יום זה תוכנן לגראנד קניון, אך החלטנו לשנות ובמקום זאת נסענו לסדונה Sedona.

 הדרך עברה בכביש 89A, דרך יערות אורן אינסופיים של Oak Creek Canyon, עד שהגענו לגשר שעובר ממש מעל לנחל, שם התגלה לעינינו מחזה מרהיב - רצף מפלונים היוצרים בריכות שחייה, כל זה בתוך מצוקי אבן אדומה. ממש מקום יפה. אזור זה נקרא Slide Rock Canyon. הקניון נקרא Oak Creek, משמע עצי אלון, ואלה אכן לא חסרו כאן. אבל בשטחים הגבוהים - רוב העצים היו עצי אורן.

Slide Rock Canyon

Slide Rock Canyon

 המשכנו דרך יערות והרים אדומים עד ל- Sedona, שהיא מרכז רוחניות ומרכזי אנרגיה ובלה בלה בלה... בעינינו התגלתה העיירה כסתמית, אך מצד שני היא מוקפת באתרים יפים, בהם סלעים ענקיים (אולי הרים זו הגדרה טובה יותר) בעלי מגוון צורות - ושמות בהתאם. בין השאר: Bell Rock, Courthouse Butte, Cathedral Rock.

Sedona

 בטיול באזור נעזרנו בהמלצות הספר של Frommer's, בו יש פירוט אתרים לביקור. לאחר הסיור הקצר והסתמי בעיירה עצמה (כאמור למי שלא מתכניין ברוחניות או מאובנים -; אין מה לעשות בה), נסענו לכנסיית Holy Cross, הנמאת ברחוב Chapel Road. לפי המלצת Frommer's, הסתכלנו למעלה ושמאלה, רואים סלע בצורת ראש עיט.

Slide Rock Canyon

מבט ימינה ורואים 2 עמודים שנקראים ״הנזירות״ (איך לא) ומשמאל להם יש עוד עמוד שמזכיר אמא הנושאת יד בידיה (טוב, כבר אמרנו שהמקום הזה מלא באנרגיות ודמיונות...).

המשכנו בנסיעה לכיוון שדה התעופה של סדונה. באמצע הדרך למעלה יש בצד שמאל חניון עפר קטן ובמעלה הגבעה יש הר אדום קטן שאפשר לטפס עליו - והוא מאפשר תצפית יפה על האזור. אם ממשיכים עוד למעלה בכביש, שוב יש חניון בו אפשר לעצור ולתצפת.

 בנוסף, מצפון לעיר נמצא קניון Boynton המרהיב, בו ניתן לעשות מסלול הליכה של כ- 3 שעות - מומלץ ביותר.

Boynton Canyon

Boynton Canyon

 בין השאר ראינו את הסלע הזה, שמזכיר ראש של בבון.

Boynton Canyon

 בקניון יש גם מספר מקומות ששימשו בעבר למגורים של שבטי האינדיאנים.

Boynton Canyon


בדרך חזרה לחניון, עברנו ליד מקום בו היו כמה צלבי עץ צבועים בצבעים שונים. כמי שראה את הסרט ״בית קברות לחיות״ (Pet Cemetery), זכרתי שלא כדאי להתעסק עם אתרי קבורה אינדיאניים קדושים (למרות שלמיטב זכרוני האינדיאנים לא שמים צלבי עץ על הקברים שלהם), ולכן שמתי אבן קטנה על אחד הצלבים כאות כבוד (נראה שאני לא היחיד שראה את הסרט, שכן כמעט ולא היה מקום פנוי על הצלבים לשים את האבן הקטנה...).

לא רחוק משם יש שמורת טבע בשם Palatki Heritage Site בה ניתן לראות בתי אבן Sinagua של אחד השבטים האינדיאניים שחיו כאן, הבנויים במצוק. לנו לא נשאר זמן כך שלצערי נאלצנו לוותר.

ועוד בסביבה נמצא Upper Red Rock Loop Road, המוביל לאזור פיקניק בשם Crescent Moon Picnic Area, שם אפשר לצלם את Oak Creek כשברקע נמצא מצוק Cathedral Rock - תמונה מפורסמת מאוד. גם לזה לא נותר לנו זמן, שכן בעלי המלון בושהינו (וגם Frommer's) המליצו לנו לנסוע לעיית כורים בשם Jerome.

העיירה הוקמה אי שם בשנות ה- 1800 לצורך מכרה נחושת. הנסיעה ארכה חצי שעה לכל כיוון והתגלתה כמיותרת לחלוטין. בעיירה אין שום דבר לראות - מלבד תצפיות למרחק של עשרות מייל - אבל לנוף לא מעניין במיוחד. התיאור של העיירה הוא שהיא כאילו תלויה על מצוק - כנראה שהחברה האלה לא ביקרו אף פעם בפירנאים או בפרובאנס או ביוון - שם יש באמת עיירות כאלה.

בדרך חזרה החלו מנשבות רוחות חזקות מאוד, השמיים היו מכוסים בעננים שחורים ומדי פעם ירד גשם. חזרנו ל- Sedona לאכול משהו קל וחזרנו למלון להתכונן לעזיבה למחרת.

 לסיכום היום הזה - נופים מדהימים, מומלץ לשהות באזור הזה יומיים (יותר מזה וכנראה שהופכים לאלרגיים לבצע אדום...).