בבוקר עזבנו את המלון ונסענו לפריז מרחק של שעה נסיעה. לאחר איתור המלון, הורדתי את כולן במלון ונסעתי להחזיר את הרכב השכור בתחנה הקרובה.

את היום הראשון שלנו בפריז ניצלנו היטב. אני ואחת הבנות ביקרנו לכמה שעות במוזיאון הלובר, השאר תרמו יפה לתל״ג הצרפתי.

ארוחת צהריים (יקרה אבל סבירה) אכלנו בלובר, משם המשכנו לסיור בגני הטילרי Jardin de Tuilerie, שם גם מצאנו מתקן ענק ומפחיד שמסתובב בגובה 60 מטר מעל לפני הקרקע ומייצר סיבובים של 5G... אחת הבנות היתה אמיצה מספיק לעלות עליו ונהנתה מהאקסטרים.

 16 Paris - P1050197.JPG
 16 Paris - P1050194.JPG

16 Paris - P1050195.JPG

משם המשכנו לבית התה אנג׳לינה Angelina שברחוב ריבולי Rue de Rivoli, שם שתינו שוקו חם מעולה L'Africaine בליווי עוגות מצויינות Mont Blanc (בסיס מרגש קצפת שאנטיי מעולה ועל זה שכבה מכובדת של פאטה (קרם) ערמונים... רק בריאות, האוכל הזה, רק בריאות.

 16 Paris - P1050209.JPG 16 Paris - P1050206.JPG 16 Paris - P1050219.JPG

אני עוד התלבטתי באם לאכול סנדביץ מעולה שלהם קרוק מסייה Crocques Monsieur, אבל פער הזמנים מארוחת צהריים היה קטן מדי (ובעיקר - הכרס שלי תפסה מימדים מבהילים בטיול הזה, מה עוד ששבוע לפני כן הייתי בעניין אחר באנגליה, בטיול עתיר קלוריות אחר), ולכן, איכשהו התגברתי על הפיתוי (בטוח שמחר כבר אצטער).


 משם חזרנו לגני הטילרי, המשכנו דרך כיכר הקונקורד Place de la Concorde ומשם עלינו במעלה שדרת השאמפ אליזה Champs Elysees, תוך עצירת חובה בחנות הבשמים ספורה Sephora וחנויות התצוגה של פג׳ו ועוד, בהן מציגים מכוניות רטרו כמו גם דגמים ספורטיביים.

16 Paris - P1050220.JPG

את הערב סיימנו מתחת לקשת הניצחון Arc de Triomphe, שם הסברתי לבנות על הקרבות השונים המתוארים בשלטים הנמצאים ברצפה, כמו גם על קבר החייל האלמוני.

 עייפים אך מרוצים חזרנו למלון. סוף סוף הבנות היו מרוצות שנהייה ״במלון רגיל עם מעלית״...