20/4/2014 יום ראשון

הבוקר חוזרים ארצה.
קמנו מוקדם כדי להתארגן.
 מזג האוויר נאה (סוף סוף...).


 הדרך לשדה התעופה של נאפולי ארכה מעט יותר משעתיים, כמתוכנן, ללא אירועים מיוחדים.

ככל שהתקדמנו מערבה כל הלכו ונעלמו המרחבים השטוחים שאפיינו את האזור בו היינו. ההרים הלכו וגבהו - ומזג האוויר הלך והתענן, עם עננים שחורים וכבדים.

למרות החששות שלנו, תהליך החזרת הרכב היה יעיל מאוד וארך דקות בודדות. מיקום תחנת השאטל לשדה היה ממש צמוד ותוך דקות גם הגיע. מעשית אפשר היה ללכת ברגל מנקודת ההשכרה ועד לשדה, שכן המרחק לא עולה על 800 מטר.

גם תהליך ה צ׳ק-אין בטורקיש היה יעיל מאוד, וכך יצא שישבנו כשעתיים בנחת עד למועד העלייה למטוס.


לסיכום הטיול הזה:
1. בניגוד לכל הטיולים הקודמים, בהם רכשתי כרטיס סים מקומי, בפעם הזאת שכרתי נתב סלולארי מחברת וובינג. המכשיר עבד ללא דופי והתעריפים מצויינים (תוספת מחיר זניחה לחלוטין יחסית לרכישת סים מקומי). והעיקר - כל 5 המכשירים שלנו היו מחוברים בכל עת (כן, אני יודע שהיינו רק 2 אנשים).
 2. מזג האוויר לא היה איתנו. לאחר היציאה מזרחה - רוב הזמן ירד גשם בעוצמות שונות, לרוב גשם טורדני בלבד. אבל ברוב הימים (והלילות) היה קר, ואפילו קר מאוד. וזו הסיבה שבעונות האלה תמיד כדאי לקחת גם ציוד חם/נגד גשם. ובעיקר – להיות מוכנים לכל סוג מז"א (במקומות שונים באיטליה יורד גשם עז גם בקיץ).
3. כל בתי המלון בהם שהינו היו בסדר גמור. בחלקם ארוחת הבוקר לא היתה לשביעות רצוני, אבל צריך לזכור שתמיד יש בסביבה בתי קפה בהם ניתן לקנות עוגות וכו׳. לחליפין, תמיד ניתן לרכוש מצרכים קלים בסופרמרקטים הרבים שיש כאן (ואם קונים בבוקר - הכל חם ופריך). בכל אופן בתי המלון עצמם היו טובים מאוד - ומעלה.
4. אני רוצה להדגיש את החוויה של בתי המלון הייחודיים בהם שהינו בעיירות Matera והטרולו ב- Cisternino. לא להיבהל מלינה במקומות לא סטנדרטיים. מדובר בבתי מלון לכל דבר, עם כל המתקנים הדרושים, נקיים ונוחים מאוד. אין ספק שאם נחזור לאזור - נלון בהם שוב.
5. תמיד נהנינו לדבר עם המקומיים. בבתי המלון הפרטיים אלה היו הבעלים. האיטלקית המדוברת שלי מגומגמת למדי אבל אני מבין את רוב הנאמר. כך שגם בטיול זה - הידע בשפה המקומית הוכיח את עצמו. רוב האנשים (בבתי המלון, מסעדות ועוד) דיברו אנגלית ברמה כזאת או אחרת, כך שבהחלט ניתן להסתדר.
 6. בכל מקום התנסינו ככל האפשר במאכלים וביינות המקומיים - חוויה מוצלחת במיוחד.

קישור לפוסט הקודם