יום חמישי, 21/7/2017

הטיול הזה מתוכנן להיות טיול של הליכות….

ברוקיס הקנדיים יש מאות מסלולי הליכה ברמות קושי שונות, כך שתכנון הטיול בנוי למעשה על הנכונות להתאמץ כדי לחוות את החוויה כהלכה.

הטיול הזה החל בטיסת יום מתישה לטורונטו, עוד ביום הקודם. הגענו בשעת ערב ולכן נסענו ישירות למלון בשדה התעופה, שם קמנו למחרת בשעה 05:00 כדי לקחת שאטל בחזרה לשדה, ועלינו על טיסת ההמשך מטורונטו לקאלגרי, שנמשכה עוד כ- 4.5 שעות.

משכנו את הרכב השכור, נסענו לוולמארט לקנות כמה דברים ומשם נסענו למסעדתRed lobster המעולה ואכלנו כיד המלך. המסעדה מומלצת בהחלט (יש רשת בשם זה גם בארה״ב). משם נסענו כמעט שעתיים עד לבאנף Banff.

החלק הראשון של הנסיעה היה בשטחים מישוריים, אבל לאט לאט החלו לצוץ באופק הרי הרוקי הגבוהים. הגודל הוא עצום, כביר, והולך ונעשה גבוה יותר ככל שמצפינים. למעשה רואים את ההרים (שבכלל היו פעם מתחת לים קדום) שהוטחו למעלה כתוצאה מתנועה טקטונית עצומה של לוחות קרום כדוה״א. סט אחד של הרים נמצא במזרח, סט שני נמצא במערב, וכל הנסיעה צפונה מבוצעת בתוך ואדי ענק ושטוח, בו זורמים נהרות כבירים וירקרקים, שמקור מימיהם בקרחונים הסמוכים. לא סתם נקרא הכביש Icefields Parkway.

אמנם בעונה זו, הקיץ הקנדי הקצר, כבר כמעט ולא היו שלגים על ההרים, וגם הקרחונים הולכים ומצטמקים בקצב מפחיד, כמו בכל שאר העולם. ולכן גם מתחילים לראות קרחונים בפסגות ההרים בעיקר באזור לייק לואיז וצפונה. כל הנסיעה בתוואי הזה פשוט מדהימה.

העיירה באנף לא גדולה אך נחמדה מאוד. יש בה לא מעט מסעדות טובות ומגוון חנויות.

ראשית הגענו למלון שלנו ל- 2 הלילות הבאים, Moose Hotel and Suites. המלון נחמד מאוד, החדרים גדולים, נקיים ונוחים. בחדר שלנו היה גם מטבחון מצומצם ומקרר, כך שהלכנו למכולת הסמוכה IGA, הנמצאת במרחק דקות בודדות מהמלון. בחנות זו יש מכל טוב, ורכשנו מזון לארוחת הבוקר. המחירים גבוהים, כמו בכל הרוקיס הקנדיים. כאן המקום להצטייד בתרסיס נגד יתושים של חברת Off (יש מספר רמות עוצמה) וגם בג'ל לשיכוך העקיצות (היתושים כאן לא מתרשמים כלל מהמוצרים הישראלים).

יצאנו מהמלון ופנינו ימינה, אל עבר חנות IGA, והדבר הראשון שנגלה לעינינו מצד שמאל היה המצוק האדיר של הר Mount Rundle.

הסתובבנו בעיירה הנחמדה, נכנסנו למרכז התיירות הראשי Parks Canada Visitor Center (יש לו גם סניף קטן בכניסה לעיירה), קניתי את רוב המפות שהייתי צריך להמשך הטיול (מפות מצויינות של חברת Gem Trek). גם במפות אלה תעשו שימוש רב בהמשך הטיול.

בכל מקום ראינו עשרות ומאות תיירים סיניים ויפנים. זה היה אחד הדברים שאפיינו את הטיול הזה. סינים - בכל מקום - ובכמויות.

חזרנו למלון ובסיוע הבנות בקבלה הזמנו כרטיסים לגונדולה בבאנף למחר בבוקר. מחיר החוויה לא זול, 56 דולר קנדי למבוגר. צריך להזמין את שעת העלייה וגם את שעת הירידה, כך הם מווסתים את מספר התיירים שעל ראש ההר.

חזרנו לחדר, אכלנו ארוחת ערב קלה ולאחר התארגנות הלכנו לישון.

קישור לפוסט הבא