוצים ובצמוד לה, נמצאות שתי חנויות אוכל מעניינות נוספות. הראשונה היא חנות המוכרת מאפי דונאטס, ממולאים בקרמים שונים. כאן אולי מאפי הדונאט הטובים בניו יורק. השנייה חנות בייגל, המוכרת סנדביצ'ים "יהודיים" על בייגל עם ממרחים ותוספות שונות. ואיך אפשר בלי קרים צ'יז ולאקס (גבינה שמנה ונתחי סלמון מעושן דקים).

חצי יום טיול (ויותר) באזור סנסט פארק Sunset Park, ברוקלין 

בשכונת סנסט פארק Sunset Park בברוקלין , השוכנת על הגדה המזרחית של נהר ההדסון, דרומית למנהטן ,נמצאים שני אתרים הראויים ומומלצים לביקור. בית הקברות גרינווד ומתחם אינדסטרי סיטי.

בית הקברות גרינוודGreen-Wood Cemetery

בית הקברות של גרינווד נמצא בשכונת סנסט פארק Sunset Park בברוקלין, על גבעה שהיא אתר היסטורי לאומי אמריקאי. כאן התנהלו קרבות חשובים במלחמת העצמאות האמריקאית נגד הבריטים. בית הקברות משתרע על שטח ענק המשקיף מהגבעה על מנהטן וברוקלין. נוסד בשנת 1838. קבורים כאן אנשים מפורסמים וגם מפורסמים פחות ,לרבות חללים ממלחמת האזרחים האמריקאית. במידה רבה זהו בית קברות לנכבדים . בהחלט לא עממי. יש כאן אחוזות קבר לא מעטות ,בהן משולבים פסלים רבים ואלמנטים אומנותיים. שטח בית הקברות נראה כמו פארק מוריק ונעים לטייל בו ולהתרשם מהמראות. הקברים מפוזרים בין דשאים ועצים ירוקים, רבים מרוחקים אחד מהשני. לעיתים קרובות יש רק ציון צנוע של שם הנקבר ,ללא קבר אבן. בית הקברות של גרינווד הוא מהיפים בארה"ב.

קבר מרגש במיוחד, שמומלץ לבקרו הוא קברו של לאונרד ברנשטיין Leonard Bernstein, המלחין והמנצח האגדי. בחלקת הקבר מונח לוח אבן קטן מוקף דשא, המציין את שמו ,שנת לידה ושנת פטירה בלבד. כשביקרתי את הקבר, ראיתי מראה מרגש. ליד לוח האבן מונחים אבנים קטנות ,כמנהג היהודים הפוקדים קבר ודגל קטן של הקהילה הלהט"בית . שהרי הוא היה יהודי והומוסקסואל. בנוסף ,ליד הקבר ראיתי מונחים פתקי נייר, כאילו מכתבים, שכתבו לו מבקרים והשאירו ליד קברו. קברו נמצא באזור G, חלקה Section G, Lot 43642 (ניתן לנווט אליו גם עם מפת גוגל). לצד קברו, נמצאים גם לוחות אבן לציון קבריהן של אשתו ובתו.

מפורסמים אחרים הקבורים כאן הם ממציא הטלגרף סמואל מורס Samuel Morse, הצייר ז'אן-מישל בסקיה Jean-Michel Basquiat ,מושלי מדינות בארה"ב, שופטים, סופרים, משוררים, שחקנים, אומנים , אנשי תעשיה ועסקים ועוד ועוד.

שער הכניסה לבית הקברות הוא מרשים. ניתן לקבל בכניסה מפה ובה ציון קברי מפורסמים.

הכניסה לבית הקברות היא מרחוב 25 פינת השדרה החמישית בברוקלין ( 25th Street 500 ) , מספר רחובות דר' מע' לפארק פרוספקט Prospect Park . המקום פתוח למבקרים כל יום בשעות 1700-0800. הכניסה חינם. ניתן וכדאי, אם אפשר, להצטרף לסיור מודרך במקום. פרטים באתר בית הקברות https://www.green-wood.com/ .

עוד טיפ קטן- ביציאה מבית הקברות , בשדרה החמישית במספר 755 (פינת רח' 26) נמצא בית מאפה מומלץ הקרוי Baked in Brooklyn . זו חנות מפעל של בית מאפה המייצר כאן. ניתן לעשות כאן אתנחתא, לשתות קפה עם מאפים שונים ואפילו לקנות סוגי לחם שונים. והמחירים נמוכים ממש.

אינדסטרי סיטי Industry City  - מתחם קניות, בילוי, אומנות וקולינריה

מתחם חדש ומעניין בשכונת סנסט פארק Sunset Park בברוקלין , הנקרא אינדסטרי סיטי Industry City . עד לפני שנים מעטות היה כאן שטח מוזנח של מחסנים ששרתו את הנמל הסמוך. שטח זה הוסב למתחם המשלב בילויים, קניות ,אמנות, תרבות, קולינריה ובילוי , עם מיקום של חברות הייטק ואחרות. האווירה כאן כיפית ואפילו ילדים ימצאו פה עניין ותעסוקה כאן. יש כאן שוקלוטיירים, סופרמרקט יפני , מסעדות, ברים ובתי קפה. מוצגים פה תערוכות ומתקיימים מופעי בידור (לעקוב אחר לוח האירועים באתר IC https://industrycity.com/ ). כאן גם חנויות וינטג', חנויות מתמחות, בוטיקים, גלריות אומנות, מרחבים חיצוניים למשחקי ילדים ועוד. זו דוגמא איך לקחת הזנחה ולהפוך אותה למשהו אטרקטיבי המושך אליו אנשים.

מתחם אינדסטרי סיטי Industry City ( קרוי בקיצור IC) הוא מקבץ של מחסני ענק ארוכים, הנמצאים ברחובות 37-32 בשדרה השלישית בברוקלין, ומרחוב 39 ועד לנמל בשדרה השנייה, על שטח של 35 דונם. כל מחסן משתרע על פני רחוב שלם. המתחם שימש במאה ה 19 כמקום לאחסון והפצה של סחורות.

איך להגיע לכאן ? ממנהטן, יש לקחת רכבת תחתית D / N / R ולרדת בתחנת רחוב Street 36 בברוקלין . משם ללכת רגלית כ 250 מ' לכיוון השדרה השלישית והמתחם לפניכם. היכנסו אל הבניינים הארוכים ,שהיו פעם מחסנים ועיברו מבניין לבניין.

סיור רגלי מוצע באזור ווילאמסבורג ,ברוקלין

אזור וויליאמסבורג בברוקלין הוא אזור טרנדי ומתפתח ,הראוי לביקור ,בשעות היום והלילה. כאן אחד ממוקדי חיי הלילה של ניו יורק ,אזור רחובות Bedford ורחוב Grand והמפגש ביניהם. כאן מסעדת הסטייקים המצוינת של פיטר לוגר, בתי המאפה של מרתה, חנויות מתמחות מעניינות וגם שכונה של יהודים חרדים . פרטים על כך במאמרים נפרדים בבלוג זה על מסעדות בניו יורק,מתוקים בניו יורק וקניות בניו יורק.

הנה מסלול הליכה מוצע, המבוסס על סיור רגלי מודרך בו השתתפתי של הארגון הפופולרי Free Tours by Foot. www.freetoursbyfoot.com .

Walk in Williamsbourg,Brooklyn

Duration: about 2 hours, 2 KM. Go to Bedford metro station (train L ) ,on N 7th St and Bedford ave. From the metro station ,go to Driggs ave. (which is parallel to Bedford ave) and turn lesft on N 8 st. Look at the paintings on buildings on N 8 st. and go back to Driggs. At the corner of Driggs and N 9 st, (at building # 197 on N 9 st) there is a junk store named Junk which I recommend to visit. Another interesting store in this area is Monk on # 504 Driggs ave. ,b/t N 9 and N 10 streets. Keep going on Driggs and turn left on N 12 st. and you reach the Russian Church and the Carren Park. Watch the activity in the park and go back to N 12 st .

Then turn left to Berry and then turn right to N 11 st. Walk on N 11 st untill you reach Wythe st-this section of the street is called Brewery Row, because lots of places here produces bier (bira). Turn right on Wythe st and in # 61 you find the Brooklyn Bowl ,which is a famous place for rock concerts ,music events etc. On the next side of the street is Wybke Hotel (upscale hotel – 700$ per room per night. From the hotel roof there is wonderful view.

Keep going on Wythe and turn right on N 9 st.. On # 64 ,N 9 st there is special and interesting place called Rough Trade NYC or The Guardian.The first floor ofthis place is records store and the second floor is a place for music concerts called The Gurdian. It is open daily 1100-2300. Continue walking down the N 9th street until you reach a small park,with a very good view of Manhattan skyline.

Go back to Wythe st and turn right to N 6 st. The corner, of N 6 st , called Mike Lee Corner. Mike Lee, who died in May at the age of 69, was a Williamsburg native who owned several properties on and around North Sixth Street, including Lee Food Packing, SML Inc., 1155 Deli and the Williamsburgh Café. Beginning in the 1980s, he became involved in community improvement, attracting artists, musicians, and young professionals to the area.

Keep going on N 6th st,which is a very nice street.On the right hand side there is a beautiful Thai restaurant by the name Sea ( www.seathaiinnc.com ) –take a look inside (114 N 6th St b/t Wythe Ave & Berry St – open Mon-Thur. 1130-2400 –on Sat and Sun 1230-2400 .price range 11-30$ ).Consider having lunch here.

From there go and turn left to N 5th st until you reach Bedford ave. Continue on Bedford and cross the Metropolitan ave. this avenue divides the street in this area between streets to S streets. Pass N 1 st and S 1 st and keep going on Bedford ave.

On S 4th st. turn right and on the corner with Driggs ave there is a nice Bagel restaurant. Continue walking on Driggs until you reach Broadway .In front of you the famous statehouse of Peter Luger. Now you enter the Ultra Orthodox Jews (Satmer and others) section of Williamsbourg. Continue on Driggs and turn left on Division ave. Look at the way of life of the Hassidim in this area. Keep going on Division,until you reach again Broadway .Here you reach the Hewes metro station (trains J,M,Z).End of the tour.

קוני איילנדConey Island וחוף ברייטון ביץ' Brighton Beach

קוני איילנד וברייטון ביץ', נמצאים ברובע ברוקלין, בקצה המזרחי של חצי אי, לחוף האוקיאנוס האטלנטי. זהו מקום מקסים לטיול, בטיילת לאורך חוף הים. יפה ונעים ללכת בטיילת, ולראות התרחשויות אנושיות מעניינות כאן. בנוסף, יש ברחוב מספר מסעדות להן יצא שם בניו יורק כמו הנקניקיות של Nathan's ועוד. יש במקום אוירה של הפנינג, בעיקר בסופי שבוע. לעיתים יש הרגשה , כאילו אנו נמצאים בשנות ה 60, בגלל מראה המקום ,שאינו עכשווי. יש כאן לונה פארק לילדים וגם האקווריום של ניו יורק נמצא כאן. הביקור מאוד מתאים גם לילדים. בקרבת מקום אזורי מגורים, בהם גם מהגרים מ רוסיה ומארצות ברית המועצות לשעבר.

למקום מגיעות ממנהטן רכבות F,Q ומומלץ לרדת בתחנת האקווריום הנקראת W 8 St - NY Aquarium ובעדיפות שניה בתחנת Coney Island - Stillwell Av .

ממנהטן אפשר גם לנסוע ברכבות D, Nולרדת בתחנת Coney Island - Stillwell Av .

אפשר גם לטייל ברחוב Stillwell Av ולחוש את דופק החיים כאן. מאחר וזמן הנסיעה ממנהטן לכאן הוא כשעה לכל כיוון ,יש להביא בחשבון שהביקור באזור זה יימשך כ 6 שעות או יותר.

טיול בקהילת חב”ד בקראון הייטס ובשכונות החרדיות של ניו יורק/ברוקלין

ראו מאמר נפרד מאת עמיקם שוב-עמי, המוקדש לכך בקישור הבא:

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%E2%80%93+%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9C+%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%94%D7%97%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%A9%D7%9C+%D7%94%D7%A2%D7%99%D7%A8++visiting+the+ultraorthodox+jews+neighborhoods+in+nyc

אזור פארק סלופ Park Slop ופארק פרוספקט Prospect Park

זהו אזור מקסים בברוקלין, שניתן לבלות ולטייל בו רגלית יום שלם וגם שעות ספורות ולחזור ולבקר בו.

נמצאים בו מספר אתרים חשובים- מוזיאון ברוקלין לאומנות (מהחשובים ומהגדולים בניו יורק), בניין הספרייה של ברוקלין המרשים בעיצובו, הגן הבוטני של ברוקלין, פארק פרוספקט הגדול והיפה , כיכר גרנד ארמי פלאזה Grand Army plaza ,המוקפת כביש טבעתי, המהווה שער כניסה לפארק פרוספקט. במרכז הכיכר מבנה שער מרשים (מזכיר את שער הניצחון בפריס) ,המוקדש להנצחת החיילים שנפלו במלחמת האזרחים האמריקאית (מאה 19),הקרוי Soldiers' and Sailors' Arch, שעליו אנדרטה יפה. בכיכר מוצבים גם עמודים ואלמנטים עיצוביים נוספים. מוזיאון ברוקלין ובניין הספרייה מצויים בקרבת הכיכר.

מומלץ לטייל ברחובות שבאזור זה ,להם יש אופי מיוחד. טיילתי באזור הרחובות יוניון Union וכן בשדרה השביעית, השמינית והרחוב הראשי פלטבוש אבניו Flatbush Ave. . ברחובות אלה בניינים ובתים ויקטוריאניים ישנים, הבנויים לבנים בגוון אדמדם/חום, בעיצובים שונים ,המתוחזקים היטב. האוכלוסייה המתגוררת כאן היא ברמה סוציו-אקונומית גבוהה יחסית. במקום גם חנויות מיוחדות, בתי קפה ומסעדות. נעים לטייל כאן.

ואם אתם בסביבה , מומלץ להיכנס לבית קפה ומאפה מקסים הקרוי Cousin John's Cafe & Bakery . נמצא בכתובת 70 7th Ave, Brooklyn , על השדרה השביעית בברוקלין, בין רחובות Union ל Flatbush Ave . מציעים כאן ארוחות טעימות ומאפים מעולים. בסופ"ש ארוחות בוקר נפלאות. 

יש מספר קווי מטרו ותחנות מטרו באזור זה. כגון : Brooklyn Museum, Union St., Grand Army Plaza,7 Ave. .

האקווריום של ניו יורק  New York Aquarium. מהנהומלמד. נמצא בטיילת של קוני איילנד. תחנה אחת לפני התחנה הסופית של המטרו. במקום מופע חי של כלבי ים.

602 Surf Ave , Brooklyn . Subway: F, Q to W 8th St–NY Aquarium. Daily 10am-4:30pm. Children under 2 free; Fridays after 3pm pay what you wish. http://nyaquarium.com/

מוזיאון ברוקלין Brooklyn Museum of Art

מוזיאון ברוקלין לאומנות והגן הבוטני של ברוקלין, נמצאים ברובע ברוקלין ,זה ליד זה ושניהם מצוינים וראויים לביקור.

במוזיאון ברוקלין לאומנותתצוגות קבע ותצוגות מתחלפות של אומנים ידועים ומפורסמים. המוזיאון שוכן במבנה גדול יחסית ובו מוצגים רבים. כשהוקם המבנה, בסוף המאה ה 19, הוא יועד להיות מוזיאון האומנות הגדול בעולם. במוזיאון מוצגים גם פריטי עתיקות רבים ממצריים, אפריקה, אוקיאניה ויפן. יש בו גם תצוגה גדולה של אומנות אמריקאית. בו מוצגות בין היתר, עבודות של Norman Rockwell. ,Georgia O'Keeffe, Edgar Degas, Edward Hopper, .

סגור בימים ב'-ג'. כתובת: 200 Eastern Pkwy, at Washington Ave in Prospect Heights. הגעה בקוי רכבת 2,או 3 . ירידה בתחנה Eastern Parkway/Brooklyn Museum . המוזיאון פתוח בימים ד-א בשעות 1800-1100 (ביום ה' עד 2200). https://www.brooklynmuseum.org .

הגן הבוטני Brooklyn Botanic Garden

הגן הבוטני של ברוקלין, נמצא כאמור סמוך למוזיאון ברוקלין https://www.bbg.org/ .

יצוין כי ברובע ברונקס נמצא גן בוטני נוסף, הגן הבוטני של ניו יורק New York Botanical Garden,שנוסד ב 1892.

לא משנה מתי מבקרים, בגן הבוטני של ברוקלין, תמיד יש מה לראות ויהיו צמחים פורחים. בראשית האביב , ניתן לראות כאן בין היתר את פריחת הדובדבן. אז גם מתקיים בגן פסטיבל יפני המציין את פריחת הדובדבן. מומלץ..

בגן הבוטני ניתן ליהנות מ"הגבעה היפנית" Japanese Hill , מ"גן הבריכה" Pond Garden , גן הורדים קרנפורד Cranford Rose Garden , גן התגליות Discovery Garden לילדים וממשתלת שטיינהארט בה נמצא מוזיאון של צמחי בונסאי C.V. Starr Bonsai Museum.

נמצא בצמוד למוזיאון ברוקלין לאומנות וליד גן החיות של פרוספקט פארק בברוקלין. לגן יש מספר כניסות כדלקמן:

150 Eastern Parkway ( train 2 or 3)

455 Flatbush Avenue (trains B/Q/S)

990 Washington Avenue (trains 4, 5)

הגן הבוטני סגור ביום ב'. בתקופה מאמצע מרץ עד ראשית נוב' הגן פתוח בימים ג-ו בשעות 1800-0800 ובימים שבת-א בשעות 1800-1000. מראשית נוב' ועד אמצע מרץ פתוח בימים ג-ו בשעות 1630-0800 ובימים שבת-א בשעות 1630-1000. סגור בחגים החשובים.

הכניסה לגן הבוטני היא בתשלום. כניסה לילדים מתחת לגיל 12 היא חינם.

מוזיאון התעבורה של ניו יורק New York Transit Museum– מוזיאון מדהים. שמו אולי לא אטרקטיבי ,אולם תכולתו והמוצג בו פשוט נהדרים. הוא מציג מוצגים היסטוריים, הקשורים לנושא מערכת התחבורה הציבורית בניו יורק- מטרו, רכבות, אוטובוסים וכו'. המוזיאון מציג את התפתחות מערכת התחבורה בעיר בצורה המעניינת ילדים ומבוגרים כאחד, לרבות פעילות אינטראקטיבית. מציגים תחנות רכבות, קרונות רכבת ואוטובוסים ישנים, שניתן להיכנס אליהם ולחוות ישיבה בפריט של פעם. הביקור כאן חוויתי, מאוד מאוד מהנה, אף שעל פניו, זה נראה נושא שלא יעניין כל אחד. מאוד מומלץ. המוזיאון נמצא בברוקלין בכתובת Schermerhorn St, Brooklyn 99 , בשכונת ברוקלין הייטס .סגור בימי שני. www.nytransitmuseum.org

מוזיאון הילדים של ברוקלין Brooklyn Children's Museum . שונה מזה של מנהטן . מוזיאון עשיר המציע פעילויות לילדים בזירות התרחשות מעניינות, כמו פיציריה, סופרמרקט, סוכנות טיולים לקריביים, מגרשי משחקים ועוד ועוד. מתאים לילדים מגיל 6 ומטה.

145 Brooklyn Ave, at St. Marks Ave, Brooklyn. Hours: Tue–Sun 10am–5pm; Feb 19–Feb 27, Apr 16–Apr 26 9:30am–5pm. Free admission, every third Thursday 5–7:30pm, and every second and fourth weekend of the month 2–5pm. http://www.brooklynkids.org/

מוזיאון הילדים היהודי (בברוקלין) Jewish Children's Museum - המוזיאון עוסק בנושאים יהודיים (היסטוריה, מסורת וכו') ולא רק בהם. הוא בבניין מרשים, המשתרע על פני שש קומות ונמצא בברוקלין, בשכונת קראון הייטס, בכתובת Eastern Pkwy, Brooklyn 792 . http://www.jcm.museum/ .המוזיאון סגור בימים שישי ושבת. המוזיאון מעודד סובלנות וידידות בין בני אדם באשר הם. יש בו גם פעילות אינטראקטיבית לילדים.

קניות באזור פולטון מול Fulton Mall ועוד

Fulton Mall- 400 Fulton St, Brooklyn, NY. Near Subway station Jay st.-Metro Tech Subway lines F,A,C. Or Subway stations Borough Hall , Subway lines 2,4,5.

ב”פולטון מול” עשרות רבות של חנויות , הממוקמות ברחוב פולטון וברחובות סמוכים אליו. בעיקר חנויות ביגוד והנעלה לילדים,נשים וגברים,בתי כלבו וחנויות מתמחות . יתרון גדול,הוא הקירבה הגאוגרפית למנהטן והגעה ברכבת תחתית בתוך כ 40 דקות או פחות. יש כאן סניף של סנצ'ורי 21 Century,שהוא גדול יחסית,סניף של כלבו טרגט Target, סניף קטן וזניח של T.J.Max, סניפי אאוטלט של גאפ,בננה ריפבליק ואולד נייבי,סניף של רשת מייסיס Macy's, סניף H&M, חנויות דברי ספורט ,חנויות מותגי הנעלה ועוד ועוד. במקום גם חנויות המתמחות בבגדי ילדים ,כגון Cookies . בגאפ אאוטלט יש מחלקה גדולה לבגדי ילדים.באזור קניות זה מצויה גם חנות של של המותג מדנמרק, פליינג טייגר Flying Tiger.

כמו כן, נמצא כאן סניף גדול של מסעדה/בית קפה ג'וניורס Junior's, המפורסם בעיקר בעוגות הגבינה שלו (במפגש רחובות Flatbush Ave & Decalb Ave ).

Junk - Flea market store in Brooklyn. Old staff .197 N 9 st, and Driggs ave (Williamsbourg) Brooklyn .Very special store.

Domsey's Express - 431 Broadway,b/t Hooper and Hewes st. near S 5 street,Williamsburg - South Side,Brooklyn. Recommended by Timeout NY.Thrift store filled with preloved wares that change almost daily. You'll have to dig through the racks—organized by size and gender—but once you do, you'll find gently distressed pieces by Calvin Klein, Lee, Tommy Hilfiger and other beloved brands .

שווקים בסופי שבוע בברוקלין

בברוקלין מתקיימים שווקי פשפשים, וינטג' ופריטים לאספנים, במספר אתרים בסופ"ש ובמועדים שונים . הנה מידע לגביהם:

Flea-Fort Greene –מכיל כ 150 דוכנים של מוכרים. פריטי וינטג',פריטים לאספנים, פריטי יד שניה. פתוח בימי שבת בלבד (1700-1000) , בחודשים אפריל נוב'. מומלץ להתעדכן האם פתוח לקהל לפני הליכה לשם. http://brooklynflea.com/ נמצא בברוקלין, בשטח פתוח בחצר בית ספר Bishop Loughlin Memorial High School בכתובת : 176 Lafayette Ave.

Brooklyn Flea Williamsburg – שוק פשפשים בברוקלין. מתקיים כאן רק מ 1 אפריל עד סוף אוק', בימי שבת בלבד, בשעות 1800-1000. כתובת : 90 Kent Ave. Brooklyn NY . http://brooklynflea.com/

Winter Brooklyn Flea + Smorgasburg – שוק פשפשים בברוקלין. בתקופת החורף, מראשית נוב' עד 1 אפריל, בימי שבת וראשון, בתוך מבנה מקורה . שעות 1800-1000 . http://brooklynflea.com/ כתובת: 1 Hanson Place. Brooklyn

Flea DUMBO – שוק פשפשים בדמבו ,מתחת לגשר ברוקלין, בברוקלין. פתוח מ 2 אפריל עד אמצע / סוף אוק' . בימי ראשון בלבד, בשעות 1800-1000. http://brooklynflea.com/ כתובת: Manhattan Bridge Archway – 80 Pearl St. .

בתי קפה ומתוקים בברוקלין

Almondine Bakery -85 Water St, (between Dock and Main Sts),DUMBO, near Brooklyn Bridge . http://www.almondinebakery.com/

בית מאפה צרפתי המציע מאפים צרפתיים ,כמו קרואסונים, בריוש וכן מאפים אמריקאיים, כמו עוגות גבינה,שוקולד עם חמאת בוטנים ואחרות. למטיילים בגשר ברוקלין מומלץ לבצע אתנחתא כאן.

Junior's' - 386 Flatbush Avenue

סניף גדול שהינו מסעדה ובית קפה, של בית המאפה המפורסם בניו יורק , ג'וניורס . מפורסם בעיקר בעוגות הגבינה שלו, להן יש מוניטין של ממש. ניתן לרכוש כאן עוגות שלמות ומאפים שונים אחרים (יש מקום ניפרד המוקצה לכך במסעדה ובד"כ משתרך בו תור). עוגת הגבינה ,לטעמי ללא תוספות, אכן מצוינת ומומלצת, אם כי יש טובה ממנה (על כך במאמר על "מתוקים בניו יורק" ,בבלוג זה).

Martha's Bakery, 263 Bedford Ave and also at 175 Bedford Ave. Brooklyn.

רשת של חמישה בתי קפה ומאפה איכותית, כולם מחוץ למנהטן. שניים באזור וויליאמסבורג בברוקלין ברח' בדפורד. בתי הקפה מציעים מגוון רחב של דברי מאפה אמריקאים, אישיים ומשפחתיים מצוינים. הסניף ברח' בדפורד 175 נמצא ממש ביציאה מתחנת הרכבת Bedford . הסניף השני ברח' בדפורד 263,הוא הגדול יותר והוא סמוך לרח' Grand St.. שניהם מומלצים. האזור בו ממוקמים סניפים אלה הוא אזור פופולרי לבילוי בשעות הערב והלילה. https://marthascountrybakery.com

Cousin John's Cafe & Bakery– בית קפה ומאפה קטן ומקסים זה, הנמצא בשדרה השביעית בברוקלין, בקרבת תחנות המטרו Avenue 7 ו Grand Army Plaza . מציעים כאן ארוחות טעימות ומאפים מעולים, לרבות עוגות גבינה. בסופ"ש ארוחות בוקר נפלאות.

מופעים

בברוקלין נמצא מועדון לילה מיוחד המציג הופעות מרהיבות ומושקעות ,המשלבות ריקוד ומשחק ,על סף החושני. המקום נקרא קומפני 14 Company XIV . ההופעות מתחלפות מדי מספר חודשים. הוא נמצא בכתובות TROUTMAN STREET 383, BROOKLYN, NY, 11237 . http://companyxiv.com

הערה לסיום

ואם כבר נמצאים בברוקלין,לזכור את מסעדת הסטייקים המצוינת פיטר לוגר (פרטים במאמרנפרד על מסעדות בניו יורק .

מידע נוסף למטייל בניו יורק

מאמרים נוספים של עמיקם שוב-עמי בהם מידע רב למטייל בניו יורק, ניתן למצוא בקישורים הבאים:

ניו יורק , להתאהב בקלות - מדריך מקיף New York City Comprehensive Guide

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%90%D7%94%D7%91+%D7%91%D7%A7%D7%9C%D7%95%D7%AA+++%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A+%D7%9E%D7%A7%D7%99%D7%A3

לגלות את ברוקלין היפה Discover Brooklyn,NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%9C%D7%92%D7%9C%D7%95%D7%AA+%D7%90%D7%AA+%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%9F+%D7%94%D7%99%D7%A4%D7%94

ניו יורק - לואר איסט סייד, צ'יינה טאון, ליטל איטלי Lower East Side/China Town/Little Italy

https://www.lametayel.co.il/%D7%9C%D7%95%D7%90%D7%A8+%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%98+%D7%A1%D7%99%D7%99%D7%93%D7%A6%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%94+%D7%98%D7%90%D7%95%D7%9F%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%9C+%D7%90%D7%99%D7%98%D7%9C%D7%99+%E2%80%93+%D7%94%D7%A6%D7%A2%D7%94+%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%9D+%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%C2%A0%C2%A0%C2%A0%C2%A0%C2%A0+%C2%A0lower+east+sidechina+townlittle+italy%C2%A0

ניו יורק - יום טיול בסוהו New York - Soho day tour

https://www.lametayel.co.il/%D7%99%D7%95%D7%9D+%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C+%D7%91%D7%A1%D7%95%D7%94%D7%95+soho+day+tour

ניו יורק בחודש דצמבר New York in December

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%D7%91%D7%97%D7%95%D7%93%D7%A9+%D7%93%D7%A6%D7%9E%D7%91%D7%A8%C2%A0+new+york+in+december

ניו יורק לילדים New York for Kids

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D%C2%A0%C2%A0%C2%A0+new+york+for+kids%C2%A0%C2%A0

ילדים בניו יורק - הצעה לבילוי Kids Fun Option in NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D+%D7%90%D7%95%D7%94%D7%91%D7%99%D7%9D+%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%C2%A0+%D7%94%D7%A6%D7%A2%D7%94+%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%99%C2%A0+kids+fun+in+nyc+stores

ניו יורק - מדריך קניות לא סופי Shopping in NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A+%D7%9C%D7%90+%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%99

ניו יורק - חנויות מיוחדות Special Stores in NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%97%D7%93%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7%C2%A0+special+stores+in+nyc%C2%A0

ניו יורק - מתוקים, בתי מאפה ובתי קפה מיוחדים Desserts in NYC.

https://www.lametayel.co.il/%D7%9E%D7%AA%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%9D+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%91%D7%AA%D7%99+%D7%9E%D7%90%D7%A4%D7%94+%D7%95%D7%91%D7%AA%D7%99+%D7%A7%D7%A4%D7%94+%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%97%D7%93%D7%99%D7%9D

ניו יורק - אוכל ומסעדות, החיים הטובים Restaurants scene in New York

https://www.lametayel.co.il/%D7%9C%D7%A1%D7%A2%D7%95%D7%93+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%D7%96%D7%94+%D7%94%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D+%D7%94%D7%98%D7%95%D7%91%D7%99%D7%9D

אומנות רחוב בברוקלין, ניו יורק Street Art in Brooklyn, NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%A8%D7%97%D7%95%D7%91+%D7%91%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%9F+%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7%C2%A0%C2%A0+%C2%A0street+art+in+brooklyn+nyc

אומנות רחוב במנהטן , ניו יורק - מדריך לא סופי Street Art in Manhattan , New York

https://www.lametayel.co.il/%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%A8%D7%97%D7%95%D7%91+%D7%91%D7%9E%D7%A0%D7%94%D7%98%D7%9F++%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A+%D7%9C%D7%90+%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%99++++street+art+in+manhattan++new+york

לונג איילנד - טיול יום ויותר, מחוץ לניו יורק Long Island, New York

https://www.lametayel.co.il/%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%92+%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A0%D7%93++%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C+%D7%99%D7%95%D7%9D+%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA%D7%A8+%D7%9E%D7%97%D7%95%D7%A5+%D7%9C%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7%C2%A0+%C2%A0%C2%A0long+island+new+york

ניו יורק – נופים ואחוזות בעמק הדסון , מזרחית לנהרNew York-East of Hudson River

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%E2%80%93+%D7%A0%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%9D+%D7%95%D7%90%D7%97%D7%95%D7%96%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%A2%D7%9E%D7%A7+%D7%94%D7%93%D7%A1%D7%95%D7%9F++%D7%9E%D7%96%D7%A8%D7%97%D7%99%D7%AA+%D7%9C%D7%A0%D7%94%D7%A8

ניו יורק – עיירות קסומות ואתרי טבע במערב עמק הדסוןNew York-West of Hudson River

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%E2%80%93+%D7%A2%D7%99%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA+%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%AA+%D7%95%D7%90%D7%AA%D7%A8%D7%99+%D7%98%D7%91%D7%A2+%D7%91%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%91+%D7%A2%D7%9E%D7%A7+%D7%94%D7%93%D7%A1%D7%95%D7%9F

30 מלונות במנהטן ניו יורק , שכדאי להכיר Hotels in Manhattan you should know

https://www.lametayel.co.il/30+%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%9E%D7%A0%D7%94%D7%98%D7%9F+%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7++%D7%A9%D7%9B%D7%93%D7%90%D7%99+%D7%9C%D7%94%D7%9B%D7%99%D7%A8+++hotels+in+manhattan+you+should+know

ניו יורק – לטייל בשכונות החרדיות של העירVisiting the Ultra-Orthodox Jews Neighborhoods in NYC

https://www.lametayel.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%E2%80%93+%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9C+%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%94%D7%97%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%A9%D7%9C+%D7%94%D7%A2%D7%99%D7%A8++visiting+the+ultraorthodox+jews+neighborhoods+in+nyc

מוזיאונים חדשים נפתחו בניו יורק ב 2018 Two Special Museums

https://www.lametayel.co.il/%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%A6%D7%94+%D7%A2%D7%9C+%D7%A9%D7%A0%D7%99+%D7%9E%D7%95%D7%96%D7%99%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D+%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%99%D7%9D+%D7%A9%D7%A0%D7%A4%D7%AA%D7%97%D7%95+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95+%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7+%D7%91+2018