22/7 יום שלישי, יום 6

הבוקר קמנו ליום חמים ובהיר יחסית. פתחתי את וילונות החדר ויצאתי למרפסת, ממנה נשקפו נופים יפים של האגם. ראינו אנשים המתרחצים במימיו הקרים של האגם, למרות שעת הבוקר המוקדמת.

עלינו לחדר האוכל ובדקנו את התפריט העשיר, לטובת ארוחת הבוקר. והרי התוצאות.

הארוחה היתה מצויינת ולא יקרה (כ- 10$ לאדם) והמלון היה נוח מאוד, כמו Lodges אחרים בהם שהינו בעבר. לסיכום - מומלץ.

לאט לאט הלכו השמיים והתעננו בענני CU מכיוון דרום מערב והטמפרטורות ירדו במקצת.

באזור האדירונדקס יש מגוון עשיר של אפשרויות טיול ובילוי, בין אם בטרקים בשטח, טיסות היכרות, הפלגות וקייאקים ועוד ועוד.

מה שמעניין הוא שהעיירות השונות נקראות שלא על-שם האגם לידו הן נמצאות. למשל, העיירה Saranac Lake נמצאת בסמוך לאגם Lake Flower. העיירה Lake Placid נמצאת ליד אגם Mirror Lake וכו׳.

באזור הזה יש מתקנים רבים ששימשו ב- 2 אולימפיאדות חורף שהתקיימו בו.

תחילה הקפנו את אגם Placid. קיוויתי שאפשר יהיה לצלם השתקפויות על-פני המים, אך העננות לא אפשרה זאת.

המשכנו מזרחה לאתר High Falls Gorge, שהוא אתר פרטי. מדובר בערוץ נחל עם מפל יפה. יש בו מסלול ״ארוך״ של כ- 800 מטר, בו הולכים ליד הערוץ, באמצעות גרמי מדרגות. לאורך המסלול יש שלטי הסבר תמציתיים ומעניינים. יש גם מסלול ״קצר״ של כ- 400 מטר בו רואים רק חלק מהערוץ. ויש גם מסלולי הליכה בטבע, בשטח המיוער שבהר. הסיבוב ״הארוך״ סביב הערוץ נמשך כחצי שעה בהליכה קלה למרות המדרגות.

המקום יפה מאוד ובהחלט מומלץ.

בנוסף, קרוב לתחילת המסלול יש נקודה בה אפשר ״לחפש״ מאובנים או אבנים יקרות. קונים שקית של חול בה יש כאמור אבנים יקרות או מאובנים, ואז הילדים יכולים לשטוף (panning) את החול במתקן מיוחד שנבנה לטובת העניין ושנראה כמו המתקנים שהיו פעם בשימוש למטרה זו, ולגלות את האוצרות. בכל שקית יש ממצאים, כך שהפעילות בהחלט מהנה.

משם חזרנו מערבה לכיוון שדה התעופה של לייק פלאסיד, שם יש חברה בשם Adirondack Flying Service, באמצעותה ניתן לעשות טיסות היכרות באזור. המחיר ליחיד הוא כ- 50$ ויש הנחה מסויימת למשפחות.

במקרה שלנו עלינו ארבעה אנשים, כך שהטייס לקח מטוס ססנה 206 בן 5 מקומות, ביצע בד״ח מינימאלי ונתן לי להסיע עד לתחילת המסלול. ההסעה היא אמנם באמצעות המצערת והדוושות, כמו במטוס שלי, אבל כאן זה מטוס עם גלגל זנב - והבלמים משולבים בדוושות, כמו בססנות (ז״א שונה ממה שיש במטוס שלי), כך שלקח לי קצת זמן להתרגל. בכל אופן, הגענו לקצה המסלול, הטייס דיווח בקשר והמריא ואז נתן לי להחזיק בהגאים (כאן זה yoke, כמו בססנה, ואילו אצלי זה סטיק רגיל). נסקנו למעלה והגענו לגובה של 5700 רגל. לאחר כ-10 דקות לקח הטייס את ההגאים והסביר לנו מה אנו רואים באזור, כך שידי היו חופשיות לטובת צילומים. היום היה אביך ומעונן במידת מה, כך שהראות לא היתה משהו, אבל עדיין ניתן היה לראות את האגמים השונים והשטחים המיוערים העצומים של הרי האדירונדקס. לאחר כ-25 דקות נחתנו ונפרדנו לשלום.

כאן ניתן להתרשם מהמשמעות של הכבישים הארוכים דרך היערות העצומים באדירונדקס.

השעה היתה כבר צהריים, כך שרציתי לחפש מסעדה שהומלצה ע״י אמריקאי עימו עבדתי לפני מספר שנים. המסעדה היא BBQ שיושב על אם הדרך, באופן שלא נראה ממש מרשים, והיא נמצאת כ- 3 מייל מזרחית לעיירה Saranac Lake. שמה הוא Tail o' the Pup והיא נמצאת בעיירה Ray Brook. ניתן לזהות אותה לפי פסל של לובסטר אדום פרוש רגליים. יש לידה BBQ נוסף, שגם הוא נראה טוב. האוכל היה מצויין ולכן המסעדה מומלצת מאוד.

לאחר הארוחה הדשנה המשכנו מערבה לכיוון אגם Flower והקפנו גם אותו, אך גם כאן לא היה כדאי לצלם.

המסקנה שלי היא שגם כאן באדירונדקס, כמו ב- Finger Lakes, אופי הטיול שלנו לא התאים לסביבה. מה שאפשר היה לעשות (טוב במיוחד למשפחות עם ילדים קטנים יותר, או לכאלה שאוהבים טיולים יותר סטטיים) הוא לעשות פעילויות מים, טרקים ועוד במשך מספר ימים, בטיולי כוכב. לא נורא - עדיין נהנינו מאוד מהנופים.

משם המשכנו שוב מזרחה, לכיוון הר Whiteface Mountain. שילמנו דמי כניסה והתחלנו בנסיעה, בכביש די משובש וארןך, עד לפסגה.

בדרך יש מספר נקודות לעצירה ותצפית על הנוף - חבל לעצור בהן, הנוף הטוב ביותר הוא בפסגת ההר, שבגובה של כ- 4900 רגל.

למעלה יש ״ארמון״ קטן מאבן, בו יש את השירותים היחידים בסביבה, כמו גם בית קפה קטן. בסמוך לארמון יש חניון לא גדול.

ליד לארמון יש דרך בה ניתן לטפס עד לתצפית שבשיא ההר. הטיפוס לא קל, שכן עולים על סלעים בסיוע מעקה. הנוף למעלה היה כמובן מרשים ביותר, למרות האובך. ביום טוב ניתן לראות את וורמונט ממזרח ואת קנדה מצפון.

בפיסגת ההר יש תחנה מטאורולוגית שסגורה למבקרים.

בעודי מתנשף בדרך למעלה, הגיח לפתח מסוק מסוג בלקהוק, חג סביב פסגת ההר ובה התחנה המטאורולוגית 2-3 פעמים ואז המשיך לדרכו. מעניין מה משך אותו.

גם כאן היו שלטי הסבר תמציתיים ומעניינים. מתברר שהסלעים כאן הם מהעתיקים ביותר על כדוה״א.

את הדרך חזרה למטה אפשר לעשות באותה הדרך, או לרדת במעלית לעומק של 27 קומות ואז לצאת לחניון דרך מנהרה אפלולילת באורך של כ- 430 רגל.

סיכומו של דבר - מומלץ מאוד.

ומכאן יצאנו מזרחה, לכיוון העיירה Plattsburgh, בה המלון שלנו ללילה הזה, Hampton Inn and Suites Plattsburgh. המלון היה היה נחמד ונקי וכלל ארוחת בוקר. מומלץ.

מול המלון היתה מסעדה איטלקית טובה ולא יקרה בשם Uno. היה מבחר גדול מאוד של אוכל, במגוון סגנונות. אני כבר לא יכולתי לאכול אחרי מסעדת Tail o' the Pup, דבר מאוד נדיר אצלי, כך שהסתפקתם בברוסקטה ושתייה קלה.

קישור לפוסט הקודם