26/7/14 יום שבת, יום 10

הבוקר קמנו מאוחר וירדנו לחדר האוכל, שהיה מפוצץ באנשים. פעם ראשונה במהלך הטיול הזה שאנו רואים כ״כ אורחים במלון.

שוב נסענו מזרחה, לאזור של North Conway, במרחק של כשעה וחצי מהמלון.

התחנה הראשונה היתה סדרת מפלונים ובריכות טבעיות בשם Diana's Baths. הולכים כק״מ בשביל מיוער ולח, ניתן לראות לא מעט פטריות צבעוניות על הקרקע. מגיעים כאמור לבריכות ולמפלונים, שזורמים על אבן גרניט. מזכיר מקומות אחרים שראינו. מעניין ולא יותר מזה. מה שהיה מעניין הרבה יותר היה לראות את צמחיית היער ובעיקר כאמור את הפטריות, שצמחו מכל מיני מקומות. סה״כ המסלול כשעה, כולל עצירות.

כאן נתקלנו במשהו מעניין. מתברר שבניו המפשיר יש איזה מס על מטיילים, בו נדרשים לשלם 3 דולר ליום, בשם Recreation Fee. לוקחים מעטפה, רושמים עליה את הפרטים, שמים בה כסף ומשלשלים אותה לתיבה ייעודית. במעטפה יש ספח קטן שלוקחים איתנו - וספח נוסף שתולים מהמראה בתוך הרכב.

משם נסענו מרחק קצר לצוק בשם Cathedral Ledge, בו ניתן לעשות טיפוס צוקים. עצרנו את הרכב למרגלות הצוק, הנישא לגובה של כ- 700 רגל, בתקווה שנוכל לצלם את המטפסים. נכנסנו למעבה היער, אך לא היה שום שביל מסומן באופן ברור. ראינו זוג מטיילים אחר שנכנס איתנו לשטח וניסה להגיע לנקודת תצפית על המצוק תוך טיפוס על הסלעים הרבים שבאזור, אך אני החלטתי שזה מסוכן מדי ולכן חזרנו לרכב. המשכנו עם הרכב בכביש בטיפוס תלול עד לשיא ההר, שם יש כביש טבעתי קטן בו ניתן להחנות את הרכב ולהגיע למסלול סיור קצר בשפת המצוק. הנוף מרשים ביותר. היום היה שוב אובך כבד ולמרות זאת זה היה יפה מאוד. למטה יכולנו לראות את אגם Echo (לא להתבלבל עם אגם בשם זה הנמצא מערבה יותר). מהאגם יש שביל הליכה שמוביל עד לשפת המצוק, אך אנחנו מיצינו את העניין. לנו גם יצא לראות זוג מטפסים שבדיוק סיימו את הטיפוס. לסיכום - מומלץ מאוד.

לאחר מכן נסענו שוב לעיירה North Conway, לארוחת צהריים במסעדת D'Angelo, שראינו אמש. לקחנו סנדביצים עם לובסטר Lobster BLT עם עוד תוספות טעימות, מצויינים ועמוסים בלובסטר. מומלץ.

נסענו לאורך הכביש הראשי של North Conway והתרשמנו מהבתים והמבנים היפים. מומלץ. היום גם היה יום השוק, אבל אנו הגענו מאוחר מדי. חלפנו גם קרוב למבנה היפה של תחנת הרכבת, ממנה ניתן לצאת לסיור תיירותי באזור.

מכאן חזרנו שוב להשלמת קניות במרכז Settler's Green הסמוך. מזל שכרטיס הזהב באל-על מאפשר עוד מזוודה ללא תשלום...

לאחר הקניות המשכנו דרך כביש 112 היפה לכיוון מערב, שם עצרנו במפלי Sabbaday Falls היפים. מהכיוון ממנו הגענו המפלים בצד שמאל של הכביש. עוצרים במגרש החנייה הקטן ומגיעים אליהם לאחר הליכה של כ- 500 מטר בלבד. מומלץ.

כאן המקום לסכם את הביקור בהרים הלבנים. לטעמנו האזור יפה יותר מאזור ה- Finger Lakes או אזור ה- Adirondacks. בכל המקומות יש הרבה מאוד אטרקציות ופעילויות ובשניים האחרונים יש שטחים מיוערים עצומים. אבל אזור ההרים הלבנים השאיר לנו תחושה טובה יותר, ולא בגלל זמינות הקניות ב- North Conway. כל האזור מלא בשבילי הליכה, כמעט בכל מקום רואים מכוניות שעצרו לצד הדרך ומשם יצאו בעליהן להליכה או לפיקניק על גדת אחד הנהרות הרבים שיש כאן.

בכל אופן, לאחר כל-כך הרבה טבע וקניות, היינו רעבים, ולכן עצרנו לאכול ארוחת ערב במסעדה בשם Gordi's Fish & Steak House שנמצאת על כביש 112. וכדי שלא תחשבו שמדובר במסעדת Fish & Chips, ובכן, היו גם מנות כאלה, אבל הכוונה היתה בעיקר לובסטרים ענקיים, צלעות כאלה ואחרות, סטייקים ענקיים וכו׳. מומלץ ביותר.

משם נסענו בחזרה למלון, הגענו מאוחר מאוד ונפלנו שדודים על המיטות.

לסיכום המלון שלנו ב- 2 הלילות האחרונים - בסדר גמור, שקט, מרווח ונוח. מומלץ. אבל מבחינת המסלול שלנו,בדיעבד הייתי בוחר מקום קרוב יותר לצד המזרחי של ההרים הלבנים, שם היו עיקר האתרים בהם ביקרנו. הבעייה היא שלא כל בתי המלון האלה מופיעים באתר Booking.com בו אני משתמש להזמנת בתי המלון.

קישור לפוסט הקודם