היום השלישי לטיול.

הבוקר קמנו למזג אוויר סגרירי. רוחות קרוב נשבו מכיוון הים.

המסלול המתוכנן ליום זה היה סיור בעיר Puerto de la Cruz וסביבתה.

העיר Puerto de la Cruz היא השנייה בגודלה באי, לאחר העיר Santa Cruz de Tenerife.

בין השאר כדאי לראות את המבנים של כנסיית Nuestra Señora de la Peña, המינזר la Ermita de San Telmo , טירת El Castillo de San Felipe ובית המכס La Casa de la Aduana, הנמצא בחוף ובסמוך לו טיילת נחמדה (פארק המים נמצא לאורך הטיילת, לכיוון צפון מזרח).

בבוקר ביקרנו גן החיות Loro Parque המעניין, שנמצא ליד העיר Puerto da la Cruz ומשמש כאגודה לשימור בעלי חיים כמו גם גן חיות ענק. בגן חיות זה יש את אוסף התוכים הגדול ביותר בעולם כמו גם הדולפינאריום הגדול באירופה! ומכיוון שהמקום הוא כאמור גן חיות, יש בו גם נמרים, יגוארים, גורליות ועוד, וגם אקווריום גדול בו יש תעלה שקופה מפלקסיגלאס שהמבקרים הולכים לאורכה ומסביב שוחים להם כרישים, מנטות ועוד מיני דגים. באקווריום חיים יותר מ- 20,000 בעלי חיים ימיים. מרשים! מופעי המים עמוסים במבקרים ולכן כדאי להגיע מוקדם ולתפוס מקומות טובים קרוב לקו המים.
 אתר הפארק הוא: http://www.loroparque.com/.


Puerto de la Cruz - DSC01903.JPG
האקווריום

 לאחר הסיור בפארק חזרנו ל- Puerto de la Cruz לסיור מהנה באזור העתיקף הקרוב לים.


Puerto de la Cruz - DSC01889.JPG
Puerto de la Cruz

Puerto de la Cruz - DSC01886.JPG
Puerto de la Cruz


הגן הבוטני Palmetum of Santa Cruz de Tenerife נמצא ממש מעל לעיירה Puerto de la Cruz והוא נוסד בשנת 1788. הגן מכיל כמות עצומה של צמחים ממינים שונים בעיר מבנים עתיקים רבים ויפים וממש מהנה להסתובב ברחובותיה בכל שעות היום. לא ביקרנו בגן זה.

בצפון עיר יש גם פארק מים בשם Lago Martianez, שבו מספר בריכות המכילות מי ים. פארק זה היה סגור לאור העונה בו ביקרנו, אבל הוא נחשב לאטרקציה גדולה.


עם ערב טילנו לאורך הטיילת הצמודה למבצר העתיק, מראה יפה.

 לסיכום - עיירה יפה מאוד - מומלץ.