ארצות הברית היא ארץ צרכנות מאין כמוה. קניות בה זה תרבות, חוויה, בילוי וכיף. נכון ,לא תמיד.

כמעט בכל נקודת זמן ,יש בחלק ניכר מהחנויות בארה”ב מקומות בהם מוצעים מוצרים מסוימים בהנחות מבצע ואפילו במכירת חיסול. אולם אלה מוגבלים בהיקפם . מבצעי המכירות הגדולים מתקיימים סביב חגים או תאריכים מיוחדים בלוח השנה.בתקופות בהן מתקיימים מבצעי המכירות הגדולים, הם מלווים בפרסום בכל אמצעי המדיה, לרבות הדיגיטלית.

חודשים נובמבר וכן בדצמבר /ראשית ינואר הם הכדאיים ביותר לקניות (ראו בהמשך).

בבלוג זה מופיעים עוד מאמרים בנושא קניות בניו יורק. האחד, תחת השם " ניו יורק - מדריך קניות לא סופי", כשמו כן הוא. השני, תחת השם "ניו יורק-חנויות מיוחדות". מאמרים אלה מתעדכנים מדי פעם.

טיפים לקנייה בתקופות המבצעים הגדולים

 • אם אתם יכולים להמתין בקנייה למבצעי המכירה של פריים דיי אמזון (יולי), בלק פריידי וסייבר דיי (בנובמבר) וכן קניות בתקופה 26 דצמ-7 ינואר, סביר שתקבלו את ההנחות הגבוהות ביותר. אלה מועדים של המבצעים הגדולים ביותר במהלך השנה והם מקיפים מגוון רחב של מוצרים. במכירות סוף וראשית השנה המלאים מוגבלים.
 • אם יודעים מה רוצים לקנות, עשו מחקר . בחרו את המוצר המתאים מבין מוצרים דומים, תוך שקלול איכות, מחיר וזמינות. במחקר יש לבדוק גם היכן הכי משתלם לרכוש .
 • לעקוב אחר פרסומים אודות תקופות ותוכן המבצעים והיכן ניתן לבצע הקניות.
 • אם יודעים מה רוצים ומצאתם את המוצר בו אתם מעוניינים ומחיר מבצע מתאים לכם, קנו מבלי להתמהמה. זאת משום שמלאים אוזלים . יתר על כן, בקניות מקוונות (אונליין, דרך האינטרנט) מחיר המוצר שבמבצע יכול להשתנות ,תוך מספר שעות או דקות. לעיתים קרובות גם בכיוון של הקטנת הנחות.
 • בקניות מקוונות, להביא בחשבון עלויות נוספות של הובלה ומס וכן של זמן ומקום אספקה.
 • בקניות מקוונות, סביר שיוצעו לכם מוצרים משלימים, או מוצרים דומים. אם אינכם צריכים, לא להתפתות ולרכוש.
 • זכרו, לעיתים הזול הוא היקר. לכן בקניות מקוונות מומלץ לבדוק חוות דעת של קונים אודות המוצר ואודות הקמעונאי המוכר. לבדוק איכות ולא רק מחיר.
 • בדקו אם יש קופוני הנחה, אותם ניתן לממש בנוסף להנחת המבצע המוצעת בחנות או באינטרנט. יש אתרי אינטרנט בהם מוצגים קופונים של קמעונאים שונים.
 • בתקופות מבצעים גדולים דלתות החנויות של רשתות רבות נפתחות בשעה מוקדמת בבוקר (אפילו 0600 או 0700) ונסגרות מאוחר בלילה. כדאי לבדוק מראש ולהקדים, שכן מלאי עלול להיות מוגבל.
 • בקניות מקוונות לקרוא היטב את תנאי המכירה לפני ביצוע ההזמנה.
 • ניתן להחזיר מוצרים לאחר קנייה. יותר קל כשהקניה היא מחנות פיזית. החזרה של קניות באינטרנט, מורכבת יותר, אך אפשרית. יש לדעת כי אתרי מכירות מקוונות מזהות "מחזירים" סדרתיים והם חוסמים לקוחות כאלה מקניות באתר.

מועדים של מבצעי הנחות בניו יורק וארה"ב

בארה"ב יש מועדים קבועים ידועים בהם יש מבצעי הנחות . יש גם מועדים בהם היקף ההנחות גדול ונרחב במיוחד. זאת בקניות בחנויות וכן בקניות אונליין, דרך האינטרנט. מעבר לכך, נדמה שהקמעונאים בארה"ב מחפשים סיבה לקיום מבצעי הנחות וזו נמצאה בימים מיוחדים בשנה.

הנה רשימה של תקופות מבצעי המכירה העיקריים, לפי חודשי השנה:

ינואר

ראש השנה: ראש השנה האזרחית חל ב 1 ינואר. זהו יום שבתון. בימים הראשונים של חודש ינואר, מ 1 עד 7 ינואר, החנויות וברשת מקיימים מבצעי הנחות לרגל ראש השנה, בין היתר להיפטר ממלאי חג המולד.

יום מרטין לותר קינג Martin Luther King Jr. Day : יום הולדתו של מרטין לותר קינג ג'וניור הוא יום שבתון בארה"ב. הוא מצוין ביום שני האחרון של חודש ינואר. זהו סוף שבוע ארוך, בו מעודדים צרכנים לקנות, ע"י מבצעי הנחות שונים.

וויט סייל White Sale : בחודש ינואר רשתות חנויות רבות מעניקות הנחות גדולות על מוצרים לחדרי שינה ואמבט-מצעים, מגבות וכו'.

ביגוד חורף: בחצי השני של ינואר חנויות מקיימות מבצעים על ביגוד חורף להקטנת מלאים. ההיצע עשוי להיות מוגבל ,אולם יש מציאות.

פברואר

וולנטיין דיי Valentine's Day : חל ב 14 לחודש פברואר. זהו חג האהבה, לו מקור נוצרי. גם לרגל מועד זה מתקיימים מבצעי מכירות בחנויות וברשת.

פרזידנט דיי President Day : ביום זה מציינים את יום ההולדת של ג'ורג' וושינגטון, נשיאה הראשון של ארה"ב . יום זה מצוין ביום שני השלישי בחודש פברואר. זהו סוף שבוע ארוך (שבתון ביום שני). סיבה טובה למבצעי הנחות במגוון רחב של תחומים.

מרץ/אפריל

חג הפסחא Easter : חג דתי נוצרי המתקיים בסופ"ש. כולל את גוד פריידיי Good Friday ביום שישי (לציון יום צליבת ישו) ואת איסטר סנדיי Easter Sunday ביום ראשון (המציין את תחייתו מחדש של ישו). אין זה סופ"ש ארוך רשמי, אם כי יש מקומות רבים בהם בתי ספר ועסקים יהיו סגורים ביום שני. עיתוי החג אינו קבוע. גם סביב מועד מבצעי מכירות.

מאי

ממוריאל דיי Memorial Day : חל ביום שני האחרון של חודש מאי. זהו יום הזיכרון לחיילי ארה"ב שנפלו במילוי תפקידם. סוף שבוע ארוך (שבתון ביום שני). גם מועד זה מנוצל למבצעי הנחות במגוון רחב של תחומים.

יום האם Mother's Day: זהו יום חג בארה"ב. לכבוד האימהות ופועלן. חל ביום ראשון השני של חודש מאי. סיבה למבצעי מכירות.

יוני

יום האב: Father's Day :גם יום האב הוא יום חג לציון אבהות והורות. חל ביום ראשון השלישי של חודש יוני. גם סביב יום זה יש פעילות לעידוד קניות , ע"י הורדת מחירים למספר ימים.

יולי

יום העצמאות Independence Day: חל ב 4 יולי. סיבה טובה למבצעי הנחות במגוון רחב של תחומים.

אמזון פריים דיי Amazon Prime Day : מבצע המכירות הגדול ביותר של אמזון לרכישות אונליין, הנערך אחת לשנה, למשך כיום ןחצי. העיתוי הוא באמצע יולי, כאשר על היום המדויק אמזון מודיעה מראש. הזכות לרכישה במחירי מבצע מיוחדים אלה היא לחברי אמזון פריים בלבד (חברות מותנית בתשלום דמי חבר בסך 99 דולר בשנה, המקנה הטבןת שונות). עומק ההנחות לפריט מסוים יכול להשתנות במשך תקופת המבצע, מספר פעמים ,בכיוון של הקטנת הנחה בד"כ (מותנה בעוצמת הביקוש למוצר ?). לכן, ברגע שמאתרים מוצר במחיר זול מומלץ לרוכשו ולא להתמהמה.

אוגוסט

מבצעי חזרה לבית הספר ותחילת הסתיו Back-to-school/Fall Preview Sale . בד"כ, בשבוע האחרון של חודש אוגוסט ובשבוע הראשון של ספטמבר, מתקיימים מבצעי הנחות של מוצרים לתלמידים לקראת החזרה לבית הספר וכן מבצעים להשקת עונת הסתיו.

ספטמבר

לייבור דיי Labor Day : חל בסוף שבוע ראשון של חודש ספטמבר. זהו סוף שבוע ארוך (שבתון ביום שני). סיבה טובה למבצעי הנחות במגוון תחומים.

אוקטובר

קולומבוס דיי Colombus Day : קולומבוס דיי חל ביום שני הראשון של חודש אוקטובר. בסוף שבוע זה, שהוא סוף שבוע ארוך (שבתון ביום שני) מתקיימים מבצעי הנחות במגוון תחומים.

חג כל הקדושים Halloween : חל ב 31 אוקטובר. מבצעי מכירות מתקיימים כשבועיים לפני החג, של מוצרים לחג, הכוללים תחפושות, דמויות של מכשפות/שלדים וגולגלות, ממתקים באריזות גדולות וכו'.

נובמבר

ווטרן דיי Vetrans Day: מצוין ביום שני השני של חודש נובמבר (רשמית חל ב 11 נוב'). זהו סוף שבוע ארוך (שבתון ביום שני). סיבה טובה למבצעי הנחות במגוון רחב של תחומים. ווטרנים משמע ותיקי המלחמות. זהו יום חג חילוני לציון יום חתימת הסכם הפסקת הנשק, שסיימה את מלחמת העולם הראשונה.

חג ההודייה Thanksgiving Day : חל בסוף השבוע השלישי של חודש נובמבר. חג חשוב בחברה ובתרבות האמריקאית. סוף שבוע ארוך (שבתון ביום שני). סיבה טובה למבצעי הנחות במגוון רחב של תחומים.

בלק פריידיי Black Friday: חל ביום שישי, יום לאחר יום חמישי האחרון של חודש נובמבר. זהו יום הקניות הגדול והעמוס ביותר בארה"ב, בחנויות ובאון ליין. יש המרחיבים את מכירות הבלק פריידי עד ארבעה ימים, סביב סוף שבוע זה. יש להביא בחשבון שמלאי עלול לאזול ולכן עדיף להקדים בקניות . הלחץ בחנויות וברשת הוא גדול. ביום זה היקף המכירות שובר שיאים. הבלק פריידיי מסמן את תחילת עונת המכירות והמבצעים לחג המולד.

סייבר מנדיי Cyber Monday : חל ביום שני לאחר הבלק פריידי. זו הגרסה המקוונת של הבלק פריידי. אירוע מכירות הסייבר דיי נעשה בקניות אונליין והוא נחשב לשני בחשיבותו אחרי הבלק פריידיי. יש רבים המקיימים מבצעי המכירות במשך מספר ימים ולא רק ביום שני.

דצמבר

מבצעי חג המולד Chrismas Day : חג המולד חל ב 25 ינואר ( 24 ינואר ערב חג המולד). כאמור אירוע הפתיחה של המכירות לחג המולד, הוא הבלק פריידיי. בחודש שבין הבלק פריידיי לבין חג המולד ( 25 דצמבר) מוצעים מוצרים רבים בהנחות גדולות . הן מוצרים האופייניים לחג המולד והן בכלל. חודש זה הוא חגיגה של קניות . החנויות מעוצבות לחג המולד, מוסיקת חג מולד נשמעת ברקע ואווירת הקניות נעימה ומעניינת. בחודש זה פדיון החנויות מהווה בממוצע כשלושים אחוז ממחזור המכירות השנתי שלהן. מכאן חשיבותו הרבה לצרכן ולקמעונאי. יש להביא בחשבון שמלאי עשוי לאזול ומאידך, ככל שמתקרבים למועד החג, חנויות יעמיקו הנחות ע"מ להיפטר ממלאים.

מכירות שלאחר חג המולד Days after Christmas / Boxing Day Sales : חנויות רבות מקיימות מבצעי מכירות, בהנחות משמעותיות, במועדים שבין 26 דצמבר עד 1 ינואר. קמעונאים שואפים להיפטר ממלאים. מלאים מוגבלים .