סיכום וטיפים:

 1. במקרה שלנו מז״א היה טוב, אבל עדיף לא לבנות על זה ולהביא נעלי הליכה נוספות, כמו גם פונצ׳ו ארוך וטוב.
 2. מפות: לקנות מפות Gem Trek. אלה מפות כביש/שבילים/טופוגרפיות מעולות ועדכניות. ניתן למצוא אותן במשרדי Parks Canada Visitor Center שיש בכל עיירה. ואם במקרה אין שם את אחת המפות - ניתן למצוא אותן כמעט בכל מקום- תחנות דלק, חנויות מכולת ועוד. בחלק האחורי יש הגדלת אזורי מפתח כמו גם תיאור קצר ותכליתי של הדברים העיקריים שאפשר לעשות.
 3. בטיולים בשטח לשים לב שאין סימון שבילים רציף כמו אצלנו, אלא שלטים כלליים (ללא ציון מרחקים) בצמתים שבין השבילים. כאן עוד יתרון של מפות Gem Trek.
 4. אינטרנט: המצב פשוט מזעזע. ב- 95% מהזמן (אפילו בכביש הראשי, בבתי מלון שאינם ממש בתוך העיר וכו׳ - פשוט אין קליטה ואין גלישה. ובאותם מקומות בהם יש אינטרנט, לרוב הוא אלחוטי וברוחב סרט צר, כלומר הוא עמוס ואיטי רוב הזמן. אין מה לעשות - תתרגלו לכך שרוב הזמן תהיו מנותקים מהעולם.
 5. תקשורת בחירום: מכיוון שידענו שנעשה הרבה טיולי עומק בשטח, לקחנו טלפון לווייני אמצעות שלחנו אחת ליממה אותות חיים. השכירות עולה כ- 200 ש״ח לחודש יש מסך ספקים בארץ.
 6. ארוחות: האוכל כאן יקר מאוד, במיוחד במסעדות, ועל זה עד צריך להשאיר טיפ שמן למלצרים… ולכן בכל פעם שהיינו בלודג׳, רכשנו במכולת מזון לארוחת הבוקר (יוגורט, פירות, קורנפלייקס) וסנדביצים לצהריים. כך שרק בערב אכלנו במסעדה. דווקא בג׳אספר הרחוקה היו המחירים הזולים ביותר (מסעדות, דלק, מכולת…).
 7. צילומי השתקפויות על האגמים: מוקדם בבוקר, עד 07:30-08:00, רצוי לפני כן, אחרת לא תזכו לראות את המראות המופלאים האלה.
 8. מקום בחניונים: לרוב (מלבד אגם לואיז) החניונים קטנים מאוד, עם מקום לעשרות בודדות של מכוניות. מי שמגיע מאוחר לא ימצא מקום ויצטרך לוותר או להחנות רחוק מהחניון, לאורך הכבישים (ואם אין חניון צד מסודר - זו עבירת תנועה. בקנדה אין את השיטה הישראלית ״יהיה בסדר״…).
 9. נעלי הליכה: קחו זוג טוב, רצוי אטומות למים. אנו משתמשים שנים בנעלי Merrell.
 10. הערכת זמנים לטיולים: קחו בחשבון שמרבית המסלולים הם בעלייה/ירידה תלולה, בשבילים זרועים בסלעים, אבנים ושורשי עצים בולטים. זה מחייב עיניים על הקרקע כל הזמן. זה מחייב ריכוז. רוצים לצלם - ייצרו במרום בטוח ולא תוך-כדי הליכה. כל זה אומר שגם אם את רגילים ללכת מהר - כאן זה סיפור אחר. ולכן קצב ההליכה יהיה איטי - צריך לקחת זאת בחשבון.
 11. ספריי דובים: זה נשמע לנו כמו בדיחה, עד שרואים שכווולם, ללא יוצא מן הכלל, לא נכנסים ליער בלי זה. הטווח היעיל (לפי הכתוב על הבקבוק) הוא כ- 8 מטרים. לא יודע אם זה הוכח אי-פעם בשטח. אבל מה שבטוח - זה יקר מאוד. לכן אני מציע שתשאלו בלובי המלון אם יש להם בקבוק להשאיל (לא מעט תיירים משאירים את הבקבוק שלהם במלון לטובת תיירים אחרים, כי כנראה אסור לקחת דברים כאלה במטען לטיסה).
 12. ואחרון חביב, כמו הטיול לאלסקה, גם טיול זה אורגן בידי עפר גלמוד וצוותו (במקרה הזה – יובל שפירא). הכל עבד כמו שעון, בדיוק כמו שאני אוהב. יובל "סבל" את קדחת התכנון ההנדסי שלי של הטיול – ושרד... החברה האלה מקצוענים ומומלץ לעבוד איתם.

קישור לפוסט הקודם

קישור לפוסט הראשון