בימים האחרונים של הטיול שהינו במלון הסמוך לשדה התעופה Newark, משם יצאנו לקניות אחרונות ולסיורים בעיר ניו-יורק.

מרכז הקניות העצום Jersey Gardens Outlet Mall נמצא כ- 2 מייל מהמלון.

גם כאן מצאנו לא מעט חנויות מותגים שלא ראינו עד כה, כגון סניף של Century 21, שהוא עצמו מעין אאוטלט של מותגים. למרות שהמרכז הזה איננו אאוטלט אמיתי, הרי שגם כאן היו לא מעט מציאות. והיתרון הנוסף הוא שאין כאן מיסים. היינו במקום עד אחרי הצהריים המאוחרים וחזרנו למלון לפרוק את הקניות. לסיכום - מומלץ בהחלט.

מהמלון לקחנו תחבורה עד לניו ניוק העיר וירדנו בתחנת Penn Station (לשים לב שיש כזאת תחנה בניו ג׳רסי וגם בניו יורק ויש רכבת המחברת ביניהן) ומשם יצאנו לסיורים השונים בעיר ניו יורק, אותם אין טעם לפרט כאן, יש מספיק פוסטים וטיפים בעניין. אתן רק מספר דגשים חשובים.

 1. לגבי התחבורה בין המלון לניו יורק העיר. המעבר בין הנקודות היה לא פשוט בפעם הראשונה (אח”כ מתרגלים וזה כבר פשוט). תחילה, לקחנו הסעה של המלון לשדה התעופה נוארק Newark. משם אוטובוס או רכבת לתחנת Penn Station של ניו ג׳רזי. משם רכבת לתחנת Penn Station של ניו יורק... ואת כל זה צריך לתזמן היטב. בחזרה אפילו יותר גרוע, שכן בירידה בתחנת Penn Station בניו ג׳רזי תאריך למהר לשאטל שמחבר בין הטרמינאלים, ה- AirTrain, ובאמצעותו לעבור בזמן לנקודת האיסוף של השאול בחזרה למלון. מלבד זאת הצוות של הרכבת, כמו פקידי מימשל טובים, לא תמיד מוכנים לסייע.
 2. לגבי הפלגה לאי של פסל החירות, לקחת בחשבון תורים ארוכים מאוד לרכישת כרטיסים – ואח”כ תורים עוד יותר ארוכים בדרך לבידוק הבטחוני. שריינו 4-5 שעות לטיול הזה, כולל הטיול על האי.
 3. היה ואתם מעוניינים לטפס על פסל החירות, יש לרכוש כרטיסים מראש.
 4. בעת רכישת הכרטיסים ב- Castle Clinton התברר לי שיש כרטיס משולב לביקור במספר אטרקציות בעיר- NY City Pass, שעולה 109$ למבוגר. מבדיקה עם הקופאית, זה כדאי רק אם עושים לפחות 4 אטרקציות. אנחנו כבר עשינו בבוקר את האמפייר סטייט. חלק מהאטרקציות היו מוזיאונים ולנו לא יהיה זמן לראות את כולם, כך שעבורנו זה לא היה כדאי.
 5. המסעדה במוזיאון הטבע The American Museum of Natural History יקרה מאוד, אבל האוכל טעים ומגוון.

לאור כמות המזוודות שאיתנו (בחיי שלא קנינו הרבה), יצאנו מוקדם לשדה התעופה, עלינו למטוס ובזאת תם הטיול שלנו, שנמשך 17 ימים ובמהלכו נסענו כמעט 3100 מייל ב- 12 ימי שימוש ברכב (בממוצע 260 מייל ליום).

לסיכום המלון שלנו בימים האחרונים, Hampton Inn Elizabeth Newark Airport:

 1. המלון בסדר גמור, מתאים ברמתו לזו של רשת המפטון אין, כלומר טובה מאוד. חדרים נוחים. צריך לשים לב, בהגעה למלון, שהמלון נמצא כל כביש המקביל לכביש הראשי, מימין. יש יציאה לא מסומנת, אבל ניתן לראות בבירור את שורת בתי המלון שנמצאים לאורך רחוב מקביל זה. יש חנייה גדולה וחינמית בחלק האחורי של המלון וחנייה קטנה יותר בחזיתו.
 2. הוא נמצא במרחק דקות נסיעה משדה התעופה Newark, ולא פחות חשוב – במרחק של דקות נסיעה ממרכז הקניות העצום Jersey Gardens Outlet Mall. זה איננו Outlet במובן התקני של המונח, אבל כמעט בכל החנויות היו הנחות יפות מאוד, ובנוסף – אין מיסי מדינה, שקיימים בכל המדינות האחרות בארה”ב, כך שהקניות משתלמות ביותר.

סיכום הטיול:

 1. לא לשכוח שבקנדה וגם בארה״ב המחירים לא כוללים מיסי מדינה. זה מייקר את המחיר הסופי.
 2. במקרה של מסעדות ובתי קפה, תקבלו אופציה להוסיף למחיר את התשר, במקום להשאיר מזומן, ומשום מה תמיד ״מציעים״ החל מ- 15% ומעלה... כך שגם זה מייקר את המחיר. אצלנו בארץ כשמקבלים את הקבלה לאחר העברת כרטיס האשראי - רואים בה את סכום החיוב המדוייק. אבל בקנדה וארה״ב הקבלה היא רק המלצה - היה ותוסיפו תשר - תצטרכו לרשום אותו ידנית ולחתום, ורק אז יעבירו את חויב כרטיס האשראי.
 3. ברוב המסעדות ובתי המלון היה אינטרנט חינם, לא תמיד באיכות גבוהה.
 4. גם בטיול הזה החלטתי לחסוך לעצמי טירחה מיותרת ולקחתי נתב סלולרי של חברת וובינג Webbing הישראלית, שעבד כנדרש במהלך כל הטיול. רק לזכור שב ארה״ב יש לא מעט מקומות ללא קליטה. זה לא קשור למכשיר או לשירות.
 5. גם בטיול הזה שכרנו רכב מדגם Dodge Grand Caravan. רכב מעולה רחב ונוח. צריכת הדלק שלו לא קטנה - אבל הנוחות שווה את זה.
 6. בקניות באאוטלטים כדאי לקנות מזוודה במקום (או להביא עמכם מהארץ אחת ריקה). לרוב יש דברים זולים ובאיכות סבירה בחנויות הרשת The a Luggage Factory, שנמצאות בכל אאוטלט. ואז, במקום להיסחב עם כמות הולכת וגדלה של שקיות עמוסות וכבדות, פשוט מעמיסים הכל על המזוודה. אל תרגישו שלא בנוח - אתם תראו עשרות אנשים שעושים בדיוק את אותו הדבר. וזה מאוד פרקטי.
 7. שימוש בכרטיס AAA שרוכשים בממסי נותן מגוון הנחות: באאוטלים מקבלים חינם חוברת קופונים שעולה בצורה רגילה בין 5-10$, כך שמדובר בחיסכון לא קטן. יש גם הנחות בבתי מלון ועוד. תמיד צריך לשאול באם זכאים להנחה בגין הכרטיס. הנושא האחר שהכרטיס מביא תועלת הוא בביקורים בסניפי AAA, אפשר לקבל מפות, חומר הסבר וגם סיוע למסלולים.

קישור לפוסט הקודם