מתברר שיש משהו ״במלון עם מעלית״, או שהעייפות מתחילה לתת בי אותותיה, שכן באמת ישנתי שינה טובה... החדרים בסדר גמור, אם כי שלנו היה קטן באופן משמעותי מאלה שהיו לנו מחוץ לפריז. ארוחת הבוקר מינימליסטית אך טרייה.

 יצאנו לתחנת המטרו הקרובה, ונסענו עד לתחנת טרוקדרו Trocadero, שם התרשמנו ממגדל אייפל וירדנו במדרגות לאורך תותחי המים, ששוב לא עבדו.

18 Paris - P1050376.JPG

 17 Paris - P1050233.JPG

עברנו לגדה השנייה כדי לקחת שייט של שעה בנהר הסיינה עם חברת Vedettes de Paris. בביקור הקודם בפריז, לפני מספר שנים, לקחתי שייט עם חברת Bateaux Mouches שהיתה בסדר גמור. גם השייט הזה היה מהנה מאוד.

 17 Paris - P1050249.JPG

יצאנו מהאנייה, עברנו מתחת למגדל האייפל, שאני זכרתי כצבוע בשחור והופתעתי לראותו צבוע בגוון של חום. ממש מתחת לקומה הראשונה רשומים שמות של מדענים דגולים, כגון Poisson, Lavoisier, Foucault ועוד.
 
18 Paris - P1050366.JPG

חלק מהמעליות היו סגורות ובאחרות השתרך תור ארוך מאוד, כרגיל. היה תור ארוך גם לטיפוס ברגל, כך שלאחר תצפיות על המגדל והתפעלות מההישג ההנדסי, המשכנו לארוחת צהריים סבירה ויקרה להחריד לא רחוק מהאקדמיה הצבאית הצרפתית, ה- Ecole Militaire.
 לאחר מכן שוב החלטנו להתפצל. אני הלכתי עם אחת הבנות לסיור מופלא במוזיאון אורסיי, בעוד שאר המשפחה הלכה לתרום שוב לגידול בתל״ג הצרפתי...

17 Paris - P1050271.JPG

התחלנו ללכת לכיוון מרכז פומפידו החביב, והבת עלתה על המתקן המפחיד שביקרנו בו אתמול בלונה פארק שבגני הטילרי.

 17 Paris - P1050280.JPG

ומכאן המשכנו למרכז פומפידו למפגש עם שאר המשפחה.

 18 Paris - P1050359.JPG 18 Paris - P1050353.JPG

לאחר מנוחה ארוכה בסניף מקדונלדס הקרוב, עשינו סיור קצר ברובע המרה Marais, שמשנה אופיו לחלוטין בשעות אלה, עמוס בפאבים מוארים, סועדים (ושתיינים) ובכלל - כל מיני טיפוסים משונים למראה. בכלל, פריז יפה ביותר בלילה.

 חזרנו למלון לארגון המזוודות לקראת העזיבה מחר. לאחר שיצאנו מתחנת המטרו הקרובה למלון, התברר שירד מבול וכמויות גדולות של מי גשמים זרמו ברחובות.