21/3/2013-; היום הראשון

סוף סוף הגיע היום המיוחל ומתחיל הטיול השני שלנו ליוון הנהדרת.

טיסה קצרה והנה אנחנו בשדה התעופה של אתונה.
תוך זמן קצר הגענו למגרש המכוניות השכורות ולאחר המתנה קצרה קיבלנו את הרכב שלנו. אבל בדיקה מהירה העלתה שמוט ידית ההילוכים ממש לא תקין - לא התכוונתי לנסוע כ- 1700 ק"מ עם מכונית במצב זה.
פנינו לבחור האחראי ולאחר כחצי שעה המתנה קיבלנו רכב אחר ויצאנו לדרך.

כל האזור היה מלא אובך, ראות מצומצמת ועננים כיסו את כל השמים. הטמפרטורה נוחה, בסביבות 16 מעלות.

 התחנה הראשונה היתה התעלה הקורינתית, אותה פיספסנו בפעם הקודמת. הגענו לקום לאחר יותר משעה נסיעה. עברנו על אחד הגשרים המחברים את הפלופונס עם היבשת, החנינו את הרכב ועשינו סיור קצר.

התעלה הקורינתית

ההישג ההנדסי מרשים, בהתחשב בציוד שהיה זמין כשחפרו את התעלה. מדובר בחפיר עמוק, לעומק ההר ועד למים, המאפשר מעבר של אונייה אחת בכל פעם. לצערנו לא היתה תעבורת אוניות בזמן הביקור שלנו, וגם לא ניתן היה לרדת למטה שכן אין גדות או חופים.

 משם המשכנו לאגם Limni Stymfalia, במרחק של כשעה נסיעה. משום מה אייגו התעקש לקחת אותנו בכל מיני שבילי עיזים והנסיעה התארכה מאוד. לכל אורך המסלול ראינו אולי 5 מכוניות וכמספר הזה אנשים. כל האזור נראה פשוט נטוש. הנופים ההרריים יפים מאוד, מאוד הזכירו את מה שראינו בטיול הקודם.

הדרך לאגם סטימפליה

אבל כאן לא היו כפרים עם בתים מאבן אלא עיירות רבות עם בתים מודרניים אך מאוד מוזנחים חיצונית, כמו גם מבנים רבים נטושים או שהופסקו באמצע הבנייה. מהבחינה הזאת זה מאוד הזכיר כפרים ערביים בארץ, בהם יש מבנים רבים בהם הושלם רק השלד החיצוני. האזור היה נטוע כרמים רבים שמשום מה טרם הניצו. משונה, בהתחשב שהבציר הוא בחודשי הקיץ. בכל אופן, נסענו ונסענו ולא פעם נאלצנו לחזור אחורה בגלל חוסר יכולת להתקדם בציר שבחרה עבורנו תוכנת הניווט ולאור החשש לנסיעה באזור הררי (וכאמור די נטוש) בשעות החשיכה, ולמרות הקירבה לאגם אותו חיפשנו, החלטנו לעשות אחורה פנה ולנסוע לעיר נאפפליו Nafplio שהיתה היעד הסופי ליום זה.

העיר התגלתה כמקסימה, בסגנון ונציאני, עם מבצר ביזנטי ענק בראש ההר, פלאמידי Palamidi.

 לאחר ניווט קצר הגענו למלון, ה- Grand Sarai Nafplio, שהוא מבנה מהמאה ה- 17 באמצע העיר העתיקה, צמוד לאחת הכנסיות העתיקות ובמרחק קצר ממנו ניתן לראות את המבצר. המלון מעוצב בצורה מרשימה והחדר שקיבלנו היה אמנם קצת קטן טעמי - אבל נוח, נקי ומעוצב היטב.

מלון Grand Sarai Nafplio


 לאחר מנוחה יצאנו למסעדה מצויינת בשם 3Sixty שהומלצה על-ידי פקידת הקבלה. היא ממוקמת במבנה עתיק המעוצב בסגנון יפה מאוד מבפנים, עם מוזיקה טובה ואוכל נהדר. לצערי המקום היה מעושן לחלוטין, מה שמאוד פגם בהנאתנו. ולמרות זאת - מומלץ בהחלט.

מסעדת 3sixty בנאפפליו

 לאחר האוכל הסתובבנו בעיר העתיקה שהיא פשוט יפה וממנה ניתן לראות את ה- Palamidi המואר בלילה. במרחק קצר נמצא גם הנמל, ממנו רואים את מבצר ה- Bourtzi הנמצא הרחק מהחוף - וגם הוא מואר ויפה.

מבצר Bourtzi בנאפפליו

ובדרך פגשנו גלידריה איטלקית, Antica Gelateria di Roma, שהתפתינו להיכנס אליה ולהזמין בה גלידה מעולה.

גם בטיול הזה ״השתלטתי״ מהר מאוד על היוונית כך שהצלחתי לקרוא בקלות את שלטי ההכוונה בדרכים.


 המשך הטיול:
family.lametayel.co.il/%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%9F+%D7%9E%D7%A1%D7%A2+%D7%9C%D7%A4%D7%9C%D7%95%D7%A4%D7%95%D7%A0%D7%A1++%D7%9E%D7%A8%D7%A5+2013+%D7%97%D7%9C%D7%A7+2