19/4/2014 יום שבת

הבוקר נפרדנו מאנה, ביתם של בעלי הטרולו בו שהינו ב- 2 הלילות האחרונים, והתחלנו אל יום הטיול האחרון.
 הבוקר השמיים היו נקיים לגמרי מעננים.

המלון בו היינו I Sette Coni, הוא מצויין. באותו הטרולו יש יחידת דיור לזוג ואילו בחלק השני יש יחידת דיור שמתאימה ל- 6 אנשים. מיקומו מתאים בהחלט לטיולי כוכב. מומלץ בהחלט.

התחנה הראשונה היתה העיירה פוליניאנו-א-מארה Polignano a Mare. יש בה עיר עתיקה לא ממש מעניינת, אבל היא יושבת ממש על שפת מצוק, מעל לים, וזה מה שנותן לה נופך מיוחד. לאחר כשעה טיול נכנסנו לאכול גלידה במקום שהומלץ לנו - Super mago del gelato (הקוסם של הגלידה). בקיצור - הגלידה היתה אכזבה גדולה... כל הגלידות שאכלנו באזור פוזיטאנו ואמלפי היו הרבה יותר טובות.

התחנה הבאה היתה צריכה להיות בארי Bari, אבל החלטנו לדלג עליה ולהמשיך לעיירה ביטונטו Bitonto, בה היתה עיר עתיקה יפה, עם מספר מבנים משופצים ועם חזית נקייה. לסיכום - עיירה נחמדה ושווה ביקור של שעה.


נכנסו לאכול צהריים במסעדת La Chianca שבכיכר Piazzetta Margherita - מומלצת מאוד. הגשה יעילה, אוכל טעים, הגשה נהדרת. קיבלנו 2 מנות על-חשבון הבית. אחת היתה מעין כדורים מטוגנים של דגים, השנייה שרימפים עטופים בשערות כדאיף ועם רוטב בלסמי סמיך. מנות טעימות מאוד והמחיר סביר בהחלט.

בעודנו ממתינים למנות (זמן קצר), שמנו לב שבכיכר הקטנה שמול המסעדה יש ברז מים, ואנשים הגיעו בכל כמה דקות כדי למלא בקבוקי מים (אני מדבר על לפחות 5 בקבוקים לאדם), וגברת אחת גם מילאה דלי לשטיפה...

התחנות הבאות היו צריכות להיות ג׳יובינאצו Giovinazzo ומולפטה Giovinazzo , אבל החלטנו לדלג, להגיע ישירות למלון ומשם לנסות ולנסוע מזרחה, לעיירה ויאסטה Vieste בשמורת הטבע גרגאנו Gargano. אבל לאחר שהגענו למלון, השעה היתה כבר מאוחרת מדי והנסיעה לשמורת הטבע דרשה יותר משעתיים לכל כיוון, כך שהחלטנו לוותר.

במקום זאת נסענו לעיירה טראני Trani, שבמרחק כ- 40 דקות נסיעה.

ההימור נתגלה כמוצלח ביותר. בעיירה זו יש נמל עתיק משוחזר ומשופץ שהוא מרשים ביותר, כמו גם עיר עתיקה יפה (צמודה לנמל) ומדרום יש פארק יפה מאוד שצמוד לטיילת ארוכה. בחלקו בצפוני של הנמל יש שובר גלים ארוך, שניתן לטייל לאורכו ולזכות במבט פנוראמי על כל הנמל. כל האזור מלא במסעדות אופנתיות ובערב היו שם מאות אנשים.

לסיכום - מקום יפה ביותר, אפשר להיות שם בקלות 3 שעות ויותר.
 גם עיירה זו היתה הצלחה גדולה מבחינתנו.

את ארוחת הערב אכלנו בפיצרייה בנמל. הבצק היה מעולה ולא הזכיר במאומה את מה שמוכרים לנו בארץ....

בשעת ערב מאוחרת חזרנו למלון שלנו ללילה זה, מלון המלכה ויקטוריה Queen Victoria בעיירה קאנוזה די פוליה Canosa Di Puglia, אותה בחרתי בשל מיקומה יחסית למקום סיום מסלול טיול של היום - ומרחק הנסיעה לשדה התעופה של נאפולי למחרת בבוקר (כשעתיים ורבע). המלון ממוקם על הדרך הראשית, מחוץ לעיר עצמה. הוא בסדר גמור, מרווח ונקי. ארוחת הבוקר היתה מגוונת, תעשייתית למדי אבל בסדר. ולכן גם המלון הזה מומלץ.

קישור לפוסט הקודם