יום שלישי 12/4/2017 

היום קמנו מוקדם מאוד כדי לצאת לנתב״ג לטיסה שלנו בשעה 07:00 לבוקרשט, רומניה. השדה היה עמוס אך לא באופן מוגזם ותוך כשעה כבר היינו לאחר ביקורת הגבולות.

הטיסה יצאה באיחור של כמעט חצי שעה עקב עיכובים בהמראות אך בסופו של דבר נחתה בבוקרשט מעט לפני המועד המתוכנן.

לאחר איסוף המזוודות והמרת מעט כסף, יצאנו מהטרמינל היישר לשאטל שהוביל אותנו לתחנת שכירת הרכב, משם יצאנו לדרכנו תוך זמן קצר. החלטנו מראש שניסע למלון שלנו ללילה זה, מלון Sarroglia שברובע 2, נבצע צ׳ק-אין לחדרים, נשאיר את הרכב השכור בחניית המלון וניקח מונית לסיור קצר בעיר.

למלון הגענו בקלות, בעזרת ווייז. התנועה בעיר בדרך למלון לא היתה פשוטה, לאור הרגלי הנהיגה של המקומיים. עם ההגעה למלון התברר שיש רק 2 מקומות חנייה מקורים, ברחוב צדדי הצמוד למלון, בעוד שאר האורחים נאלצים להחנות את הרכב בחניות חינם באותו הרחוב.

הורדנו את הציוד מהרכב ותוך כחצי שעה כבר היינו בדרכנו לבקר במספר אתרים מרכזיים, כגון בניין הפרלמנט הענק Palatul Parlamentului שנבנה בתקופת צ׳אוצ׳סקו. מולו כיכר הקונסטיטוציה Piața Constituției בצורת חצי עיגול וממנה יורדת שדרת Bulevardul Unirii העצומה, במרכזה מזרקות לכל אורכה.

הנסיעה במוניות ברחבי העיר מהירה למדי ובהחלט זולה. מחיר הנסיעה מוצג בבירור במכשיר שבחזית המונית.

את ארוחת הצהריים המצויינת אכלנו במסעדה המפורסמת Caru' cu Bere, שנמצאת בבניין בעיצוב פנימי מרהיב, בן יותר מ- 100 שנה, ושהיה בעבר בית בירה.

הקירות מעוצבים בפיתוחי עץ והתקרה עשוייה מויטראז׳ יפה. אם בוחרים לשבת בקומות העליונות (מה שאנו עשינו), ניתן להסתכל על המרחב למטה ולראות את עשרות המלצרים הנעים בתזזיתיות במקום - מביאים לסועדים את צלחות האוכל, בקבוקי השתייה ועוד.

משמעות השם היא ״העגלה עם הבירה״, כי בעבר הביאו את חביות הבירה על עגלות הרתומות לשוורים או סוסים. התפריט מגוון מאוד וכולל מנות רומניות רבות וטעימות, במחיר סביר בהחלט.

כאן טעמתי לראשונה את המנה האחרונה הרומנית המפורסמת - פאפאנאש Papanași, שהיא בעצם סופגנייה (או שתיים, תלוי בגודלן), הממולאות בגבינה ועליהן יוצקים מלמעלה קרם פרש ורוטב פירות יער. פשוט מעולה (ומשמין....).

לאחר ששבענו יצאנו לטייל באזור, בו יש לא מעט מבני ממשל, ועברנו לעיר העתיקה, בה היו מספר מבנים יפים.

מכאן הלכנו לראות את ארמון בית העירייה שבנה הנשיא לשעבר צ׳אוצ׳סקו. לא נכנסנו למבנה. לאחר זמן מה חזרנו למלון כדי לנוח מעט. בערב יצאנו לסיור נוסף ולבסוף חזרנו למלון כדי להתארגן ליום הבא. המלון נחמד מאוד, החדרים מרווחים ונקיים. הבעייה היחידה היתה שהמיזוג לא עבד היטב ותפקד למעשה כמאוורר בלבד.

קישור לפוסט הקודם