30/7 יום שישי, יום 9

לאור שינוי התכניות מאתמול, ״חסכנו״ את הביקור בגשרים המכוסים ולכן יכולנו לנסוע ישירות להרים הלבנים, ממזרח לנו, במדינת ניו המפשיר.

יצאנו לדרך וכעבור קצת יותר משעתיים הגענו לאתר הראשון, ערוץ פלום Flume Gorge שבהרים הלבנים, במדינת ניו המפשייר. המסלול הוא של כ- 1 מייל, קצת עליות. בתחילת המסלול עוברים ליד גשר מכוסה יפה. לאחר מכן, תוך זמן קצר, מתחילים בעלייה בערוץ עצמו . מקום יפה. לאחר מכן יש מסלול הליכה בתוך היער, לא ממש מעניין, עד שמגיעים לעוד גשר מכוסה (אבל הגש הזה נבנה בשנת 1980) ולאחריו יש מחילה בסלע בה ניתן לעבור. משם ממשיכים לאורך היער, כשלאורך המסלול יש לא מעט סלעי ענק בני כ- 25,000 שנה, מתקופת הקרחונים. בסוך המסלול חוזרים למרכז המבקרים המרשים, בו יש גם מסעדה לא רעה בכלל. זה״ המסלול נמשך כשעה וחצי, כולל עצירות.

בסה״כ נחמד אבל כרטיסי הכניסה יקרים.

מכאן המשכנו עוד כחצי שעה לתחנה הבאה, Lost River Gorge, שגם היא בהרים הלבנים. כאן היו כרטיסי הכניסה היקרים ביותר. כאן היה אולי האתר היפה והמעניין ביותר מכל אלה בהם ביקרנו. אמנם ראינו נהרות יפים ובוודאי שהיו מפלים יפים יותר. אבל כאן השכילו לבנות מסלולי הליכה על גשרים מעץ ובדרך ניתן היה להזדחל לכל מיני מערות קטנות בין הסלעים העצומים שנסחפו בעידן הקרחונים (לכל מערה דירוג בין A ל-C, שציין את דרגת הקושי, כמו גם הסבר קצר לגביה). מומלץ מאוד.

גם כאן ניתן היה לרכוש שקית חול עם מאובנים או עם אבנים יקרות ״ולחפש אוצרות״. גם כאן סה״כ המסלול היה כשעה וחצי, כולל עצירות.

אין ספק שמכל המקומות שראינו עד כה – לכאן הייתי חוזר שוב. פשוט תענוג.

מכאן נסענו שעה וחצי לעיירה North Conway, שם נכנסנו לסבב קניות מהיר במרכז Settler's Green.

לאחר מכן שוב ארוחת ערב מצויינת בסניף אפלבי׳ס הצמוד למתחם - ולאחר שעה וחצי נסיעה הגענו למלון שלנו, קרוב לחצות, מותשים. המלון היה Comfort Inn & Suites St. Johnsbury והוא היה גדול מאוד, במרחק קצר מהעיירה St. Johnsbury.

מגרש החנייה, שהיה כמעט ריק כשהגענו לקראת הצהריים, היה מלא כמעט עד אפס מקום.

בכניסה ללובי בדרכנו למעליות, אפשר היה לקחת עוגיות שוקולד צ׳יפס טריות וטעימות, כמו גם שתייה חמה.

קישור לפוסט הקודם