הים הרביעי לטיול.

המסלול המתוכנן להיום הוא הר הגעש Teide, העיירה והמצוקים Los Gigantes, חזרה לכפר Masca, חזרה לעיירה Garachico.

יצאנו בבוקר ועילנו על הכביש המהיר לכיוון צפון.
בסמוך לעיירה La Laguna יש כביש היורד לכיוון דרום ומוביל להר הגעש טיידה.

הכביש הוא הררי ועובר דרך יערות עמוסים בעצים. לאורכו יש נקודות תצפית רבות, לכיוון מזרח ולכיוון מערב. בין השאר: Mirador Pico de las Flores, Mirador de Humboldt ועוד.
החלטנו לנסוע בדרך זו, הארוכה יותר, במקום הכביש העולה מכיוון Puerto de la Cruz ו- La Orotava כדי שנוכל לנסוע בכביש היפה ולהביט בנוף מהתצפיות היפות.

 ובכן - החלטה טובה. הנופים אכן מדהימים.

Teide - DSC01924.JPG
הר הגעש טיידה - מערב טנריפה 

Teide - DSC01921.JPG
מזרח טנריפה

 באחת התצפיות עצרנו כדי לראות את הטיידה, ולפתע ראיתי שבתחתית כל העצים יש מעין פודרה לבנה. התקרבתי וראיתי ששלג הנמס מהעצים (כתוצאה מהשמש העולה) - יורד כטיפות לכיוון הרצפה (כוח המשיכה, כן?) - אבל היה כל-כך קר - שהן קפאו עד שירדו לאדמה (וכל זה בגובה של אולי 1.5-2 מטרים) - כך שכשהטיפות התרסקו על הקרקע - הן קפאו והפכו לפתיתי קרח! ממש מעניין.

Teide - DSC01930.JPG
פתיתי הקרח

הר הגעש טיידה Teide הוא ההר הגבוה ביותר בספרד (כולל האירופית) וגובהו 3550 מטר והוא גם הר הגעש השלישי בגובהו בעולם. ההגעה אליו באמצעות רכבל שלא תמיד פועל (תלוי בין השאר במזג האוויר). מהתחנה העליונה ניתן לעלות עוד 168 מטראבל נדרש אישור מיוחד ממשרד הפארקים הלאומיים שנמצא בעיירה Santa Cruz.
היה ורוצים לטפס אליו ברגל, המסלול מתחיל ב- "ההר הלבן" Montana Blanca, בגובה של 2200 מטר. לזכור שיש שם חנייה די קטנה כך שמציאת מקום לרכב עשוייה להיות בעייתית. הטיפוס לא קל, שכן מדובר בגובה רב, ולמרות השביל בעל השיפוע המתון, שאורכו 4 ק"מ, אתם עלולים להישאר "בלי אוויר". שיפוע השביל מתון מאוד, כאמור, שכן הפרש הגבהים הוא בסה"כ 530 מטר לאורך מסלול של 1.5 ק"מ, המסתיים ב- Refugio Altavista בגובה 3270 מטר. לאחר עוד ק"מ הליכה ועוד 250 מטר בגובה, מגיעים לתצפית פורטלסה Fortaleza, ממנה הולכים במסלול מעגלי עד לנקודת ההתחלה של הרכבל. מי שמתכנן לעשות את במסלול ברגל (ל- 2 הכיוונים) - צריך לתכנן 6-8 שעות בסה"כ.

 כשאנו ביקרנו במקום היתה פסגת הטיידה מושלגת כולה והרכבל לא עבר לאור התלאות שעברו עליו בסערה של הימים הקודמים. עם זאת הנופים והתצפיות היו מרהיבים.

Teide - DSC01937.JPG
נוף הירח באזור הטיידה

בסביבת ההר יש אזורים נרחבים שנראים כאילו נלקחו מנופי הירח, בגווני ם ומרקמי קרקע שונים לחלוטין. כל זה נמצא בפארק לאומי Parque Nacional Las Canadas del Teide.לאחר כמה שעות באזור החלטנו להמשיך במסלול, אם כי אפשר היה בקלות להיום שם יום שלם ויותר.

המשך המסלול הוביל אותנו למצוקי Los Gigantes,
עיירת (ומצוקי הענקים) Los Gigantes ועיירת הדייגים Puerto de Santiago. 2 עיירות הדייגים האלה נמצאות בקצה הדרומי של האי ולמעשה התמזגו לעיירה אחת. בסמוך להן (או אולי נכון להגיד - ממש מעליהן) - מזדקרים מצוקי הלאבה הענקיים והמרשימים Los Gigantes הנישאים לגובה 600 מטר מעל לפני הים. למרגלות הצוקים יש עולם עשיר ביותר בחיים ימיים - ולכן זהו אזור מועדף על הצוללנים.
 בנמל יש מגוון מסעדות מאכלי ים מצויינות - ומי שרוצה להתרשם מהמצוקים - יכול לשכור סרה ולהתרחק מעט לכיוון הים. גם התצפית על המצוקים מהמסעדות שבמרינה הקטנה - מרשימים ביותר.

Los Gigantes - DSC01949.JPG
Los Gigantes


מכאן חזרנו לעיירה Masca, כדי להשלים פערים.
 אכן החוויה היתה שונה לחלוטין והפעם הצלחנו לנהות מהנופים המרשימים.

Masca - DSC01958.JPG
תראו את ההבדל שמזג האוויר יכול לעשות

Masca - DSC01963.JPG
הכביש הפתלתל המוביל אל הכפר בדרך חזרה ל- Puerto de la Cruz עברנו שוב דרך Garachico ולסיום עברנו דרך תצפית Mirador de San Pedro, הנמצא מצפון מערב ליישוב Los Realejos (מדרום מזרח ל- Puerto de la Cruz).

Mirador Lomo Molino - DSC01972.JPG