יום ראשון 23/4/2017

ירדנו לאכול ארוחת בוקר במלון. חדר אוכל גדול מאוד, מגוון ענק וטעים. גם במלון זה לא היה מיזוג, רק רדיאטורים, למרות שהיה פאנל קטן שלכאורה היה צריך לשמש לבקרת אקלים. למרות זאת במהלך הטיול הזה כבר התמחיתי בהערכת עוצמת החימום הנדרשת ברדיאטורים, כך שהלילה היה נעים. לסיכום, המלון מומלץ.

השמיים היו נקיים, אם כי בהרים בהם נמצא הרכבל היו ענני גשם.

בעירה זו, סינייה, קיים מנזר סינייה (מכאן שמה של העיירה), שאמור להיות העתק של מנזר סנטה קטרינה, Mănăstirea Sinaia. החלטנו לוותר, למרות שמדובר באתר מפור ויצאנו לכיוון בוקרשט. בדרך עצרנו כמרכז קניות ענק.

הגענו למלון שלנו ללילה זה, מלון כריסטינה Hotel Christina. המלון נמצא בסימטה רינה לצד הכביש. בתחילה הוא נראה כעוד בניין אפרורי. אין לו חנניה פרטית אלא מחנים את הרכב ללא תשלום ברחוב המוביל אליו.

פרקנו את הציוד במלון ויצאנו לביקור מתוכנן במרחצאות Therme Bucuresti, שהוא מרכז נופש ובריאות עצום, אולי הגדול באירופה, המבוסס על מים חמים הנשאבים מעומק האדמה ונמצא כ- 10 ק״מ מבוקרשט, ממש קרוב לשדה התעופה, בעיירה בלוטשטי Balotești.

כבר מרחוק מבחינים במבני הזכוכית הענקיים שבתוכם נמצא המרכז. המקום מחולק ל- 3 מתחמים, כשאחד מיועד יותר לילדים, ויש בו 16 מגלשות שונות ובריכת גלים, בשני נמצאות המסעדות (מסעדת בופה ומסעדה לפי תפריט, עם מחירים סבירים ואוכל טעים) ובשלישי נמצאים כל חדרי הסאונה, החמאם ובריכות פנימיות וחיצוניות שמיועדות בעיקר למבוגרים. במקום יש טמפרטורה קבועה וגם מי הבריכות מחוממים. ניתן לרכוש כניסה לחצי יום או יום מלא (הפרש עלות לא גדול ולכן עדיף ליום מלא) ובנוסף צריך להחליט לאילו מתקנים רוצים להיכנס ( סאונות, בריכות מחוממות, מגלשות ועוד) והתשלום בהתאם.

אנו רכשנו כניסה מלאה (האוכל ומתקנים מסויימים הם בתשלום נוסף), קיבלנו צמיד שחור עם מספר תא שמירת חפצים. בצמיד יש צ׳יפ מגנטי, שכשמצמידים אותו לשערי הכניסה לאתר, לדלת תא שמירת החפצים וכו׳ - הוא פותח את השערים והדלתות. המקום יכול לאכלס כ- 4,000 איש בו-זמנית. יש מקלחות וכו׳ וניתן לשכור במקום מגבת וחלוק. קרוב למתחמי תאי שמירת החפצים יש גם תאים להחלפת הבגדים. לכל תא יש 2 דלתות אבל אין מנעולים... השיטה לסגירת הדלתות היא פשוטה - מתחת למראה שבתא יש מדף ארוך מעץ, שמקופל ומוצמד לדופן התא. כשרוצים לנעול את הדלתות פשוט מורידים את המדף - והוא אכן משמש כמחסום וסוגר בו-זמנית את 2 הדלתות. לפתיחה פשוט צריך להרים אל המדף ולקפלו שוב לכיוון דופן התא...

שהינו במיקום כמעט 4 שעות והיה נחמד מאוד וזה איפשר לנו מנוחה דרושה לאחר כ״כ הרבה נסיעות. מומלץ.

ביציאה מצאנו שמזג האוויר השתנה באופן ניכר - מיום חם (יחסית למה שחווינו בשבוע+ האחרון) ושמיים נקיים, יצאנו לשמיים אפורים, גשם וקור. רצנו לרכב, שלמזלנו לא היה רחוק מדי והפעלנו את החימום.

ומכאן יצאנו למסעדה ובית הבירה Berăria H, שהיה בעבר מרכז קניות והוסב לבית בירה ענק, הגדול באירופה. המקום נחמד מאוד. האוכל לא מגוון מאוד, אבל טעים והמחירים סבירים ויש מוזיקה טובה. מומלץ.

ובסופו של דבר חזרנו למלון שלנו לערב זה, מלון כריסטינה, להתארגנות לקראת העזיבה מחר.

קישור לפוסט הקודם

קישור לפוסט הבא