הבוקר התחיל שוב עם שמיים נקיים.
די קריר כאן בקניון ברייס בבוקר (ובלילה קר) בגלל הגובה (מעל 7000 רגל).

לאחר ארוחת בוקר טובה במלון רכשנו שם כרטיס כניסה לפארק ברייס Bryce. התלבטנו באם לנסוע בהסעה, לאור הניסיון הטוב מאתמול בפארק Zion אבל ברגע האחרון החלטנו לקחת את הרכב - וטוב שכך.

הפארק נמצא קרוב מאוד למלון, מרחק דקות בודדות. חלק מהתחנות מכוסות ע״י ההסעה - הרוב לא.
הדבר היחיד שאני יכול להגיד לגבי הפארק הזה - מדהים. עוד לא ראיתי דבר כזה בשום מקום.
יש תצפיות מרובות וכמעט מכל מקום ניתן לרדת לקרקע הקניון ולטייל בין העמודים שנקראים הודוס Hoodoos.

התחלנו את הביקור שלנו בנקודה Sunrise Point, משם ירדנו למטה לשטח והמשכנו ברגל לאורך כ- 3 ק״מ והנמשך כשעתיים, במסלול לגני המלכה Queen's Gardens, הנקרא כך כי בסוף המסלול יש מבנה אבן המזכיר את המלכה ויקטוריה מאנגליה. העלייה למעלה קשה מאוד, בגלל השיפוע התלול הנובע מהפרשי הגבהים.

חזרנו לרכב והמשכנו לעוד נקודות תצפית: Sunset Point, Bryce Point ו- Inspiration Point, הנמצא בגובה 8100 רגל. כל תצפית יותר מדהימה מהקודמת.

מכאן חזרנו לבית ההארחה שבפארק לארוחת צהריים טובה וקצת יקרה, והמשכנו בטיול.
הפעם נסענו 18 מייל דרומה, בתוך שטח הפארק, עד לנקודות התצפית הגבוהות בפארק - 9115 רגל, נקודות Rainbow ו- Yovimpa.

לצערנו התברר שמנקודות אלה אמנם אפשר לראות למרחקים עצומים, אבל אין שם שום דבר מעניין. למעשה, נקודת התצפית המעניינת היחידה לאחר Bryce Point ו- Paria View היא Natural Bridge, שהיא בעצם קשת שנוצרה ע״י הארוזיה. על כל שאר הנקודות מומלץ לוותר.

לאור זאת החלטנו לחזור ל Sunset Point ולעשות מסלול הליכה נוסף. ירדנו בשביל לכיוון צפון ועשינו את מסלול Navajo Loop, שיורד בסיבוב מעגלי לכיוון דרום מזרח, נמשך כשעה וחצי ואורכו כ- 2.5 ק״מ. אנו ירדנו הפוך לכיוון השעון, בעוד שהתברר שהכיוון המומלץ הוא דווקא עם כיוון השעון... הירידה היתה חדה ולאחר הליכה לא ארוכה מדי בשטח שטוח יחסית, התחלנו את הטיפוס בחזרה, בשטח תלול ביותר, שהיה זרוע בחורשת אורנים דלילה ולכל אורכו אבנים אדומות המזכירות מנהירים Menhirs. החלק האחרון של המסלול, בו היו הפרשי גובה של כ- 180 מטר, היה בנוי בזיגזג צפוף, כדי להקל איכשהו על הטיפוס. זה מאוד הזכיר לי את מדרגות Vradeto שראינו ביוון. הגענו למעלה עייפים אך מרוצים. המשכנו ברכב לאחת החנויות לכיוון היציאה, שם קנינו שתייה קרה וחזרנו למלון, שכאמור נמצא דקות ספורות מהיציאה של הפארק.

לסיכום היום הזה -; פשוט מדהים. מומלץ בחום -; ואם אפשר, לבקר בפארק זה במשך יומיים.

 קשה מאוד להחליט אילו תמונות של המקום המופלא זה כדאי לשים כאן, ובכל זאת הנה לקט.

Bryce Canyon

Bryce Canyon

Bryce Canyon

Bryce Canyon

Bryce Canyon

Bryce Canyon

Bryce Canyon