יום שני 24/4/2017

ירדנו לחדר האוכל לארוחת בוקר עשירה ומגוונת. החלטנו שלא נצא לסיבוב קניות נוסף בבוקרשא, אלא נישאר עוד מספר שעות למנוחה במלון (וכמובן לכתיבת בלוג זה) ולקראת הצהריים ויצאנו לבוקרשט, להשלים את מה שלא ראינו ביום הראשון לטיול.

כאמור ארוחת הבוקר היתה מצויינת והחדר היה נוח מאוד, סוף סוף עם מזגן עובד, מיטה מצוינת ומתכווננת. הצוות הוא ידידותי ביותר ודובר אנגלית מצויינת. המלון Christina מומלץ.

בצהריים עזבנו את המלון, הסתובבנו עוד כמה שעות בבוקרשט ואכלנו צהריים במסעדת שארקייה Sharkia, שצמודה למלון Radisson Blu, שהיתה טובה, ונסענו לשדה התעופה.

טיפים

  1. שער חליפין - ניתן להחליף סכום ראשוני בסניף הבנק שבשדה התעופה, שנמצא מייד אחרי משרדי חברות השכרת הרכב. להשוות למשרדי הצ׳יינג׳ הסמוכים כדי לבדוק למי יש את השער הטוב ביותר.
  2. תכנון זמני הארוחות: ההגשה במסעדות היא איטית מאוד ולכן יש להקצות זמן בהתאם בעת תכנון הלו״ז היומי.
  3. בכל מקום דורשים תשלום עבור הזכות לצלם, כמו בתאילנד.
  4. ברוב בתי המלון אין מיזוג (או שהוא לא עובד/לא מקרר). בחורף מפעילים רדיאטורים בחדר ובמקלחת, כתוצאה מכך החדר עשוי להיות חם מדי.
  5. אם במקרה אתם בתקופה מושלגת ואתם מתכננים טיולים בהרים - לא להתחכם, לוודא שיש ברכב שרשראות שלג לצמיגים ושאתם יודעים להשתמש בהן (וקיבלתם הדרכה כיצד יתנהג הרכב בתנאים אלה). במהלך הטיולים בימים האחרונים ראינו מספר חוכמולוגים מקומיים שנתקעו אי-שם בהרים. ומילא זה, מכיוון שהכבישים המושלגים הופכים צרים יותר - הם גם תקעו את כל התנועה ל- 2 הכיוונים....
  6. בכל מסעדה, בדף הראשון של התפריט, יש הודעה מאוד ברורה (ברומנית) שעל בית העסק לתת לכם קבלה. מניח שזה נועד להילחם בהון השחור.
  7. הרגלי הנהיגה של תושבי בוקרשט הם כמו של האיטלקים. חותכים מסלולים בהפתעה, מחנים את כלי הרכב בכל מקום תוך התעלמות מוחלטת מהשילוט, ממדרכות וצמתים, עוברים מעל מדרכות ההפרדה כדי להגיע לנתיב השני... בקיצור - להיזהר. בעיירות האחרות הם פחות אגרסיביים בנהיגה.
  8. ברומניה פעילה רשת מוצרי הספורט Decathlon, שפעילה גם במדינות נוספות באירופה. מבחר המוצרים הוא גדול מאוד אך לא התרשמתי מאיכותם (בוודאי לא יחסית לחנויות ספורט מתמחות בארה״ב, כגון Columbia, The North Face ועוד).
  9. ברומניה תמצאו גם את רשת Carrefour הצרפתית, בה אני אוהב להיכנס בתחילת כל ציוד ולהצטייד במים, חטיפים ועוד. אני מאוד אוהב את הרשת הזאת.

קישור לפוסט הקודם

קישור לפוסט הראשון