'
פרחים בכפר צגראדהתכנון המסלול בפליון (פיליו, ביוונית) 
המסלול העקרוני היה מצפון מערב לדרום מזרח, כך שהתחלנו בעיירה זגורה Zagora, משם לחוף חורפטון Chorefton, משם לאיוס יואניס Agios Ioannis, לנמל הטבעי המקסים ב- נטאמוחארי Ntamouchari (בו צולמו סצינות החוף של הסרט מאמה מיה), משם למורסיו Mouressio, לעיירה הנחמדה צאגאראדה Tsagarada וסיום בחוף מילופוטמוס Mylopotamos, בו יש קשת טבעית של אבן הגיר (מעין מערה קטנה) שמפרידה בין 2 חלקי החוף.
'
חוף מילופוטמוסכאן אולי המקום לציין כמה דברים לגבי שמות מקומות והיגוי שמות ביוונית: ראשית, ניתן לזהות את מיקום הדגש -; מצפייה על ההיגוי היווני (במפה או בשלט הדרכים). שנית, השילוב CH ביוונית נשמע כמו ח׳ גרונית שלנו, בעוד שיש אותיות אחרות (חי, שנראית כמו X עם פינות מעוגלות) בהן ה- ח׳ נשמעת רפה, כמו J או G בספרדית (למשל Jaime). שלישית, כמעט כל שלט יציג לכם היות מבנה כזה או אחר כ- ״ארחונטיקו״ Archontiko, דהיינו - אחוזה ישנה, שכן אזור זה שימש לקייט לעשירים, כל אחד מהם בנה לעצמו אחוזה. ואני שוב מזכיר את עניין איתור הכנסייה הראשית בעיירה, שם תמצאו את הכיכר המרכזית והבתים והשבילים העתיקים, שהם ליבו של העניין.
'
רחוב אופייני בכפרי פליון


גם להסתובב ברכב ללא מטרה לאורך הרחובות ולראות את העצים עם הפריחה בשלל צבעים - זו חוויה נחמדה מאוד. בכלל, בעונה זו של השנה כל פליון מלאה בפריחה הלבנה והמרהיבה של עצי פרי החבושים. מעבר לכך, פורחים כל מיני עצים ושיחים בפריחה סגולה, צהובה, אדומה - פשוט מרהיב.

'
רחוב אופייני בכפר מורסיועוד דבר נחמד הוא שהמעבר בין העיירות והכפרים נעשה בתוך שטחים מיוערים, מלאי מפלי מים טבעיים.

'
מפל קטן ליד הכפר מורסיויש לא מעט מקומות בהם העצים ענקיים ומזכירים יערות באירופה או תאילנד (הצמחייה שונה, כמובן, אבל העיקרון דומה). זה ממש נוף יפה.

לאור תנאי מזג האוויר, בכל המקומות (מסעדות, בתי קפה ובתי מלון) דלק קמין עצים, שהפיץ חום נעים והריח הנהדר הזה שאני כל-כך אוהב.היום השלישי 

היום השלישי לטיול היה הראשון מ- 2 ימים שהוקדשו לחצי האי פליון (ימים 3-4 בטיול). ביום הזה התרכזנו בצד הצפוני של המקום, לפי התיאור לעיל.'
העיירה צגאראדה


המעבר לשם הוא דרך מעברי הרים. בחלק מהמקומות הכבישים כאמור מאוד מפותלים ובמצב תחזוקתי בינוני.
מכיוון ואנחנו היינו באפריל, הגענו כחודש לאחר השלג האחרון (צוות מלון דספוטיקו סיפר שגובה השלג אצלם הגיע לכ- 80 ס״מ), הרי שנותר שלג במקומות לא רבים, אך הטמפרטורה בהר צנחה ל- 4 מעלות.