קניות הן חלק בלתי נפרד מביקור בפאריס. מיטב האופנה, ההנעלה, המזון, שווקי הפשפשים והמציאות, כולם כאן. במגוון עצום ובמחירים נוחים יחסית. כשקונים משהו שאוהבים זה החיים הטובים. בין אם זה מילוי צורך ובין אם זה פינוק.

בפאריס מומלץ לבצע קניות בתקופות המבצעים. כל תקופת מבצעים נמשכת 6-5 שבועות. תקופה אחת היא בקיץ, בחודשים ינואר/פבר' ושניה בקיץ בד"כ בסוף יוני עד ראשית אוג'. יש לבדוק באינטרנט תאריכים מדויקים לכל שנה, מאחר והמועדים אינם קבועים בכל שנה. ההנחות בתקופות המבצעים משמעותיות, אולם המלאי מוגבל. לכן, מומלץ לעשות קניות סמוך להתחלת תקופת המבצעים. המבצעים הם, בד"כ, רק על חלק המלאי המצוי בחנויות.

ניתן לקבל החזר חלקי של מע"מ ( VAT ) בשדה התעופה, רק על קניה של 175 יורו ומעלה בחנות אחת ביום נתון אחד. את ההחזר ניתן לקבל בדלפקים של Travelex, או של המכס הצרפתי בשדה התעופה.

מאמר זה הוא חלק מסדרת מאמרים בנושא פאריס, המצויה בבלוג זה.

הנה רשימה מומלצת של רחובות ואזורים לקניות בפאריס.

רחובות מומלצים לקניות בפריס – אזור סן ג'רמין

Rue de Rennes. רחוב ארוך ברובע השישי, בין תחנות המטרו Montparnasse לבין Saint-Germain des-Prés. ניתן לרדת גם בתחנות מטרו, המצויות לאורך ובקרבת הרחוב : Saint Placide, Rennes, Saint Sulpice. חנויות רבות של אופנה, הנעלה, לבית, לילדים ועוד ועוד באזור זה .

Rue St. Placide. בקרבת רח' Rennes. מטרו Saint Placide . חנויות מומלצות ברחוב זה ראה בהמשך.במספר 30 חנות עודפים של אופנת נשים Caroll. במספר 8 ו 18 אופנת נשים וגברים של Le Mutton a cinq Pattes .במספר 14 ו 7 חנויות הלבשה והנעלה לילדים Dpam - Du Pareil au Même . במספר 24 חנות בגדי ילדים מקסימה Gocco. בקצה הרחוב,במספר 2 לערך, חנות גדולה של Zara.

Rue du Four. בעדיפות שניה.אם כבר בסביבה ויש זמן . בין שד' סן ג'רמין לבולבארד רספייל Boulevard Raspail.

Rue de Grenelle. ליד מטרו Saint Sulpice . חנויות נעליים מהטובות והאיכותיות בפריס. ברחוב זה גם חנויות מעצבי אופנה כגון סוניה רייקל. מומלץ להתחיל במפגש של רח' rue de Grenelle עם רח' rue de Dragon בכיכר קטנה הקרויה Carrefour de la Croix Rouge ולהמשיך עד Boulevard Raspail . זהו קטע רחוב מקסים וקצר יחסית.

Boulvard Saint Michel  ו Boulvard Saint Germain. אזור מקסים בו לא רק חנויות, אלא גם בתי קפה, מסעדות, ברים, חנויות ספרים ועוד. באזור נמצאת גם אוניברסיטת הסורבון. מקום כייפי גם לטייל בו. להסתובב גם ברחובות הקטנים Rue de la Harpe, Rue de la Huchette , Rue Saint Séverin . קטע הקניות בשד' סן ג'רמיין הוא מתחנת המטרו Saint Germain de Pres ועד Boulvard Saint Michel. קטע הקניות בשד' סן מישל הוא מתחנת המטרו סן מישל ועד תחנת המטרו לוקסמבורג.

קניות ברובע ה 16

Rue de Passy. רחוב ארוך וצר, ברובע ה 16 , באזור שיקי של פאריס. תחנות מטרו: La Muette או Passy . מגוון רחב של חנויות, בוטיקים כמעט בכל תחום. הלבשה, הנעלה, ילדים (יחסית הרבה חנויות לילדים), צעצועים, רהיטים ועוד. ברחוב זה מאוד מומלץ לשוטט. לחובבי שוקולד לינט Lindt מומלץ להיכנס אל חנות המותג הנפלא הזה במספר 79 . Rue de Passy 79 .

קניות באזור המארה

אזור תחנת מטרו: סנט פול Saint Paul. חנויות ובוטיקים רבים של מעצבים ורשתות . רחובות מומלצים : Rue de Sévigné, Rue des Rosiers, Rue Malher Rue des Francs Bourgeois, Rue de Turenne (Antik Batik at n°18), Rue Saint Paul ., Village Saint Paul

Rue de Rivoli. רחוב ארוך ממטרו סנט פול ועד לגני הטוליירי והלובר. האזור המעניין, מבחינת קניות, הוא בקרבת מטרו סנט פול. במספר 70 חנות הנעלה מצוינת של Geox. במספר 52 חנות עשה בעצמך מפורסמת Le BHV Marais,DIY.

קניות באזורים אחרים

Boulvard Haussmann, בין תחנות מטרו Chaussée d'Antinו Havre Caumartin . באזור האופרה גרנייה Garnier Opera באזור זה בתי הכולבו המפורסמים Printemps ו Galeries Lafayettes. בסביבה גם חנויות של C&A, H&M, Zara, Benetton, Uniqlo ועוד ועוד.

Boulvard Champs Elysees. השדרות הרחבות של השאנז אליזה מציעות לא רק את שער הניצחון ואת הקונקורד, אלא גם אזור קניות שיקי ומרוכז. כאן חנויות יוקרה לצד חנויות הלבשה כגון גאפ, ליוויס, בנטון, זארה ועוד. חנות דיסני, חנויות צעצועים ועוד ועוד. תחנות מטרו : Ch. de Gaulle Etoile, Georges V , Fr. D. Roosevelt .

Rue Meslay. תחנות מטרו: Strassbourg-St.Denis או . Republiue. רחוב ובו יותר מ 50 חנויות נעליים , רובן איכותיות. במספר 13 חנות המחזיקה עודפים של מעצבי על ומותגי יוקרה. ברח' גם חנויות המוכרות העתקים של עיצובי נעליים יוקרתיות.

Rue Réaumur . אציין כאן רק חנות טובה אחת. במספר 82 חנות עודפים של Kookai לצד חנות רגילה של מותג זה. תחנת מטרו: Réaumur-Sebastopol .

אאוטלט מותגים הקרוי LA VALLÉE VILLAGE לוואל וילאג'. נמצא כ 35 דק' נסיעה מחוץ לפאריס , בקרבת דיסנילנד. יש הסעה מפאריס לשם, מטעם מרכז קניות אאוטלט זה, באוטובוס מהיר. נקודת היציאה היא מ Place des Pyramides , ליד מוזיאון הלובר Louvre Museum ,ברובע הראשון. ההסעה יוצאת משם פעמיים ביום, בשעה 0930 בבוקר וב 1300 בצהריים. הנסיעה חזרה מלוואל ווילאג' לפאריס היא בשעות 1600 וב 1845. ניתן להגיע גם ברכבת RER קו A. עולים בתחנות Charles de Gaulle - Etoile או Chatelet - Les Halles או Gare de Lyon ונוסעים אל תחנה הנקראת Val d'Europe (תחנה אחת לפני דיסנילנד).מתחנת הרכבת לאאוטלט La Vallée Village הולכים ברגל 10 דקות. בימי ראשון יש הסעה חינם בשאטל כל 15 דק' . פרטים לגבי התחבורה אל ומהאאוטלט ולרכישת כרטיסי נסיעה באוטובוס, ראו באתר האאוטלט https://www.lavalleevillage.com/en/getting-here/

מרכז הקניות פתוח בשעות 1900-1000. יש כאן 115 חנויות של מעצבים ומותגים נחשבים, המוכרים פריטים בהנחה ממשית. עם זאת בד"כ המחירים כאן עדיין יקרים. בשתי תקופת המבצעים/סיילים, המתקיימים בכל צרפת, בחודש ינואר/פבר' ובסוף יוני/אוג', ניתנת הנחה נוספת על מחירי ההנחה הרגילים. מרכז הקניות מכנה מבצעי המכירה שלו בתקופה זו בשם רונדה וו La Vallée Village Rendez-Vous! . ניתן לראות את אחוזי המבצעים בתקופה זו באתר האאוטלט.

שווקי פשפשים בפאריס

כיף להסתובב בשווקים של פאריס. להסתובב ולחייך. לראות המראות, לחוש בטעמים ובריחות ולמצוא מציאות בשוקי פשפשים. החיים הטובים.

שוק קלינאנקורטClignancourt Flea market/Puces de Saint-Ouen הוא הגדול, המרשים והיפה מכל השווקים בפאריס. מהטובים בעולם, אם לא הטוב שבהם. מקום ראשון בסדר העדיפויות שלי לשווקי פשפשים.

זהו מקום חובה לביקור, גם אם לא קונים דבר.

שוק קלינאנקורט הוא מקבץ של שווקי פשפשים, שווקי אנטיק ופריטי אומנות וריהוט מהיפים שיש. זהו שוק של סוחרים ולמרות זאת ניתן למצוא כאן מציאות. גם אם לא קונים, הביקור כאן הוא הנאה גדולה.

שוק הפשפשים השני בחשיבותו, בעיני, הוא שוק וונווה Marché aux Puces de Vanves .

מידע מפורט על שווקים אלה ועל שווקי פשפשים נוספים בפאריס, ראו בכתבה נפרדת בבלוג זה, בנושא ",שווקי פשפשים בפאריס".

תם ולא נשלם.

מידע נוסף למטייל בפריס

מאמרים נוספים של עמיקם שוב-עמי, בהם מידע רב למטייל בפאריס, ניתן למצוא בקישורים הבא:

  • פריס - מסעדות Restaurants in Paris

https://www.lametayel.co.il/he/node/1031675

  • פאריס - החיים הטובים "Paris "La Dolce Vita

https://www.lametayel.co.il/he/node/1031646

  • פריס - פטיסרי, שוקולד ומתוקים Patisseries , Bakeries and Chocolate Shops in Paris

https://www.lametayel.co.il/he/node/1031678

  • פריס - שוקי פשפשים, שווקים Paris best Flea Markets

https://www.lametayel.co.il/he/node/1031677

  • פריס – מיטב המוזיאונים לאמנות Paris Best Art Museums

https://www.lametayel.co.il/he/node/1093164/edit