יום חמישי 29/12

הבוקר קמנו מעט מאוחר יותר שכן החלטנו לוותר על טיול רגלי למפלי נאוייאקה Nauyaca היפים, הנמצאים מדרום לכאן, במרחק של כשעת נסיעה.

במקום זאת ירדנו לאחר ארוחת הבוקר לחוף הים הקרוב, שנקרא Playa Biesanz ושהוא חוף ציבורי.

השמיים היו מעוננים למדי, אך התבהרו בהמשך. גם היום צפויות להיות טמפ' של מעל ל- 30 מעלות.

משכנו מגבות מהקבלה, יצאנו מהקצה התחתון של חניית המלון, ופנינו ימינה במורד ההר. כעבור כ- 150 מטר היה כלוב מתכת שמשמש לאיסוף אשפה, ובמקרה שלנו שימש כסימון לתחילת השביל. שם פנינו שוב ימינה וירדנו במשך כ- 10 דקות במורד ההר לכיוון החוף. שם, לפי ההנחיות שקיבלנו במלון, מצאנו איש שמשכיר כיסאות נוחים והתיישבות לנו בצל. בהיותנו אורחי המלון, הכיסאות היו זמינים לנו ללא תשלום.

מדובר בחוף לא גדול, אולי 100 מטר אורכו, בצורת סהר, הכלוא בתוך מפרץ. החול היה רך וצבעו אפרפר. המים היו שקטים מאוד, גובה הגלים המעטים היה לא יותר מ- 20 ס"מ. הטמפרטורות היו גבוהות למדי, לפחות 30 מעלות.

צפינו באנשים המסתובבים, במים התכולים, בלהקות השקנאים שחלפו גבוה מעלינו ובסירות המפרש שנכנסו מעת לעת.

בחוף היו סרטנים קטנים רבים שחפרו את מחילותיהם. זה הזכיר את המחילות של הנמלים, המוציאות החוצה את החול והעפר שחפרו בצורת גושים קטנים.

הרחק באופק, ברכסי ההרים מצפון, התמלא האופק בעננים כבדים.

לאחר כשעתיים חזרנו לחדר כדי לנוח (זה קשה מאוד לשבת כך בבטן גב...) ולהתכונן לפעילות הבאה שלנו להיום, שייט בסירת קטמראן עם חב' Planet Dolphin. לפני היציאה ישבנו בחדר האוכל של המלון כדי לשתות שייק פירות ולאכול פוקאצ׳ה מצויינת. בשעה 13:15 הגיעה ההסעה לאסוף אותנו. בדרך אספה ההסעה עוד אנשים ולבסוף הגענו למרינה של קפוס, שם מסרנו את הוואוצ׳ר, חתמנו על טופס ויתור ותוך דקות עלינו על הסירה הגדולה, יחד עם עוד כ- 50 איש. קיבלנו תדריך בטיחות ויצאנו לדרך להפלגה סביב החופים באזור.

במהלך כל ההפלגה קיבלנו קרקרים ועוגיות ומיצים. הפלגנו לפני השעה 14:00 וחלפנו על החופים שממערב לקפוס.

לא רחוק מהחוף ראינו לא מעט דולפינים ואפילו מספר דגים לא גדולים, שקפצו לגובה מהמים.

בסופו של דבר הטילה האונייה עוגן קצת מחוץ למפרץ בו היינו בבוקר. סירת המפרש שראיתי אז עדיין עגנה כאן. קיבלנו ציוד שנורקלינג וחגורת הצלה וירדנו למים, שהיו נעימים מאוד. מתברר שהאונייה עגנה במרחק של כ- 30 מטר מסלע שהיה שקוע וסביבו היו מאות דגים לא גדולים, עם פסים בצד ובגבם צבע צהוב. לאחר כחצי שעה של שחייה עלינו בחזרה לאונייה, שטפנו עצמנו בברזים שהיו בירכתיים ותוך כרבע שעה הביאו לנו את ארוחת הערב המוקדמת, פסטה עם שיפודי דגים שהיו לא רעים בכלל. בסביבות השעה 17:00 החלה האונייה להפליג בחזרה לנמל קפוס, שהיה במרחק של מספר מאות מטרים מצפון לנו. כך שבסה״כ נמשך השייט כ- 3 שעות .

לקראת ההגעה למרינה הסתובבה האונייה בים במרחק של כחצי מייל מהמרינה, בהמתנה לשקיעה, שהיתה יפה מאוד.

מכאן החזירו אותנו למלון, תיאמנו שיכינו לנו כריכים לארוחת הבוקר והתארגנו לקראת השכמה מוקדמת, לצורך הנסיעה דרומה לפעילות הבאה שלנו.

לסיכום השייט הזה, הפעילות נחמדה אם אין משהו אחר לעשות.

קישור לפוסט הקודם

קישור לפוסט הבא