17/6/2015, יום ד׳

היום הראשון לטיול שלנו בנורמנדי.

קמנו בשעה בלתי חוקית בעליל, 0230, והגענו לשדה התעופה מוקדם כדי להתגבר על התורים. היו מתוכננות כ- 25 המראות סביב השעה שלנו.

עם ההגעה לשדה CDG עברנו תוך כדקה את ביקורת הדרכונים, הלכנו לתחנת השכרת הרכב ושם נאלצנו להמתין כשעה עד שהגיע.

מכאן יצאנו לתחנה הראשונה בטיול, העיירה Auvers sur Oise.

עיירה זו היתה חביבה על הציירים האימפרסיוניסטים - ולא פלא. ראשית החנינו את הרכב ועצרנו לקנות מצרכים בסניף הקטן והקומפקטית של רשת Carrefour. הלכנו מרחק קצר עד לפארק הקרוב, שם התיישבנו לאכול ארוחת צהריים כפרית וטעימה.

מכאן נסענו מרחק קצר, כדי לצפות בכנסייה המפורסמת מציורו של וואן גוך. מימין לשביל הכניסה יש העתק של הציור, כך שניתן להשוות מיידית ולהבחין בין עינו היצירתית של האומן למבנה המקורי. מדהים.

מכאן המשכנו מרחק של כמה מאות מטרים לבית הקברות הסמוך, שם קיברו של ואן גוך ובצמוד אליו קיברו של אחיו תיאו. מול בית הקברות יש שדות עצומים של גידולים חקלאיים שפרחו בעונה זו.


 הקבר פשוט מאוד ומישהו הניח שם חמנייה מפלסטיק. בביקורי הקודם צמחה בו חמנייה אמיתית. לאחר שהייה קצרה באתר המרגש הזה, המשכנו בדרכנו.

על ביתו של ואן גוך ויתרנו, שכן מעבר להתחברות הרגשית עם האומן ז״ל והבנת הצפיפות והפשטות בה חי, אין שם מה לראות. ל- 2 האתרים שראינו מספיק להקדיש חצי שעה בסה״כ.

היעד הבא היה העיירה Gerberoy, שגם היא עיירה עתיקה ויפה ומוגדרת כאחת העיירות היפות בצרפת Les Plus Beaux Villages de France.

בדרך לשם עברנו דרך שדות מוריקים ומרשימים.

בכניסה לעיירה יש חניון בתוך חורשה קטנה, שהמשכה שביל מוקף ביצים - שדרה כדת וכדין. העיירה מוקפת יערות עבותים ושדות חיטה לרוב. בכניסה לעיירה יש פארק קטן, לידו מבנה מרשים ובאר מים יפה. מכאן מתחיל הטיול בעיירה. טיילנו בין הרחובות של העיירה, עד לפארק קטן ממנו ניתן לצפות על הטירה הקטנה שבמרכזה. מקום מומלץ. אפשר לשהות כאן שעה.


 מכאן המשכנו למלון הראשון שלנו לטיול הזה, שאטו קטן ונחמד בשם Chateau la Folie שבעיירה Trie-Chateau. ממש לפני ההגעה למלון לקחנו פניה ימינה ומולנו התגלו מספר מבנים הרוסים. מייד התחילו זעקות שבר עם תלונות לגבי המלון... אך מייד הבנו שפנינו מוקדם מדי.

חזרנו לכביש ואכן תוך 30 מטר נגלה לנו המלון הנכון.

המקום היה יפה מאוד. דיברנו ממושכות עם בעלת המלון שגם נתנה לנו סקירה היסטורית של השאטו, אותו רכשו ושיפצו לפני כ- 3 שנים, ואף הראתה לנו גלויות כיצד נראה בעבר.

רצפת קומת הכניסה היתה מכוסה באריחים צבעוניים ויפים, כמו חוות אלנבי ובתים אחרים שראיתי באזור המרכז. הזמנו חדר עם מזגן ובחדרים שלנו לא היה. חלק מהחדרים היו קצת חמים אך בסה״כ הלינה היתה בסדר גמור.

קמנו למחרת לבוקר מעונן לחלוטין, OVC מלא, עם בסיס ענן של 500 רגל. נכנסנו לחדר האוכל המעוצב ושם פגשנו את בעל המקום, שעוסק בייצוא מזון ברחבי העולם והתברר שהוא גם טייס. שוחחנו עימו על מזג האוויר, והוא סיפר שרמות עננים כאלה מאוד נפוצות כאן באזור.

לאחר ארוחת הבוקר הטעימה, יצאנו לדרך. לסיכום, המלון הזה מומלץ בהחלט.

קישור לפוסט הבא