רקע:
יומן המסע הזה מתאר טיול של 13 יום בצרפת, באזורי נורמנדי Normandy, ברטאן Bretagne ועד לפריז.
בשבוע שלפני צרפת היינו בלונדון ועברנו לנמל דובר Dover שבאנגליה לנמל קאלה Calais שבצרפת באמצעות מעבורת של חברת P&O Ferries.
את הרכב השכור לקחנו בקאלה. ההפלגה מנמל Dover ל- Calais עברה לא אירועים מיוחדים. האונייה הגדולה והחדשה (רק 6 חודשים בשירות) של חברת P&O היתה ענקית, עתירת סיפונים ושאר דברים לחקור. יצאנו כ- 20 דקות מאוחר מהמתוכנן אבל כאמור מלבד זאת- ההפלגה עברה ללא אירועים מיוחדים, שכן הים היה שקט ומזג האוויר מצויין.

FERRY


עם הירידה לחוף לקחנו את המכונית השכורה, שהתגלתה כצפופה למדי, שכן הפעם היינו 6 אנשים ולכל אחד מאיתנו מזוודה מלאה.

הבת הקטנה מוקמה כרגיל מאחור - ונסענו לעיר Calais הסמוכה לחפש לי כרטיס סים, כמו גם להצטייד במים. תוך כמה דקות הגענו לחנות Carrefour אותה סימנתי כיעד, אך לא מכרו בה כרטיסי סים ומשם שלחו אותי לעיירה קרובה, לחנות גדולה יותר. השארתי את המשפחה לאכול צהריים ואני נסעתי להסדיר את ענייני.
בשורה תחתונה, קניתי לבסוף סים של אורנג׳ וחזרתי לאסוף את כולן כעבור כשעה וחצי.

לאור העכובים נאלצתי לוותר על כמה אתרים מעניינים ממלחמת העולם השנייה (אתר שיגור של טילי V2 ומעבדת פיתוח של כלי נשק סודיים של הנאצים, שניהם באזור St. Omer).

האזור הזה של צרפת נקרא Pas-de-Calais.
הנקודה היחידה שראינו ביום זה היתה Cap Blanc Nez, שהיא חלק מחוף Cote d'Opale.
 לאורך קו המצוקים ניתן היה לראות בבירור בשאריות הבונקרים הגרמנים, כמו גם מספר גדול מאוד של חורים עמוקים בקרקע, שהיו מכתשי הפגזים שנורו ע״י בעלות הברית לריכוך המטרות.

Cap Blanc Nez


התכנית כללה גם ביקור ב- Cap Gris Nez אבל החלטנו לוותר.

משם המשכנו למלון דירות בעיירה Hardelot Plage הסמוכה, שהתברר כסביר ולא כלל ארוחת בוקר (יותר נכון - ארוחת הבוקר חייבה תשלום נסף, גבוה מדי לטעמנו).
לאחר התארגנות יצאנו לחפש ארוחת ערב. חלק מהבנות אכלו פיצה או גלידה, אשתי ואני אכלנו מולים מצויינים.
הלכנו לישון עייפים ומלאים געגועים ללונדון.

בעונה זו של השנה השמש שוקעת מאוחר מאוד, כך יש אור יום עד כמעט השעה 23:00!! וזה קצת בלבל אותנו, כי בעוד אנו רואים אור יום וחושבים שיש עוד שעות רבות לטיול, הרי שהאתרים מתחילים להיסגר - ואם לא שמים לב, ויש עוד מרחק נסיעה ארוך עד למלון הבא - מגיעים לשם מאוחר מאוד בלילה.

 דבר נוסף, מלבד הערים הגדולות ואתרי התיירות, הרי שבכפרים הפנימיים גרים החקלאים, ואלה הולכים לישון מוקדם. כך שהכפרים האלה נראים ככפרי רפאים - אין נפש חיה ברחובות כבר בסביבות השעה 20:00 וגם לא רואים מכוניות נוסעות בכבישים. זה דבר שאנו לא רגילים אליו בארץ, הרי אצלנו בכל שעה משעות היום יש מי שמסתובבים ברחובות...