כללי

בכל אחד משלושת הימים הראשונים מומלץ לשכור נהג ליום טיול של 10 שעות עם רכב. ביום הרביעי מוצע להתנייד ממקום למקום במונית.

יום 1 – דובאי

תצפית מהקומות ה 124 וה 125 של בניין בורג' ח'ליפה.

זהו הבניין הגבוה בעולם. גובהו 828 מטרים (2,717 רגל) ובו 163 קומות. הבניין נחנך ב 2010 ועלות הקמתו מוערכת ב 1.5 מיליארד דולר. הגישה אליו דרך מרכז הקניות מול דובאי. ב 37 הקומות הראשונות שוכן מלון ארמני . בשאר הקומות דירות ומשרדים. התצפית מהבניין מרהיבה( 360 מעלות).

ביקור בבנין המסגרת Frame Dubai ותצפית על העיר מהקומה ה 52.

מסגרת דובאי היא עוד פנינה אדריכלית אייקונית בדובאי. הבניין בנוי בצורה של מסגרת תמונה, בתוכה חלל במקום התמונה. הרעיון היה ליצור סמל שיציג את דובאי החדשה. לא עוד מבנה, אלא יצירת חלל של 150 מ' על 105 מ' הממסגר את ההתפתחות האורבנית של דובאי.

הקמת המבנה, הנשקף למרחוק, הושלמה בשנת 2018.  גובהו כ 150 מ' ובו 48 קומות. בקומה העליונה תצפית פנורמית על העיר וכן רצפת זכוכית, עליה ניתן להלך ולראות את שמתחתיה. בניין המסגרת בנוי מפלדה בגוון של זהב (לא חומר זהב ולא ציפוי זהב) .. בכניסה למבנה יש מוזיאון קטן המציג את דובאי של העבר ושל העתיד. מחוץ למבנה, יש גן יפה עם מזרקות. המקום הוא אחת מאטרקציות התיירות העיקריות של דובאי.

ביקור בעיר העתיקה בסמטאות הציוריות של רובע אל פאהידי Al Fahidi (נקרא בעבר בסטאקיה  Al Bastakiya ).ברובע מבני תרבות, גלריות, חנויות ומקומות בילוי. מקום טוב לצילום.

אזור זה היה מרכז החיים של העיר דובאי מאמצע המאה ה-19 ועד שנות ה-70 של המאה ה-20. את העיר העתיקה חוצה הנהר ( The Creek ) וכאן  היו פעילות דייג וסחר בדגים, בפנינים ובתמרים. עד היום יש תנועה בנהר של סירות הפורקות וטוענות סחורות ליעדים במפרץ הפרסי ומעבר לו. בסמטאות העיר העתיקה יש מבני מורשת שונים, מוזיאון דובאי, מרכז שייח מוחמד ללמידת התרבות ועוד. השליטים המקומיים שימרו את המקום בצורה ועיצוב יפים, בצבעי מדבר

נסיעה להכרת אזור ג'מירה  . לחובבי אומנות מומלץ ביקור בגלריה ליוואן  New Lewan Islamic Art Gallery. זו גדולה ויפה בה תצוגה של דברי אנטיק ואומנות מוסלמית וכן שטיחים ארוגים כמו היו ציור.

ביקור במסגד ג'מירה Jumeirah Mosque.

ביקור במתחם קניות ובילויים מקסים הקרוי סוק מדינת ג'מירה  Souk Madinat Jumeirah .

תצפית מקרוב על המלון המפואר בורג' אל ערב Burj Al Arab .

ביקור באזור המרינה של דובאי. הליכה רגלית בטיילת מרינה וולק Marina Walk .

ביקור באזור פאלם ג'מירה Palm Jumeirah .

 אי אחד מתוך שני איים מלאכותיים הקרויים איי התמרים . בניית האיים נועדה להגדיל את שטחה של דובאי בחוף הים. האי פאלם ג'מירה הושלם ב 2008 . בו בתי מגורים, לרבות צמודי קרקע ,בתי מלון, מסעדות, מועדוני חוף  ומקומות בילוי וקניות. זוהי למעשה עיר שהוקמה בצורת כפות תמר, בפרוייקט הנדסי ואדריכלי יוצא דופן.  טיילת פאלם ג'ומיירה (Palm Jumeirah Boardwalk) עוברת בקו החוף מאחורי מלון אטלנטיס בין מלון Rixos Hotel לבין מלון One&Only The Palm .

תצפית על מלון אטלנטיס הנמצא בקודקוד הדקל בפאלם ג'מירה מחוף הים שמולו.

תצפית על פאלם ג'מירה מהקומה ה 52 של בניין הקרוי  The View at The Palm , הנמצא מעל מרכז קניות נאחיל Nakheel Mall .

יום 2 – דובאי

נסיעה להכרת בור דובאי Bur Dubai ובצד המערבי של הנהר The Creek. אזור ישן והיסטורי, בו שווקים וחנויות רבות. בנהר משייטות סירות ואוטובוס ימי המעבירות נוסעים וסחורות צד אחד של הנהר למשנהו.

ביקור בשוק מקורה Grand Souk Bur Dubai המשתרע על פני מספר רחובות.

ביקור בשווקים של דירה ביקור בשווקים של דירה Deira, בצידו השני של הנהר- שוק התבלינים, שוק הזהב ועוד.

למתעניינים באומנות מומלץ ביקור בגלריות אומנות במתחם הקרוי Alserkal Avenue - 17th Street .

ביקור בגנים הקסומים DUBAI MIRACLE GARDEN  (שעה עד שעה וחצי).

 האתר פתוח בחודשים נובמבר-אפריל בלבד. יש בו עשרות מיליוני פרחים ושתילים המעטרים דמויות ומיצגים של בעלי חיים שונים, טירות, בלרינות וכו'.

ביקור ערב בכפר הגלובלי Global Village ( שעה וחצי עד שעתיים).

האתר פתוח בחודשים נובמבר-אפריל בלבד , החל מהשעה 1600 (1800 בחודש הרמאדן). האתר הוא מעין יריד של הפנינג, בו כ 26 ביתנים של מדינות ויבשות, בעיקר מהמזרח התיכון. בכל ביתן יש שער כניסה מרשים, שוק וחנויות בהן ניתן לרכוש דברים מאותה מדינה-מזכרות, פריטי לבוש, מוצרי מזון וכו' - אנשים עם תלבושות מסורתיות, אוכל אופייני למדינה וכו'. דפוס זה חוזר על עצמו כמעט בכל ביתן. בין הביתנים פזורים דוכני אוכל, גלידה וכו'.  בפארק מתקיימים מדי פעם מופעים. בהיותו מואר, מומלץ לבקר כאן בשעות הערב המאוחרות והחשיכה.

יום 3-אבו דאבי

נסיעה מדובאי לאבו דאבי ( כשעה וחצי עד שעתיים ).

ביקור במוזיאון הלובר Louvre Abu Dhabi .

מוזיאון הלובר באבו דאבי הוא אטרקציית תיירות מהמעלה הראשונה. משתרע על פני שטח גלריות של 8000 מ"ר, כחלק ממתחם תרבות גדול הנמצא על האי סעדיאת Saadiyat Island באבו דאבי. מבנה המוזיאון הוא בצבע לבן והוא מאוד מרשים בעיצובו האדריכלי . למבנה כיפה יפהפייה, לה נוכחות והשפעה כמעט בכל מקום במתחם. זו כיפת ברזל אפורה וכבדה , בה מעוצבים אלפי כוכבים, דרכן חודר אור לחלקי המבנה וחצרותיו. המוזיאון כולל אוסף נהדר של דברי אומנות וארכיאולוגיה שחלקו מושאל ממוזיאון הלובר ומוזיאונים אחרים בצרפת וחלקו נרכש ע"י בית המלוכה. המוזיאון נפתח בשנת 2017, כשיתוף פעולה בין האיחוד לבין מוזיאון הלובר הצרפתי.

ביקור בשוק התמרים של אבו דאבי- שוק קאריאת אל ברי  Souk Qaryat al Beri .

ביקור בארמון הנשיאות קאסר אל וואטן  Qasr Al Watan.

ארמון הנשיאות של שליט אבו דאבי שהוא גם נשיא איחוד האמירויות. מבנה מרשים ומפואר, שנחנך בשנת 2017. משפחת המלוכה אינה גרה כאן והוא משמש לצרכים רשמיים וטקסיים, לרבות פגישות ממשל חשובות. הגישה לחלק מהארמון פתוחה לתיירים מאז 2019. עיצוב הארמון הבנוי שיש בגוונים וצורות שונות מרהיב. לקראת ערב מתקיים מופע אור קולי הקרוי ארמון בתנועה Palace In Motion בחזית הארמון המרכזי.

נסיעה לאורך ה"קורניש" הטיילת וחופי הרחצה של אבו דאבי ( כשמונה ק"מ).

ביקור במלון אמירייטס פאלאס Emirates Palace .

מלון מפואר, בלב אבו דאבי, שהוא גם אטרקציות תיירות. המלון בבעלות ממשלת אבו דאבי והוא נפתח ב 2006. עלות הקמתו הוערכה בכשני מיליארד ליש"ט. השטח הבנוי של המלון כ 850 אלף מ"ר. נבנה בסגנון ערבסקי . במבנה המלון 114 כיפות בגובה 60 מ' כ"א ומעל  נברשות תאורה.   בחצרו 100 דונם גנים, מזרקות מים והוא משקיף מקרוב על קו הרקיע של אבו דאבי. לו מרינה וחוף פרטי באורך 1.3 ק"מ. במלון מסעדות איכותיות.

מסגד שייח' זאיד הגדול Sheikh Zayed Grand Mosque.

מסגד ענק במבנה מדהים בעיצובו האדריכלי, המשתרע על שטח של 30 דונם (כולל גנים). נחשב לאחד מעשרת המסגדים המפוארים בתבל. מקום שהוא משאת נפש לצלמים. זהו המסגד הגדול באיחוד והוא יכול להכיל מעל 40 אלף מתפללים. מבנה המסגד שצבעו לבן, עשוי משיש ,אבן, חרס, קריסטל וזהב. בניית המסגד החלה בשנת  1996 ע"י שליט אבו דאבי שייח'  זאיד בן סולטאן אאל נהיאן  והסתיימה ב 2007,לאחר מותו.   שייח' זאיד הנחשב למייסד מדינת האמירויות ,קבור בקרבת המסגד. המסגד תוכנן לחבר בין תרבות האסלאם לבין אדריכלות ואומנות במיטבם.

נסיעה חזרה מאבו דאבי לדובאי (כשעה וחצי עד שעתיים).

המסלול הנ"ל ניתן לבצע ב 11-10 שעות, כולל הנסיעה הלוך וחזור.

יום 4- דובאי

ביקור במתחם סיטי וולק City Walk , הנמצא לא הרחק מדובאי מול .

המתחם משתרע על פני מספר רחובות. זהו מתחם של בילויים, מסעדות , קניות . משובצות בו  עבודות אומנות קיר Street Art יפות של אומנים מובילים בעולם. נהוג לכנות המקום בו מוצגות עבודות אומנות קיר אלה כ Dubai Walls - Street Art .עבודות האומנות הן מפוזרות במתחם והן מעניקות לו חן ואופי. כדאי לטייל ברחובות השונים כאן ,להתרשם ולחוות. במתחם יש, בין היתר, אולם אירועים גדול הנושא את שם קוקה קולה Coca-Cola Arena , המואר בלילה. כמו כן נמצא כאן פארק אקולוגי למבקרים הקרוי The Green Planet .

ביקור במתחם הבנוי סוק אל באהר Souk Al Bahar הסמוך למאכז הקניות מול דובאי.

ביקור במרכז הקניות הענק דובאי מול . ביקור להתרשמות ממרכז קניות ענק ומעוצב ,ופחות לקניות.  מי שרוצה יכול לבקר ב באקוואריום וגן החיות התת מימי כאן. בערב מופע המזרקות The Dubai Fountain באגם המלאכותי, שבחלק החיצוני של מתחם מרכז הקניות.

אחה"צ ערב- אופציונלי, ספארי במדבר. יש גורמי תיירות רבים המציעים איסוף מהמלון בשעה 1500 לערך ומתן חוויה מדברית, הכוללת רכיבה בג'יפים בחולות, גמלים, ארוחת ערב וכו'.

הערות

מי שמעוניין  בנופש, יכול להוסיף ימי שהייה בדובאי. לשקול באזור המרינה וחופי הרחצה של ג'מירה (ראו רשימה של מלונות מומלצים באזור זה, בפוסט נפרד בבלוג זה.

מי שמעוניין בקניות, יכול להוסיף יום או שניים לביקור בקניונים נוספים בעיר, בקניון אאוטלט הנמצא מחוץ לעיר, או בקניון למוצרי סין הקרוי דרגון מארט Dradon Mart  . לטעמי, המחירים בדובאי יקרים במונחים ישראליים ואיני ממליץ לפתח ציפיות בתחום הקניות ולא להשקיע בזה זמן.

מי שמתעניין במוזיאונים, מומלץ לבקר במוזיאון המחר   Museum of the Future השוכן במבנה מדהים ומיוחד במינו, המואר יפהפה בלילה (יש להזמין כרטיסים שבוע-שבועיים מראש לפחות) https://museumofthefuture.ae/en . וכן המוזיאון להיסטוריה Etihad Museum  https://etihadmuseum.dubaiculture.gov.ae/en/Pages/default.aspx

מי שמעוניין באומנות, יכול לבקר בגלריות ומוזיאונים לאומנות נוספים. ראו בקישור הבא:  https://theculturetrip.com/middle-east/united-arab-emirates/articles/the-best-art-galleries-in-dubai/

טיולים מאורגנים מציעים ביקור באמירויות נוספות כגון: שארג'ה   וכן בעיר Al Ain במזרח אבו דאבי. בביקורי באיחוד האמירויות העדפתי לא לבקר כאן.

איחוד האמירויות הוא יעד תיירות מושך לילידים ומשפחות. יש בו מגוון גדול של אטרקציות בהן ניתן לבלות ימים לא מעטים.

בדובאי:

·         האקוואריום וגן החיות התת מימי Dubai Aquarium & Underwater Zoo שבמרכז הקניות דובאי מול. https://www.thedubaiaquarium.com/

·         הגנים הקסומים Dubai Miracle Garden. https://www.dubaimiraclegarden.com/

·         הכפר הגלובלי Global Village . https://www.globalvillage.ae/en

·         סקי דובאי-פארק שלג וסקי המצוי בתוך מרכז הקניות הגדול  Mall of the Emirates  . https://www.skidxb.com/

·         פארק לגו – לגולנד. https://www.legoland.com/dubai/

·         דולפינריום  . https://www.dubaidolphinarium.ae/  

·         פארק בוליווד BollywoodParks™ Dubai (פארק תעשיית הסרטים ההודית). https://www.bollywoodparksdubai.com/en

·         ספארי במדבר-חברות רבות מציעות חוויה מדברית זו.

·         MG Worlds of Adventure- https://www.imgworlds.com/language/en/#

·         ועוד ועוד. ראו בקישור הבא: https://www.visitdubai.com/en/articles/things-to-do-with-kids-in-dubai

באבו דאבי:

·         פארק פרארי  Ferrari theme park. https://www.ferrariworldabudhabi.com/

·         פארק האחים וורנר Warner Bros World . https://www.wbworldabudhabi.com/

·         פארק המים יאס Yas Yas Waterworld Abu Dhabi. https://www.yaswaterworld.com/

בשארג'ה:

·         פארק הקרוי Al Montazah Parks . https://almontazah.ae/

מלון בורג' אל ערב הנחשב למלון המפואר והמעוצב ביותר בדובאי הוא פנינה ארכיטקטונית שכדאי לבקר בה. זה מלון הנחשב למלון 7 כוכבים, אף שאין דירוג כזה. המלון אוסר כניסה למי שאינו לן במלון, אלא אם הזמין מקום באחת ממסעדות המלון. עם זאת המלון מציע סיור מודרך בו של 90 דקות, במחיר של 250 דירהם לאדם. מי שמעוניין ימצא מידע על כך בקישורים הבאים:

https://insideburjalarab.com/

https://www.jumeirah.com/en/stay/dubai/burj-al-arab-jumeirah

https://www.dubaitravelplanner.com/can-you-visit-burj-al-arab

שרותי תיירות לנוסע העצמאי

מניסיוני ,אין צורך להסתייע בסוכנויות נסיעות בדובאי לצורך תיאום טיול למטייל העצמאי. חלק מהסוכנויות אליהן פניתי, לא ענו  וחלק נתנו הצעות יקרות.  הדרך הטובה לארגון שרותי הקרקע היא ע"י הזמנת מלונות ישירות, באופן מקוון והזמנת נהג שיסיע אתכם בימי הטיול הרלבנטיים, הדורשים נהג.

Rayid Khan- Tarragon Tourism and Travel : גורם תיירות עימו התקשרתי ,שסיפק לי שרותי נסיעה טובים ומספקים נקרא Tarragon Tourism and Travel. אין להם אתר אינטרנט אולם הם נמצאים בפייסבוק. איש הקשר שלי היה ראייד קהאן. הוא בעצמו ליווה אותי יום אחד (למעשה כנהג) וסיפק לי נהג יעיל ונחמד בשם Naeem Malik עם ג'יפ טויוטה במצב ט"מ למשך יומיים נוספים. ראיד הוא אמין , יעיל , זמין ,מתקשר בווטסאפ בעיקר. הוא הזמין לי כרטיסים לאטרקציות תיירות באופן מקוון ביום הביקור, או יום קודם, במחירים נמוכים בד"כ מהמחיר הרשמי. הם מארגנים גם את חווית הספארי במדבר. יש להם מעל 20 נהגים ועשרים כלי רכב. המחירים שהציע מאוד נוחים בהשוואה למתחרים. לא ניתן לנהל עימו שיחות אודיו בווטסאפ, שכן אופציה זו חסומה באיחוד האמירויות. פרטי הקשר עם ראייד הם:

Rayid Khan – Tel./Whats up  +971551767022    .  [email protected]

אחרים המציעים שרותי נהיגה בדובאי, עימם הייתי בקשר שלא הבשיל היו:

Moustafa :  +971-505756653    דובר עברית

Imad :  +971-564722131     ערבי ישראלי, דובר עברית

הזמנת לינות-  מומלץ להזמין מלונות עם אפשרות ביטוח עד יום ההגעה וללא תשלום מראש. בד"כ תעריפי הלינה זולים יותר אם היא מוזמנת מספיק מראש. לינות ללא החזר תשלום, יהיו זולות יותר משמעותית וכדאי לעשותן רק ממש סמוך להגעה, או כשאתם כבר בדובאי.

סוכנויות נסיעות בדובאי - אלה סוכנויות עימן הייתי בקשר ומהן קיבלתי הצעות:

Arabian Adventure  - https://www.arabian-adventures.com/ae/english

Milan Tours Dubai LLC - https://www.milantoursdubai.com/

Saifco Travel & Tourism L.L.C -  https://www.mysaifco.com/tours/