יום שני, 24/7/2017

במהלך הלילה עדיין ירד גשם. מכיוון שאני עדיין בג'ט לג, התעוררתי באמצע הלילה ובשעה 06:30 נמאס לי וירדתי למקלחות כדי להתארגן.

כל משטח העשבייה שצמוד ללודג' היה לבן מהקרה שהיתה בלילה, כלומר שהטמפ' צנחו לפחות לאפס מעלות, אך לא הרגשנו זאת עקב תנור הגאז שהיה בבקתה.

השמיים היו כחולים להפליא ובשעה 07:15 לערך ירדנו לכיוון האגם, כדי לצלם את השתקפות הר Mount Ball וההרים הנוספים שסביב.

הגשר היה מכוסה ברובו בקרח חלקלק והמראה של השתקפות ההרים אכן היה מופלא.

חזרנו ללודג' לארוחת הבוקר, שהוגשה בשעה 08:30 בדיוק. בתום הארוחה הניח הצוות מגוון מרכיבים לסנדביצים לארוחת הצהריים, כמו גם פירות, עוגיות ועוד. היתה גם ערימה של כלי אחסון לשימוש המטיילים.

הכנו לעצמנו ארוחת צהריים ויצאנו לדרך בסביבות השעה 09:30 לכיוון מעבר ההרים , Ball Pass שנמצא בגובה של 2,210 מטרים, כלומר הפרש גובה של 365 מטרים יחסית ללודג'.

חזרנו כרגיל לכיוון האגם, חצינו את הגשר שהפשיר בינתיים והמשכנו ללכת עוד 7 ק"מ, חלקם לאורך נחלים, בתוך אחו פרחוני, וחלקם בטיפוס קשה. גם בחלקים השטוחים יחסית של המסלול, ההליכה היתה קשה שכן לכל אורך הדרך השביל היה מכוסה באבנים בגדלים שונים ובשורשי עצים, שמאוד הקשו על התנועה ועל שמירת קצב מהיר.

החלק האחרון של המסלול היה הקשה ביותר, שכן היה תלול מאוד והוא היה בתוך דרדרת אבנים רצינית, וזה היה מסוכן.

עצרנו לאכול צהריים באמצע הדרדרת, בסמוך לבולדר ענק, תוך צפייה בנוף המדהים ולאחר מכן התחלנו בדרך חזרה לאורך אותו המסלול, רק שעכשיו זה היה בירידה ולכן היה קל יותר.

לאחר שהגענו לאגם והתחלנו את הק"מ האחרון בחזרה ללודג', פגשנו זוג מאורחי המלון שהיו בדרך למסלול המפלים, שאורכו עוד כ- 5 ק"מ הלוך וחזור. אני הצטרפתי אליהם.

המסלול עבר לאורך הגדה הצפונית של האגם, תחילה בתוך היער, בעליות וירידות תלולות. כרגיל, השביל היה מלא אבנים ושורשים.

באחת הנקודות הגענו לנחל רחב, עליו הונח גזע עץ באורך של כ- 10 מטרים, לצורך מעבר. עברתי עליו במהירות, לא יודע איך שמרתי על שיווי משקל.

לאחר מכן יצא השביל מהיער והחל לעבור בתוך סבך שיחים נמוכים וצפופים שלאורך גדת האגם, אך כאן כבר היה ניתן לצפות בצבע הטורקיז העמוק של המים, כמו גם צפייה להרי Ball ו- Storm המרשימים. מרחוק ניתן היה לראות מפלים, שממרחק כזה נראו צרים מאוד, אך שאונם נשמע היטב גם כאן, משמע הם לא היו כל-כך קטנים...

בהרים רבים ניתן היה לראות דרדרות אבנים, שנגרמות מהתפרקות ההרים (גושי סלע שנשחקים עם הזמן ונופלים למטה), או פשוט קרחונים שנפלו ולקחו עימם חלק מההר. בחלק מהמקרים זה נובע ממפולות שלגים.

הסיבוב לאגם בבוקר ומעבר ההרים, אורך המסלול היום היה 20 ק"מ. עם התוספת שאני הלכתי הלוך וחזור למסלול המפלים, מדובר בעוד כ- 5 ק"מ, כך שסה"כ הלכתי היום 25 ק"מ. לא רע.

לסיכום המסלולים מהיום - מסלול מעבר ההרים היה נחמד אבל לא קל. מסלול המפלים מיותר לטעמי והדבר היחיד היפה הוא שמתקרבים מאוד להרים ורואים יותר קרוב את הצד הכחול של האגם.

מייד לאחר החזרה מהיום המתיש הזה הלכתי להתקלח ולנוח. ארוחת הערב הוגשה כרגיל בשעה 18:30 ולאחר מכן חזרנו לבקתה לנוח.

יש לציין שכל הדרך אל הלודג', כמו כל האזורים הסמוכים אליו, מלאים ביתושי אנופלס ענקיים! ספריי Off עוזר להרחיקם.

קישור לפוסט הקודם

קישור לפוסט הבא