23/7/2015, יום חמישי

הבוקר השמיים נקיים כמעט לגמרי. חבל שלא זה היה המצב אתמול כשביקרנו בהר ריינייר. אבל אין מה לעשות, זה מזג האוויר כאן באזור.

לאחר ארוחת הבוקר התפצלנו. הנשים יצאו למרכז סיאטל, בעוד אנו נסענו צפונה לאורך כביש I5 הפקוק לביקור בהנגרי ההרכבת המטוסים של חב׳ Boeing שב- Everett, והוא The Future of Flight Aviation Center & Boeing Tour. הסיור הוא בתשלום, מודרך ביעילות ונמשך כשעה וחצי. הסיור הוא מה שנקרא hands free, שכן אסור לקחת שום דבר בידיים. לאחר הפקדת כל הציוד שלנו בלוקרים בכניסה למתחם, עלינו על האוטובוס ויצאנו להונגרים. שם ראינו את תהליכי ההרכבה הסופיים של מטוסי ה- 747, 767 וה- 787.

המבנה הזה הוא עצום – הוא המבנה בעל הנפח הגדול ביותר בעולם. מותקנות בו מערכות מיזוג אוויר מתוחכמות – כי עקב גודלו יש בו מיקרו אקלים מיוחד – שבעבר (בשנות ה- 60) גרם להתפתחות עננים בתוך המבנה!.

כאמור אסור היה לצלם במהלך הסיור כך שהרשיתי לעצמי לעשות פלגיאט קטן ולצרף כאן תמונות שפורסמו בתקשורת.

מספר פרטים הממחישים את גודל המבנה: אורך המסדרון הראשי בתוך המבנה הוא באורך של יותר מחצי מייל. היקף המבנה יותר מ- 2.2 מייל. עובדים במבנה הזה כ- 15,000 עובדי בואינג (כ- 40% מכלל העובדים באתר Everett). מעניין מאוד, במיוחד אם מכירים ומבינים את שרשרת האספקה המורכבת הנדרשת לתכנון וייצור החלקים הדרושים לתהליך. מומלץ בהחלט.

מעניין מאוד, במיוחד אם מכירים ומבינים את שרשרת האספקה המורכבת הנדרשת לתכנון וייצור החלקים הדרושים לתהליך. מומלץ בהחלט.

עם תום הסיור הוסענו לאולם הכניסה למתחם, סיירנו קצרות בתצוגה שנמצאת שם והשתתפנו בקבוצת מיקוד לבדיקת חוות דעת הנוסעים על 2 תצורות קבינות נוסעים. על החלק הזה אפשר לוותר.

מעט מדרום לשם יש מוזיאון של מטוסי קרב ישנים, ויש גם תצוגות טיס במהלך היום. לצערי, לא נותר די זמן לבקר במקום. רשמתי לעצמי נ״צ לביקור הבא. מקום מעניין נוסף הוא מוזיאון התעופה הגדול שבעיר, גם בו לא הספקנו לבקר.

מכאן יצאנו בחזרה לכיוון סיאטל ונפגשנו באזור הכיכר המרכזית, כיכר פיוניר Pioneer Square, שם לקחנו סיור מודרך ומעניין בעיר התחתית (הקבורה מתחת לקרקע) של סיאטל. הסיור נקרא Bill Speidel's Underground Tour. מדובר בסיור במרכז העתיק של סיאטל, שנבנה רובו ככולו מעץ, שנשרף לחלוטין בשנת 1889. לאחר אותה השריפה שוקם כל האזור - אך נבנה במפלס הרבה יותר גבוה, כדי לפתור מגוון בעיות תשתית מהן סבלה העיר העתיקה עד אז. הדבר גרם למצבים משונים, בהם חלונות של מבנים, שהיו קודם לכן בקומה 2 או 3, נקברו מתחת לקרקע. בסופו של דבר העיר נבנתה מחדש בבטון ואבן, כדי לצמצם הסיכונים של שריפות.

מכאן המשכנו לשוק פייקס Pikes Market Place, בו אכלנו פאי מסוגים שונים ממולאים בבשר בחנות Mee Sum Pastry ולאחר מכן מאכלי ים במסעדה של Jack's Fish Spot.

הסתובבנו בשוק וראינו גם את חנות הדגים המפורסמת של Pikes Fish Place, בה המוכרים זורקים את הדגים שנרכשו ע״י הלקוחות מאחד לשני לפני שאורזים אותם בנייר עיתון ומוסרים אותם ללקוחות. השוק מעניין וססגוני ומוכרים בו עוד עשרות רבות של סוגי מוצרים.

מכאן נסענו לחנות REI בה מוכרים ציוד ובגדי מחנאות וספור ממיטב ביצרנים ומשם ל- Hiram M. Chittenden Locks, המוכרים גם כ- Ballard Locks, שהם בעצם סכרים שנבנו ע״י חיל ההנדסה של ארה״ב בשנת 1917.

הסכרים האלה מפרידים בין מי האוקיאנוס לאגם יוניון ואגם וושינגטון. הפרש הגובה בין הים והאגמים מאפשר לראות כיצד מועלות הספינות ממי האוקיאנוס דרך מערכת הסכרים אל מי האגם הגבוהים יותר. בעת התכנון לקחו גם בחשבון שדגי הסלמון חוזרים לאגמים הסמוכים, כך שבנו עבורם תעלות מיוחדות (Ballard Locks Fish Ladder) ואכן ראינו כמה מהם מקפצים מעל למים.

מכאן נסענו לאכול בסניף של רשת מצויינת, Outback, המציעה מגוון סוגי מזון במחירים סבירים. מומלץ בהחלט. איך שראיתי את הלוגו שלהם "Steaks Done Right" – ידעתי שהגעתי למקום הנכון…

היה גם מדריך למתקשים...

והיתה גם טבעת בצל מטוגן..

בקיצור – טעים מאוד.

אני מודה שהייתי די מודאג מבחינת האוכל לקראת הטיול הזה. הייתי משוכנע שכל מה שיש לאכול שם הם דגים ובעיקר סלמון, ואני כידוע איש של בשר. כך שהארוחה הזאת היתה מבחינתי סעודת פרידה (לסטייקים) לשבועיים הקרובים – וחישלתי את עצמי לקראת הבאות.

מכאן המשכנו לשדה התעופה של סיאטל להחזרת הרכב ולמלון חזרנו עם השאטל שנמצא בסמוך, כדי להיערך להשכמה מוקדמת ביום למחרת, לקראת הטיסה לאלסקה.

קישור לפוסט הקודם

קישור לפוסט הבא