למה אתיופיה ? 

זו ארץ מרתקת ומגוונת, מבחינת מה שניתן לראות ולחוות בה. אתיופיה ,במידה רבה זו אפריקה האוטנטית. אמנם חלו בה שינויים בכיוון של מודרניזציה,שיפור כלכלי,השקעה בתשתיות ובתיירות,אולם עדיין יש אזורים ומקומות רבים שמבחינה אנושית חברתית תרבותית,לא השתנו מהותית.

יש בה שבטים המשמרים מסורות,החיים באזור רחוק ומבודד מציויליזציה, בדרום המדינה. יש בה אמונה נוצרית חזקה והיסטוריה של ממלכות עתיקות ששלטו בה. ביטויים לכך ניתן לראות בצפון המדינה. במזרח המדברי,יש השפעה ונוכחות מוסלמית,עם כל הנופך הכרוך במקומות מדבריים, חלקם מוקפים חומה (העיר העתיקה בהראר Harar). יש בה אזור ממנו הגיעה ארצה יהדות אתיופיה ובו ניתן ללמוד על אורח חייהם,כשהיו כאן.

באתיופיה קיימתי שני טיולים של כ 11 עד 12 יום כל אחד. טיול אחד לדרום המדינה ב 2004 וטיול שני לצפון ולהראר במזרח ב 2013. אני מפנטז על טיול נוסף,שלישי,שאולי אקיים בעתיד במדינה מרתקת זו, טיול לאזור מדבר דנקיל Danakil Desert,בצפ' מז' המדינה,המדהים ביופיו (בקרבת ג'יבוטי).

הפן האנושי באתיופיה,כמו גם במקומות אחרים בעולם, מקבל ביטוי מיוחד בשווקים המתקיימים אחת,או פעמיים בשבוע ,במקומות שונים. שווקים אלה מרכזים אליהם אנשים מכל האזור. השווקים באתיופיה ,הם לטעמי מהיפים בעולם. בעיקר אלה שבדרום המדינה,בעמק האומו Omo Valley וגם בהראר Harar. מידע על שווקים מעניינים באתיופיה,ראה במאמר נפרד המוקדש לנושא בבלוג זה.

באתיופיה יש אגמים לא מעטים, שמורות טבע ופארקים לאומיים ,בהם נופים יפים ובעלי חיים מסוגים שונים,לרבות טורפים .

השילוב של כל אלה במדינה זו, סביר שיוצר חווית טיול מיוחדת ושונה .

אם לא די בכך, יצוין כי ההגעה לאתיופיה,עבור המטייל הישראלי היא נוחה. יש טיסות ישירות מנתב"ג לאדיס אבבה הנמשכות כ 4 שעות .ממש קרוב. מעבר לכך,יש היום באתיופיה תשתית תיירות טובה.המדינה היא גדולה,מבחינה גאוגרפית וראוי לטייל בה בדרום,בצפון ובמזרח. במסגרת ההשקעה בתשתיות , בתיירות ובכלכלה שנעשתה בשנים 2015-2005 , הוקמו שדות תעופה בפריפריה והיום ניתן לקצר מרחקים ולהגיע ליעדים שמעניינים את המטייל בטיסות פנים. זה גורם קריטי התורם לקיצור זמני נסיעה. אם בעבר הייתי צריך לנסוע כמעט יומיים כדי להגיע לעמק האומו בדרום. היום יש שני שדות תעופה באזור ,אליהם ניתן להגיע תוך שעות בודדות מאדיס. בנוסף, תשתית שרותי הקרקע לתיירים - המלונות, מסעדות,רכב,הדרכה וכו'-שופרה משמעותית.

עלויות הטיול באתיופיה אינן יקרות. ניתן להוזיל עלויות ע"י התקשרות עם סוכנות תיירות באדיס אבבה,שתספק לכם את כל שרותי הקרקע הדרושים וכן מסלול מומלץ לטיול,הדרכה,נהג ורכב. בדרך זו ניתן לטייל באופן עצמאי באתיופיה.

מבחינת הביטחון האישי לתייר, אתיופיה די בטוחה. המקום היחידי, לגביו יש לי הסתייגות מסוימת הוא איזור דרום המדינה. היכן שמתגוררים השבטים המסקרנים, יש מקומות בהם יש לנקוט בזהירות ולהתנהג באופן מושכל. באזור זה,למעשה, אין לשלטון המרכזי באתיופיה נוכחות. במרבית המקומות בהם תרצו לבקר, תראו אנשי שבטים,שאינם רוצים שיצלמו אותם, אלא אם המצלם ישלם עבור הצילום. יש לכבד זאת ולא להתחכם איתם. סכנה של ממש, ידוע לי שיש מבני שבט המורסי Mursi. הם חיים באזור מסוים, והם אינם בהכרח ידידותיים .גם הם מבינים שהם יכולים להתפרנס מתיירים. אבל היו אצלם מקרים של שוד וסכנת חיים. לכן,מומלץ בטרם תגיעו לאזור המורסי,שתבררו את סוגיית הביטחון האישי שם ותהיו מלווים ע"י מדריך מקומי ובנוסף תשכרו מדריך משבט המורסי, במקום. כלל זה ,של הסתייעות במדריך מקומי,במקום בו אתם מבקרים,בנוסף למדריך שיש לכם, הוא כלל חשוב שמומלץ לאמץ. לא לוותר על ביקור אצל השבטים בדרום. אין הרבה מקומות בעולם ,שהם נגישים, בהם תוכלו לפגוש ולהיחשף לשבטים,המשמרים מסורות והמקיימים בטבע אורח חיים יחודי להם.

טיול עצמאי או טיול מאורגן ?

התשובה לשאלה זו היא עניין של העדפה אישית. אני מעדיף לטייל עצמאית,אפשר עם קבוצת חברים, וכך עשיתי בשני הטיולים שערכתי באתיופיה . אולם טיול מאורגן בקבוצה זו אפשרות טובה גם כן.

היתרונות הגדולים בטיול עצמאי הם היכולת לקבוע את מסלול הטיול בהתאם לרצונות שלך ובלוח זמנים המתאים לך. כמו כן, יש לך גמישות מסוימת ביחס להתנהלות בעת ביצוע הטיול עצמו ויכולת לבצע שינויים והתאמות בשטח,עפ"י רצונותיך. מבחינת עלות,לעיתים טיול עצמאי יכול זול מטיול מאורגן.

מספר חברות תיירות ישראליות מציעות טיולים מאורגנים באתיופיה,בליווי מדריך ישראלי מנוסה. יש תועלת במדריך הישראלי, הן במידע ובהסברים שהוא נותן (או היא) במהלך הטיול והן בהכרתו את הדברים שמעניינים את התייר הישראלי. חברות התיירות בארץ,מתקשרות עם סוכנויות תיירות באתיופיה המתאמות ומארגנות עבורן את שירותי הקרקע (רכב, מדריך מקומי,לינות,ארוחות וכו').

המטייל העצמאי יכול להתקשר עם חברות התיירות הישראליות והם יכינו עבורו מסלול טיול ושרותי קרקע,שיסופקו ע"י סוכנות התיירות באתיופיה.

בטיולים שאני עורך,אני נוהג לדלג על חברת התיירות הישראלית ויוצר קשר ישירות עם סוכנויות תיירות בארץ היעד. בד"כ אני פונה למספר סוכנויות ,מקיים איתם דיאלוג ומקבל הצעות. בסוף אני ננעל על סוכנות שמצאה חן בעיני והצעתה נראתה לי כטובה ביותר ויוצא איתה לטיול. כך עשיתי גם בשני טיולי באתיופיה.

סוכנויות תיירות באתיופיה

מידע על חמש סוכנויות תיירות באתיופיה עימן הייתי בקשר בשנת 2013,ראו בסוף מאמר זה. שלושת הסוכנויות הראשונות ברשימה הן ממש מצוינות. גם השתיים האחרות,ידועות ואמינות.

ויזה לאתיופיה

כניסה לאתיופיה מותנית בקבלת ויזה. תייר ישראלי יכול להוציא ויזה בשדה התעופה באדיס אבבה,עם ההגעה. יש לשלם בדולרים במזומן. ניתן להוציא ויזה גם בשגרירות אתיופיה בתל אביב.

מסלול טיול לדרום אתיופיה

לדרום אתיופיה יש להקדיש לפחות 12 יום. מידע מפורט אודות מסלול הטיול שביצעתי בדרום אתיופיה,ראה מאמר נפרד בבלוג זה.

מומלץ לתכנן הטיול בכפרי דרום עמק האומו בדרום, כך שיסוב סביב מירב ימי השוק השבועיים שתוכלו לדחוס במהלך ימים אלה. השוק שלא הייתי מוותר עליו,בעמק האומו Omo Valley הוא השוק בטורמי Turmi ביום שני (שבט האמר Hamer). שווקים נוספים מועדפים הם:

השוק בקי אפר Key Afar , ביום חמישי (שבטי האמר Hamer,באנא Bena, ארי Ari ).

השוק בצ'ינצ'ה Chencha יום שבת, ויום שלישי (שבט דורסה Dorze )

השוק בדימקה Dimeka,יום שבת ( שבטי האמר Hamer,באנא Bena)

העיר "הגדולה" המהווה שער כניסה לעמק האומו,שהוא האזור המעניין ביותר לטיול בדרום,היא ארבה מינץ'. בארבה מינץ' יש שדה תעופה,אליו ניתן להגיע מאדיס אבבה. נתיבי התחבורה בעמק האומו הם דרכי עפר ודרכים לא סלולות. לכן,מהירות הנסיעה איטית.

הנה מקומות מומלצים לביקור בעמק האומו,בדרום אתיופיה:

 • הכפרים דורסה וצ'ינצ'ה Dorze,Chencha- שבט דורסה Dorse. בדורסה ימי שוק הם שני וחמישי. בצ'נצ'ה-שבת ושלישי. צ'נצ'ה ממוקמת 37 ק"מ צפונית לארבה מינץ' Arba Minch(שעה נסיעה).
 • קונסו Konso – שבט קונסו. ימי שוק שני וחמישי.העיירה קונסו נמצאת 85 ק"מ דרומית לארבה מינץ' Arba Minch (שעה וחצי נסיעה).
 • וויטה Weita – שבט צמאי Tsemai. נמצא 75 ק"מ מערבית לקונסו (שעה וחצי נסיעה).יום שוק בשבת.
 • ארבורה Arbore – שבט צמאי Tsemai ושבט קונסו. יום שוק שבועי בשבת. הכפר נמצא 50 ק"מ דרומית לוויטה Weita (שעה נסיעה).
 • טורמי Turmi - שבט האמר Hamer , מהמעניינים ביותר בעמק האומו הדרומי.יום שוק ביום שני- לא להחמיץ. הכפר נמצא 72 ק"מ מארבורה Arbore (שעה וחצי נסיעה). לא לצלם כאן ללא הסכמת המצולם,שבוודאי תגבה תשלום.לא ידידותיים במיוחד כאן.
 • כפרים ליד אומורטה Omorate (קרוי גם Kalem ) . אומורטה היא עיירה שלווה וידידותית על גדת נהר האומו,בקרבה לגבול קניה. כדאי לבקר בכפר אחד או שניים לידה ,של שבט דסאנך Daasanach הקרויים גם גלאב Geleb . אומורטה נמצאת 70 ק"מ מערבית לטורמי (שעתיים נסיעה).
 • קנגה Kanga , או קנגטן Kangatan . שבט בומי Bumi. הכפר נמצא בגדה המערבית של נהר האומו. מרחק נסיעה ממורל Murle או Murelle הוא כחצי שעה. נמצא 55 ק"מ צפונית לאומרטה (כשעתיים וחצי נסיעה). מורל נמצאת מרחק 50 ק"מ מטורמי (שלוש שעות נסיעה מטורמי). יש סידורי לינה במורל.
 • קולצ'ו Kolcho . שבט קארו Karo. נמצא על גדת נהר האומו,צפונית למורל ולקנגטה. מרחק 6 ק"מ ממורל ( 20 דק' נסיעה). שבט מעניין ומיוחד. לטעמי,חובה לבקר כאן.ממורל יש נתיב תחבורה אל פארק הלאומי מאגו,,בו כפרים של השבט מורסי.
 • דימקה Dimeka . לא ביקרנו כאן, בגלל אילוצים שהיו לנו. העיר הגדולה של שבט ההאמר Hamer . יום שוק שבועי בשבת,אליו מגיעים מכל האזור. השוק השבועי הוא סיבת הביקור כאן. העיירה נמצאת 20 ק"מ צפונית לטורמי Turmi ( 45 דק' נסיעה).
 • קי אפר Key Afar.שבטי האמר Hamer,באנא Bena, ארי Ari . יום שוק שבועי בימי חמישי. הכפר נמצא 42 ק"מ צפ' מע' לוויטה Weita (שעה נסיעה) וכן 35 ק"מ צפונית לדימקה Dimeka (שעה וחצי נסיעה). ממוקם על ציר תחבורה המוביל לג'ינקה Jinka ומשם לאזור שבט המורסי המעניין.
 • ג'ינקה Jinka העיר הקרובה לאזור המורסי,בה יש גם שדה תעופה. לטיסות מאדיס ואליה.לטעמי,אם רוצים להגיע אל בני המורסי,כדאי לעשות זאת מכאן. לשקול לצאת מג'ינקה בבוקר,לבקר בכפר מורסי אחד או שניים ולחזור לג'ינקה בערב. כך ניתן למזער חיכוך וסיכון.

מעבר לכך,מומלץ לבקר בשמורות טבע ופארקים לאומיים בדרום, כדלקמן:

 • אגם אווסה Awasa Lake
 • אגם צ'אמו Chamo Lake
 • אגם אביאיטה ושאלה Abiata Lake ,Shala Lake
 • שמורת הטבע סקללה Sakalele Sanctuary .

מסלול טיול למזרח וצפון אתיופיה

גם לצפון אתיופיה (כולל הראר Harar במזרח) יש להקדיש לפחות 11 או 12 יום. מידע מפורט אודות מסלול הטיול שביצעתי באזור זה של צפון ומזרח אתיופיה,ראה מאמר נפרד בבלוג זה.

מסלו טיול בצפון ובמזרח נקרא גם המסלול ההיסטורי,משום שהוא כולל אתרים עתיקים ,מתקופות שונות של הקיסרות האתיופית. הנה מקומות מומלצים לביקור בצפון ומזרח אתיופיה :

 • אדיס אבבה Addis Ababaעיר הבירה. להקדיש לכאן עד יום,אלא אם חל חג דתי/לאומי חשוב במדינה,בעת שמבקרים ואז לשקול לחוות אותו כאן.
 • הראר Harar. עיר מוסלמית מדברית במזרח אתיופיה. בה עיר עתיקה מוקפת חומה. מומלץ לא להחמיץ ביקור במקום צבעוני ומעניין זה. חלק ניכר מהישראלים המבקרים באתיופיה אינם מבקרים במקום מקסים זה,אפשר מחוסר מודעות. מי שמוגבל בזמן,שיגיע לכאן בטיסת פנים.
 • בחאר דאר,מפלי הנילוס הכחול,אגם טאנה Bahar Dar, Blue Nile Falls, Lake Tana. להקדיש לכאן יום אחד. הגעה בטיסת פנים.
 • גונדאר Gondar.לשעבר בירת הקיסרות. הגעה ברכב מבחאר דאר. מומלץ להקדיש יום שלם לכאן או שני חצאי ימים. מסביב לעיר כפרים רבים. יהדות אתיופיה שעלתה ארצה הגיעה מאזור זה.בגונדאר יש דה תעופה לטיסות פנים.
 • שמורת הטבע ההררית סימיין Simien National Park. הגעה ברכב מגונדאר וחזרה לגונדאר. לא להחמיץ חווית הביקור באזור זה. מצריך יומיים ברוטו,כולל זמן נסיעות. קר מאוד כאן.
 • אקסום Axum. לשעבר בירת הממלכה. המקום החשוב והקדוש ביותר לדת הנוצרית באתיופיה. עפ"י האמונה לוחות הברית שניתנו למשה בהר סיני וארון הברית הובאו לכאן ונמצאים כאן. הגעה לכאן בטיסת פנים. יום אחד.
 • לליבלה Lalibela . מקום חשוב מבחינה דתית נוצרית הנמצא מזרחית לגונדאר. אנשי דת צבעוניים,עם ובלי מטריות, נראים כאן בכנסיות ומחוצה להן ,במראות ציוריים. יש כאן כנסיות גדולות פעילות, חצובות בסלע מתחת לאדמה. הגעה בטיסה. להקדיש יום וחצי עד יומיים.

טיול למדבר דנקיל

מדבר דנקיל נמצא בצפון מזרח אתיופיה,קרוב לג'יבוטי ולאריתראה.

כאמור,במדבר דנקיל עדיין לא טיילתי. אני עדיין חושב להגיע לשם. זהו מקום מדהים מבחינת מראות הטבע שבו, נידח,מרוחק ומבודד ולכן מאוד מעניין מבחינת האנשים הפועלים בו. נתיב סחר של שיירות גמלים עובר כאן. מקום שהוא חגיגה לחובבי צילום.

במדבר זה יש הר געש פעיל, מדבר מלח ענק, פעילות וולקנית בקרקע ,בריכות מינרלים צבעוניות ושיירות גמלים ציוריות. מרתק, לא?

יחד עם זאת,הטיול כאן הוא קשה יחסית, סגפני משהו ומוגבל לחודשים מסוימים בשנה. זהו אחד המדבריות המעניינים בעולם וכנראה החם שבהם. הטמפרטורות כאן הן 50-40 מעלות. בתקופות גשם לא ניתן,או מסוכן להגיע לכאן. מיועד להרפתקנים בנפשם.

סוכנויות תיירות באדיס מוציאות טיולים לדנקיל. בד"כ יש להקדיש לאזור זה כחמישה ימים .

מקורות מידע לתכנון טיול באתיופיה

אני ממליץ על ספר אודות אתיופיה למטיילים בהוצאת Bradt שנכתב ע"י Philip Briggs. זהו ספר מצוין הכולל מידע חיוני ומפות חשובות,שאין,או חסר, בספרות התיירות הרגילה.

אני ממליץ גם לקרוא מאמרים על אתיופיה, שכתב גילי חסקין באתר שלו.

מידע כללי

אוכלוסיה -באתיופיה כ 85 מיליון נפש.כ 63% המאוכלוסיה הם נוצרים, כ 34% מוסלמים והיתר מאמינים באמונות מסורתיות ופאגניות. בדרום אתיופיה שבטים שונים מעניינים, המשמרים מסורות ואורח חיים יחודי להם.

שטח – ממקומת בצפ' מז' אפריקה (קרן אפריקה). שטח המדינה 1.1 מליון קמ"ר (פי חמישים משטח מדינת ישראל).

כסף- הכסף האתיופי נקרא ביר BIRR . שער החליפין נכון לינואר 2018 הוא 27 ביר לדולר.תשלום בכרטיס אשראי לא מקובל בד"כ,למעט בחלק מהמלונות. עדיף לבוא עם מזומן.

טיסות- שדה התעופה הבינ"ל של אתיופיה נמצא באדיס אבבה וסימונו ADD. לידו ישנו שדה תעופה נוסף לטיסות פנים. מומלץ להשתמש בטיסות פנים לקיצור טווחי נסיעה,בהנחה שהזמן המוקצה לטיול מוגבל. טיסות פנים יש למרבית האזורים המעניינים את המבקר באתיופיה.

חשמל- V220 ,50 סייקל. שקע החשמל כולל שני חורים עגולים, כמו באירופה ( סוג C ) .מומלץ להביא מתאם.

שווקים- בד"כ נערכים בשבת באתיופיה. בדרום אתיופיה –ראה פרטים למעלה.

אקלים- התקופה הגשומה היא יוני- ספט. אני טיילתי פעמיים במחצית השניה של ספט' והיה בסדר. אפריל-מאי הם חודשים יבשים וחמים.

שיא עונת התיירות-יולי,אוגוסט ודצמבר.

שפה-אמהרית. יש אנשים הדוברים גם צרפתית,איטלקית וערבית. אנגלית אינה מדוברת בד:כ שם. לאתיופים 87 ושפות.

טלפונים- קוד חיוג מדינה: 251. חשמל-Hz 220/50 .משקל ומידה-ק"ג ומטר. זמן - 3 +GMT.

סיכוני בריאות- בילהרציה,איידס,מלריה,צהבת ועוד.חיסון נגד קדחת צהובה –חובה.

אתיופן איירליינס- יש כ 12 סניפים של חברה זו באדיס,כולל משרד במלון הילטון (מיקום מרכזי ותורים קצרים יותר)-טל.511540.פתוח 0600-2100 בימים ב-ש.

תשר-מקובל באתיופיה. 10% לפחות .

זמן- בדומה לישראל.

תקשורת טלפונים – קוד חיוג מדינה 251. שימוש בטלפון סלולרי מקובל ואפשרי באדיס אבבה ובגונדאר. באזורים אחרים של המדינה אין תקשורת סלולר ,או שהיא אינה רציפה ולא אמינה.

סוכנויות תיירות באתיופיה Tour Operators in Ethiopia

להלן רשימה של סוכנויות תיירות באתיופיה,המעניקות שרותי קרקע לתיירים ומטיילים עצמאיים,כמו גם לקבוצות,בכל רחבי אתיופיה. הייתי בקשר עם סוכנויות אלה בשנת 2013, לצורך ביצוע טיול בצפון ומזרח אתיופיה. מכולם קיבלתי הצעות מחיר וכולן ראויות ואמינות,עפ"י ידיעתי ונסיוני. שלושת הסוכנויות הראשונות ברשימה היו המועדפות על ידי.

בשלב תכנון הטיול,אני ממליץ לפנות למספר סוכנויות ולבקש הצעות למסלול,לינות עם הדרכה , רכב עם נהג ומחיר.

להלן מידע אודות הסוכנויות הנ"ל ומספר הערות נלוות.

Grant Express Travel & Tours Services P.L.Co (GETTS)
Kirkos Kifle Ketema, Kebele 01, Bole Road
P.O.Box 42662 - Addis Ababa - Ethiopia
 Off. Tel: 251-11-553 4379 / 553 4678
Mobile: 251-91-123 3289
Fax: 251-11-553 4395
 E-mail:
[email protected] / [email protected] / [email protected]
Website: www.getts.com.et /www.gettsethiopia.com

גרנט אקספרס היא סוכנות מצוינת, עימה ביצעתי טיול לצפון ומזרח אתיופיה ב 2013. הבעלים של החברה עימו הייתי בקשר נקרא Yared Belete . עימם סיכמתי את מסלול הטיול. הם הציעו לי מלונות אותם בחנתי ,סיפקו רכב ומדריך בכל מקום אליו הגענו והזמינו טיסות פנים. ידוע לי שהם מספקים שרותים דומים למספר חברות תיירות ישראליות מהמובילות בארץ.

Yama Ethiopia Tours PLC
Office tel: +251-11 662 87 10, Fax.+251-11 662 87 10
Mobile: +251-930-034888
Address: P.O.Box 14973, Addis Ababa, ETHIOPIA
 Email: [email protected] / [email protected]
 Website: www.yamatoursethiopia.com

יאמה טורס זו סוכנות מצוינת עם המלצות טובות. יקרה יחסית. מנכ"ל החברה והבעלים שמו טאריקו Tariko .

Imagine Ethiopia Tours & Travel

P.O Box 23807/1000, Bole Street H.N 011, Addis Ababa

E-mail: [email protected]

[email protected]

Tel. +251(0) 911 109336

Cell: +251(0) 921 795697

Fax: +251 116 621876

www.imagineethiopiatours.com

סוכנות טובה ומומלצת.

GALAXY EXPRESS SERVICES

Address: Churchill Avenue, Ras Hotel building

P. O. Box 8309

Addis Ababa, ETHIOPIA

Tel:-+251115510355/517678/517646/517964

Fax:-+251115511236

E-mail: [email protected]

Website: www.galaxyexpresstourethiopia.com

סוכנות גלקסי אקספרס היא זו שארגנה עבורי את הטיול שביצענו ב 2004 לדרום אתיופיה. מאז 2004 כנראה החליפה בעלות. ב 2013 קיימתי תקשורת עם אשת קשר בסוכנות זו ,בשם מרגריט.

Village Ethiopia

Location: National Hotel off Meskel Square.

Address: PO Box 15151, Addis Ababa, Ethiopia

Tel: (251- 1)1 5 523497, 1 5 508869, 1 5 515166 Ext.220, Mobile 0911223003

Fax: (251-1) 1 1 551276

Email: [email protected]

: [email protected]

: [email protected]

Web: www.villageethiopiatour.com

: www.village-ethiopia.net

הייתי בקשר עם מנכ"לית המשרד בשם מרים.

Buska Tours Ethiopia

Office : +251-11-5 15 0133

Cell : +251-91-1423588

Fax : +251-11-5 15 0124

Web : www.buskatours.com

הייתי בקשר עם מנהל הסוכנות.

מידע נוסף למטייל באתיופיה

מאמרים נוספים של עמיקם שוב-עמי, בהם מידע רב למטייל באתיופיה, ניתן למצוא בקישורים הבא:

אתיופיה ל-50 פלוס: כל מה שצריך לדעת לטיול מדויק ומושלם

https://www.lametayel.co.il/%D7%90%D7%AA%D7%99%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%94+%D7%9C50+%D7%A4%D7%9C%D7%95%D7%A1

אתיופיה – טיול 11 יום בצפון ובמזרח Journey to North and East Ethiopia

https://www.lametayel.co.il/%D7%90%D7%AA%D7%99%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%94+%E2%80%93+%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C+11+%D7%99%D7%95%D7%9D+%D7%91%D7%A6%D7%A4%D7%95%D7%9F+%D7%95%D7%91%D7%9E%D7%96%D7%A8%D7%97+++journey+to+north+and+east+ethiopia+0

אתיופיה–יומן מסע בעמק האומו, 12 יום בדרום אתיופיה Ethiopia – Omo Valley

https://www.lametayel.co.il/%D7%90%D7%AA%D7%99%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%94%E2%80%93%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%9F+%D7%9E%D7%A1%D7%A2+%D7%91%D7%A2%D7%9E%D7%A7+%D7%94%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%95+12+%D7%99%D7%95%D7%9D+%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%9D+%D7%90%D7%AA%D7%99%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%94+++ethiopia+%E2%80%93+omo+valley%C2%A0

שווקים באתיופיה Markets in Ethiopia

https://www.lametayel.co.il/%D7%90%D7%AA%D7%99%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%94+%E2%80%93+%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C+11+%D7%99%D7%95%D7%9D+%D7%91%D7%A6%D7%A4%D7%95%D7%9F+%D7%95%D7%91%D7%9E%D7%96%D7%A8%D7%97+++journey+to+north+and+east+ethiopia