יום שלישי 27/12

גם הלילה היה הרבה רעש מהרוח העזה בחוץ, 20-22 קשר שרק הלכה והתגברה במהלך הבוקר. בגלל הגובה בו נמצא המלון היה די קריר במהלך הלילה.

ירדנו לאכול בחדר האוכל, חזרנו לחדר להתארגנות, שילמנו עבור ארוחות הערב ויצאנו לדרכנו. בהתחלה עוד היינו בתוך הערפל, שהרי מונטה ורדה מוגדר כזכור כיער ערפל. המשכנו בירידה לכביש הראשי ומשני צידינו היו רכסי ההרים הירוקים שנותנים להר את שמו. וגם הרוח התגברה למשהו כמו 30 קשר.

ירדתי מהרכב לצלם קשת בענן והיה ממש קשה לעמוד זקוף.

כשירדנו מההר מז״א כבר השתנה באופן מהותי, היה כבר חם מאוד, כמעט 30 מעלות, ולח. שינוי משמעותי ממה שחווינו בימים הקודמים.

המשכנו בנסיעה בכבישים הצרים והמפותלים עוד כשעה וחצי, עד שהגענו לגשר המפורסם מעל לנהר טארקולס Rio Grande de Tarcoles. בנהר זה יש את הריכוזים הגדולים בעולם של התנין האמריקאי, עד 25 תנינים לקמ״ר, בנוסף לכ- 50 מינים של ציפורים, וגם איגואנות ועוד. הגשר נמצא בעיירה Tarcoles,על כביש 319. ואכן כצפוי היו מתחת לגשר עשרות תנינים עצומים. לשים לב שהאזור הזה של החנייה (״המסודרת״ שלפני הגשר, כמו גן החנייה לצידי הכביש אחרי הגשר) ידועים כמועדים לפריצות רכב.

לאחר הפסקה בת מספר דקות המשכנו עוד מרחק לא רב עד ליעדנו הראשון להיום, ספארי ג׳ונגל על סירה, בנהר Tarcoles, כמובן, עם Jungle Crocodile Safari ושנמשך כמעט שעתיים.

עלינו לסירה, קיבלנו חוברת צבעונית מודפסת בה צילום ושמה של כל אחת מהחיות שאנו עשויים לראות, ויצאנו לדרך. ראינו עשרות מיני ציפורים, כ- 10 איגואנות, די הרבה תנינים... פשוט נהדר. המדריך ידע בע״פ את מספרה בחוברת של כל אחת מהציפורים שראינו. מרשים, גם אם הוא עושה את זה זמן רב. לסיכום, זה היה הסיור המוצלח ביותר עד כה לצפייה בבע״ח.

את הפעילות הבאה שלנו להיום, סיור לילה בשמורת מנואל אנטוניו, דחינו כבר מהבוקר למחר, כי הבנו שרוב הסיכויים שלא נצליח להגיע עד השעה 17:00 שהיא מועד תחילת הסיור.

ולכן מנהר טארקולס המשכנו ישירות למלון שלנו ללילות הבאים, מלון Shana Hotel & Residence שבעיירה קפוס Quepos (במילעיל), הנמצאת צפונית לשמורת מנואל אנטוניו. עברנו דרך העיירה כדי להגיע למלון - מדובר בעיירה תיירותית לחלוטין, כמו כל האזור הזה.

לאחר המעבר של העיירה קפוס, יש כביש צר ומפותל המוביל במעלה ההר למלון.

אכלנו ארוחת ערב המלון והלכנו לישון.

קישור לפוסט הקודם

קישור לפוסט הבא