יום חמישי, 22/12

משהו הרגיש לי משונה הבוקר. מאוד משונה. בעודי שוכב במיטה, ניסיתי לחוש מה הדבר. עד שהבנתי שלראשונה מאז שהגענו לקוסטה ריקה לא היה גשם במהלך הלילה ושמעתי ציפורים מצייצות בחוץ. יצאנו החוצה כדי לוודא, ואכן השמש בצבצה מעט מבעד לעננים וראינו לפחות 5 מינים של ציפורים על העצים מסביבנו. אחת עם בטן צהובה, אחת עם אדום בוהק בגב (טרוגון Trogon), צופיות (קוליברי) ועוד.

וליד הבאר הדקורטיבית שהיתה לא רחוק מהחדר שלנו, היה גם נחש מת באורך של כ- 80 ס"מ שכנראה נדרס במהלל הלילה ע"י אחד מכלי הרכב החשמליים בהם משתמשים אנשי הצוות של המלון.

חזרנו לחדר כדי להתארגן לפני הפעילות הראשונה שלנו להיום.

אתמול בערב לפני השינה מסרנו את הכביסה וגם את נעלי ההליכה, שהיו ספוגות מים ומייבש השיער שהיה בחדר לא עשה עליהם שום רושם. ידענו שלא נוכל להכניס את הנעליים למייבשי הכביסה התעשייתיים של המלון, אבל סיכמנו עם איש התפעול של המלון שישים אותן מאחורי המייבשים, מתוך תקווה שהאוויר החם היוצא מהם ייבש את הנעליים.

לאחר ארוחת הבוקר מצאנו את איש התפעול, שהביא לנו את הנעליים, שלשמחתי היו הרבה יותר יבשות מאתמול - אבל היו מכוסות בשכבה לבנה דקה - הסיבים שנפלטים מהכביסה שבמייבשים. זו לא בעייה, ניקוי עם מגבת לחה יוריד הכל.

2 הפעילויות המתוכננות להיום מבוצעות ע״י חברת Go Adventure, שלה יש פארק בסמוך לכאן (ובשת״פ עם מלון Montaña de Fuego, Go Adventure Park).

הפעילות הראשונה היתה רכיבה על סוסים בג׳ונגל בהר ארנל. נסענו לנקודת ההתחלה של המסלול, שם קיבלנו תדריך קצר ויצאנו לדרך.

תוך דקות החל לרדת גשם קל שנפסק מעת לעת. רכבנו מספר ק"מ לאורך הכבישים, עד שהגענו לנקודת הכניסה לפארק ארנל. שם רכבנו כ- 2 ק"מ לאורך שביל הסמוך לקו העצים. במאות המטרים האחרונים השביל היה מוצף ומהר מאוד גילינו את הסיבה - נביעה חזקה של מים מאבן בינונית שהיתה קבורה בקרקע. מעניין.

במרחק קצר לאחר מכן כבר היה אגם יפה.

משם כבר נכנסנו לרכיבה בשבילים בתוך הג'ונגל, במעלה ההר. כשהגענו לנקודה בה כבר היה ענן, שוב החל לרדת גשם. הפעם כבר היינו מצויידים בפונצ'ו עבה וארוך שסופק ע"י החברה, שהגן עלינו מהגשם במידה רבה, מלבד החלק התחתון של המכנסיים, שנרטב לגמרי.

חלק מהשבילים היו תלולים מאוד, שכן כזכור טיפסנו על הר געש, והסוסים התקשו מעט.

לאחר כשעה הגענו לשטח קטן ללא עצים, שם קשרנו את הסוסים והתחלנו לטפס בשביל בתוך הג׳ונגל, המכוסה מאבני לאבה שהועפו מהר הגעש בהתפרצותה בשנת 1967. מכיוון שבאנו עם סנדלים (כזכור הנעליים היו עדיין רטובות) העלייה היתה חלקלקה. לאחר כ- 20 דקות הגענו לנקודת תצפית ממנה ניתן היה לראות את אגם ארנל, לו לא היה כל האזור מכוסה בענן...

ירדנו באיטיות בשביל האבנים, בו כבר זרמו מים למכביר, ולרגע היה לי דז׳ה-וו מהירידה אתמול מהר הגעש צ׳אטו. אחרי כ- 25 דקות חזרנו לסוסים ומשם התחלנו ברכיבה איטית בחזרה למשרדים, כדי שהסוסים לא יחליקו על האבנים הרטובות ואנחנו לא ניפול מהם. ושוב, מרגע שירדנו מקו העננים נפסק הגשם ואפילו יצאה מעט השמש, מצב שנשאר למזלנו עד לסוף היום.

הרכיבה נמשכה כמעט 3 שעות והנופים היו נהדרים. לסיכום - הפעילות מומלצת.

הפעילות הבאה, אומגות (או בשם המקומי - קאנופי Canopy) תוכננה להתבצע עם אותה החברה. אנו הזמנו קאנוני ״לייט״, שכן יש כאן מקומות בהם עושים קאנטרי מטורף לגמרי.

מרגע שחזרנו ועד למועד היציאה נותרה פחות משעה, כך שחצינו את הכביש ואכלנו ארוחת צהריים במסעדה של המלון שמול משרדי החברה, שם גם קיבלנו הנחה של 10%. התפריט היה מגוון, האוכל טעים והמחירים סבירים.

חצינו את הכביש וחזרנו שוב למשרדי Go Adventure. תוך זמן קצר עלינו על הסעה שלקחה אותנו לפעילות הבאה להיום, אומגות.

קיבלנו ציוד ורתמות ותדריך בטיחות והתחלנו את המסע, שאורכו 1,750 מטר על-פני 9 תחנות. הכבלים היו באורכים שונים, הארוך ביותר כ- 450 מטרים. כל הזמן היתה שמש למרות שהשמיים היו מכוסים 6/8 בעננות. לאחר סיום התחנה האחרונה חיכה לנו סנפלינג מגובה 50 מטר, עד לערוץ הנחל שזרם בשצף למטה. עם תום הפעילות האווירית, ולפני שההסעה החזירה אותנו למעלה, הלכנו לאוהל סמוך, בו היתה אישה אינדיאנית שסיפרה לנו מעט על העם שלה ולבסוף הציעה למכירה מגוון מסיכות צבעוניות יפות ביותר ועבודות עץ אחרות שהם עושים מעץ בלזה.

כל הסיפור הזה נמשך כשעתיים וחצי והיה מהנה ביותר. מומלץ בהחלט.

בדרך הלוך וחזור למשרדי החברה ראינו מספר ציפורי טוקאן על העצים, קופים שואגים ועצלנים.

לסיכום היום הזה - כיף גדול. 2 הפעילויות מומלצות בהחלט.

לאחר מנוחה קצרה במלון, נסענו לאכול ארוחת ערב במסעדת Las Cascadas, שנמצאת בפינה הצפונית של כיכר העיר לה פורטונה. החנינו את הרכב במסוך למסעדה.

מכיוון שמז״א היה עדיין נוח, יכולתנו לראות את רוב הר ארנל, מלבד פסגתו שהיתה עדיין מכוסה בעננים – ואפילו מצליחים לראות יפה את ענן העדשה (Lenticular cloud) שהיה על פסגתו.

האוכל היה מצויין והמחירים סבירים לחלוטין. מומלץ.

גם גג המסעדה היה מעניין.

מכאן חזרנו לחדר לארגן את הציוד לקראת העזיבה מחר בבוקר.

וכמה לא מפתיע, בסביבות השעה 22:00 שוב ירד מבול בחוץ...

לסיכום המלון Mountain Paradise - לטעמי מצויין. חדרים ענקיים ונוחים, ארוחת בוקר לא רעה, ארוחות ערב מצויינות (אבל קצת יקרות), צוות עובדים שירותי להפליא. מומלץ בהחלט.

קישור לפוסט הקודם

קישור לפוסט הבא