29/7 יום שלישי, יום 13

היום קמנו ליום יפה.

עזבנו את המלון ויצאנו לסיור בניופורט Newport.

המלון שלנו מאתמול, ה- Homewood Suites by Hilton, היה מצויין. החדר היה מרווח מאוד, נקי, ולמרות שארוחת הבוקר היתה שוב בסגנון אמריקאי, הרי שבפעם הראשונה קיבלנו צלחות אמיתיות וסכו״ם ממתכת. מומלץ.

העיירה ניופורט יפה מאוד ויש בה כמה וכמה דברים לראות. אנו התחלנו מרחוב Bellevue, ובמיוחד בקטע הדרומי שלו, בו מרוכזות עשרות אחוזות פאר שנבנו לפני כמאה שנה בידי עשירי ארה״ב. חלק מהאחוזות הוא ממש העתק של שאטו צרפתיים. כיום רובן מנוהלות ומתוחזקות בידי אגודת השימור של ניו פורט והן פתוחות לקהל הרחב. אנו לא נכנסנו לאף אחוזה, הספיקו לנו הטירות באנגליה וצרפת.

האטרקצייה השנייה היא טיילת לאורך קו החוף, בשם Cliff Walk, ממנה רואים חלקית את האחוזות.

אורך הטיילת הוא כ- 5 ק״מ לכל כיוון. אנו נסענו לרחוב Nagarransett והחנינו את הרכב. בנקודה זו יש קטע הידוע בשם 40 המדרגות The Forty Steps, שכשמו כן הוא. אבל מצאנו שהחלק הזה של הטיילת הרוס, כמו עוד כמה קטעים, שכולם נפגעו מהוריקן סנדי Sandy, שפגע בחוף המזרחי של ארה״ב באוקטובר 2012.

מעניין שעד היום לא תוקנו הנזקים, עברה כבר שנה וחצי. מצד שני, גם בטיול בגרנד קניון בשנה שעברה, היה קטע ארך של כביש שנפגע בשנה הקודמת וטרם תוקן. או שאין תקציב - או שהתהליכים הביורוקרטיים לשחרור תקציבים הם ארוכים מאוד.

בכל אופן, עשינו איגוף בהתאם לשילוט שבמקום והגענו לטיילת. הלכנו כ- 1.5 ק״מ לאורכה. קו החוף נחמד אבל לא מרשים. בנוסף, קשה מאוד לראות את רוב האחוזות, שכן הן מוגנות ע״י חומות עפר גבוהות. חזרנו דרך אחת האחוזות המפורסמות, The Breakers, שנבנתה בשנת 1895 ומצאנו שמולה יש 2 חניות גדולות.

מעבר לזה כדאי מאוד להסתובב ברגל ולהתרשם מהבתים היפים. אפשר להשקיע כאן בקלות עד שעתיים. רק להיזהר שלא להיכנס לשטחים הפרטיים, שכן האמריקאים לא רואים זאת בעין יפה.

האטרקצייה השלישית היא האזור הישן של ניופורט, וספציפית האזור של רחוב Thames, לכל אורכו.

בקצה הצפוני נמצאים מעגני יכטות הפאר. ניתן לראות את בעליהן, העשירים כקורח, יורדים מהן כשהם לבושים בפשטות, לכאורה ״דלת העם״...

כל הרחוב מלא מסעדות מעולות, חנויות בוטיק, חנויות עם מגוון מאכלים, וכמובן בתי עץ ישנים ומרשימים.

בקצה הדרומי של הרחוב יש ״רק״ בתים מעץ, אך גם אלה יפים מאוד.

גם האזור הזה מומלץ מאוד, גם כאן ניתן להסתובב שעתיים לפחות. ואנו לא נכנסנו לשלל האטרקציות הנוספות שבעיר - מוזיאונים, הפלגות ועוד.

לסיכום העיירה ניופורט - מומלצת מאוד.

בשעת צהריים יצאנו לכיוון העיירה מיסטיקה Mystic, בה צולם הסרט Mystic Pizza. הנסיעה נמשכה כשעה וחצי. ביציאה מניופורט חלפנו דרך בית הקברות המקומי, ראינו חלקה שלמה של מצבות בעברית. בהמשך עברנו דרך גשר אנק, מעל לים, בסמוך לעיירה Fall River. כמוב כל מקום אחר באזור, הנופים נהדרים.

לאחר התמקמות במלון שלנו במיסטיק, Hyatt Place, יצאנו מייד לאכול צהריים. יצאנו ברכב ועברנו ליד המוזיאון הימי, חלפנו בעיר העתיקה, עברנו מעל לגשר מתכת, הנפתח בעל פעם שעוברת אנייה גדולה, ותוך זמן קצר הגענו למסעדה, Captain Daniel Packer Inn, בה אכלנו אוכל מצויין, במקום ישן כמו האבנים באנגליה. תענוג ומומלץ בחום.

מכאן יצאנו לסיור רגלי באזור העיר העתיקה. יש כאן אפשרות לצאת להפלגות של 2-3 שעות אך אנחנו ויתרנו. יש גם מוזיאון ימי, Mystic Seaport שהומלץ אך אנו לא נכנסנו.

מעל לנהר Mystic, שעל-שמו נקראת העיירה, יש גרם נפתח, בעל מנגנון מעניין.

גם בעיירה זו יש לא מעט בתים יפים, אך פחות (בכמות וביופי) מאלה שם Newport, למשל.

העיירה נחמדה אבל לא בטוח ששווה לעשות את המאמץ להגיע אליה. קראתי שהמוזיאון הימי הוא יפה מאוד, אבל הכרטיסים היו יקרים והנשים שלי לא ממש מתעניינות בספינות, במיוחד לא עתיקות, כך שויתרנו.

מאזור הגשר ניתן לראות היטב את הבתים שעל-גדול נהר מיסטיק.

ולאחר מנת התרבות היומית יצאנו לפנות ערב (איך לא) לסיבוב קניות באאוטלט נוסף, בעיירה קלינטון Clinton. מרכז זה היה דליל למדי כך שכדאי לוותר עליו.

חזרנו למיסטיק ועצרנו לאכול פרוזן יוגורט לארוחת הערב, בסניף רשת Froyo, שכן היינו כולנו מלאים עוד מארוחת הצהריים המצוינת.

ומכאן למלון, בניסיון נואש לארוז את כל מה שקנינו עד כה, לקראת הנסיעה לניו יורק והחזרת הרכב מחר בערב.

קישור לפוסט הקודם