היום האחרון של הטיול.

האמת שהתפלאנו כמה שיש לעשו תבאי הזה, ויש עוד כ"כ הרבה אטרקציות שלא כיסינו.

המסלול להיום הזה כלל את תצפית Mirador Pico del Ingles, עמק Las Mercedes, Taganana, חוף Las Teresitas וחוף Las Gaviotas.


לאחר ארוחת הבוקר נסענו שוב צפונה, לכיוון La Laguna, והמשכנו בכביש הציורי שמוביל לקצה הצפון מזרחי של האי.

הכביש עובר דרך הר Las Mercedes (הר החסדים) למרגלותיו יש עיירה בשם זה ובהמשך יש 2 תצפיות יפות, השנייה שבהן היא . כל הדרך ירוקה, מלאה עצים ויש נופים מרהיבים לעמקים שמסביב. התצפית הזאת היא אחת היפות באי.

 הנקודה הראשונה בה עצרנו היתה תצפית Mirador Pico del Ingles, שנמצאת בגובה 1024 מטר.

Mirador Pico del Ingles - DSC01992.JPG
אחד הנופים מ- Mirador Pico del Ingles


 משם המשכנו את דרכנו לאורך העמק שלמרגלות הר Las Mercedes, בין יערות עבותים.

Las Mercedes - DSC01999.JPG
Las Mercedes


 ולסיכום ירדנו לחופחם שבצפון מזרח האי, Las Teresitas וחוף Las Gaviotas.

Las Teresitas - DSC02006 (Large).JPG
Las Teresitas


Las Gaviotas - DSC02008.JPG
Las Gaviotas

חופי הרחצה Playa de los Cristianos ו- Las Teresitas הם מקומות מעניינים, שכן כל קו החוף בהם מכוסה בחול מוזהב, המיובא ממרוקו הספרדית אשר באפריקה הסמוכה . לא לשכוח שכל האי הזה הוא וולקאני ולכן כמעט ואין בו חול כלל (ואם יש - הריהו שחור, שכן הוא עשוי מלאבה).


לסיכום, הביקור באי היה מהנה ביותר למרות קשיי מזג האוויר שליוו אותנו במהלך הימים הראשונים.

להבנתי בחודשים ינואר-מרץ יש לא פעם סופות חול העשויות להימשך מספר ימים - אנחנו לא נתקלנו בהן.


באי יש עוד אתרים מעניינים רבים שלא הצלחנו לבקר בהם. חלקם הגדול מתאים מאוד לילדים:
1. פארק המים סיאם Siam Park. זהו פארק המים החדש ביותר בטנריף ונחשב לפארק המים האקזוטי ביותר באירופה. כניסה לפארק מתקבלים הבאים ע"י אריות ים (שהועברו לכאן מפארק Loro שבצפון האי). בסמך יש בריכות בהם שוחים דגי קוי במקום בו נמצא מעין שוק צף בסגנון תאילנדי. הפארק מוקף צמחייה טרופית ויש בו מספר גדול מאוד של מתקני מים כמו גם בריכת גלים. האתר הוא: www.siampark.net.
2. גן החיות Jungle Park נמצא ליד העיירה Los Cristianos יש מופע של ציפורי טרף. יש הסעות חינם לפארק באמצעות אוטובוסים, אבל זה לא כיף גדול.
3. העיירה Güimar נמצאת בצידו המזרחי של האי, בתוך עמק מרשים. הייחוד שבמקום הזה הוא פארק Pyramids of Güímar, שבו יש 6 מבני פירמידות מדרגות שהתגלו בשנת 1987 (כמו שרואים במצרים, פרו, מקסיקו ועוד) ואשר נבנו כך שהם מכוונים ליום ארוך והקצר ביותר של השנה. עד היום לא יודעים מי בדיוק בנה את הפירמידות האלה (ויותר מעניין - איך יכול להיות דימיון כה רב למבנים ממש דומים שנבנו במקומות האחרים בעולם).
4. פארק המים והדולפינאריום Aqualand Costa Adeje. גם כאן, כמו ב- Lago Martianez, משתמשים במי ים. באמור במקום יש גם מופעי דולפינים. בפארק המים מגוון מגלשות ומתקני מים. יש הסעות חינמיות באמצעות אוטובוסים, אבל צריך לזכור שכולם עוזבים באותן השעות באוטובוס ולכן צפוי עומס כבד. האתר שלהם הוא: www.aqualand.es.
5. פארק בוטאני Jardines de Atlantico שנמצא בסמוך לעיירה Los Cristianos. במקום עושים סיור של כשעה בתוך מטעי הבננות (בעבר זה היה הייצוא העיקרי של האי) ומקבלים הסבר על משטר המים של האי באמצעות דגם שנבנה במקום.
6. פארק בוטאני טרופי Las Aguilas Jungle Park. הפארק נמצא במסוך לעיירה Los Cristianos ויש לתכן ביקור של יום שלם בו, שכן שטחו כמעט 80,000 מטר מרובע. בפאר מתקיימים מופעים של תוכים, פינגווינים ועייטים. האתר שלהם הוא: www.aguilasjunglepark.com.
7. פארק הקופים Tenerife Zoo Monkey Park. הפארק נמצא בסמוך לעיירה Los Cristianos והוא משמשלמרכז בינלאומי לשימור קופים הנמצאים בסכנת הכחדה. במקום ניתן לשחק עם ולהאכיל כמה מסוגי הקופים שבו, כמו גם איגואנות, טוקנים, למור, קופי הסנאי, תוכים ועוד. האתר שלהם הוא: www.monkeypark.com.

יש עוד ועוד אתרים - קצרה היריעה מלכסות את כולם.


 זהו, כאן תם יומן המסע הזה. אני מקווה שנהניתם מהסיפור.