28/7 יום שני, יום 12

קמנו בבוקר ומצאנו שכל הסביבה מכוסה בערפל סמיך, מה שהטיל ספק ביכולתנו לבצע הפלגה. השמיים היו מכוסים בעננים שכבתיים, גשם קל טפטף עלינו אבל לא היה קר (חזית חמה).

הבוקר התכנון היה לנסוע ל- Provincetown שבקייפ קוד Cape Cod, מדינת קונטיקט Connecticut, מרחק של שעתיים נסיעה, ולקחת משם הפלגה לצפייה בלווייתנים. ידעתי שמשך ההפלגה הוא כ- 4 שעות. אבל בעת הכנת תכנית הטיול לא בדקתי מראש את מועדי היציאה, ומבדיקה הבוקר באתר החברה, המועד בבוקר היה 09:00, מה שהפך אופציה זו ללא רלבנטית, שכן לא התכוונו לקום מוקדם מדי בבוקר ואחה״צ כבר היינו צריכים להמשיך במסלול הטיול.

ירדתי לפקידת הקבלה, שהמליצה על חלופה אחרת, בשם Captain John Whale Watch שמפליג מהעיירה Plymouth. התקשרנו עם היציאה מהמלון והתברר שמועד ההפלגה הקרוב הוא בתוך חצי שעה, ולא יכולנו להגיע בזמן.

לאור זאת החלטנו לצאת ל- Provincetown כמתוכנן ולנסות בכ״ז למצוא שם הפלגה.

הגענו לעיירה, החנינו את הרכב בחניון התשלום (לפי שעות) וחיפשנו חברת הפלגות. מייד מצאנו את חברת Whale Watch ורכשנו דרכם כרטיסים לשעה 13:00. מחיר הכרטיסים לא זול, אבל זו צריכה להיות חוויה מעניינת. מטרת Whale Watch היא לשמר את הלווייתנים ולהעביר ידע לתיירים לגבי יונקים מרשימים אלה.

יצאנו לסיור קצר בעיירה הנחמדה, שמלאה במה שנקראה גאים וגאות. העיירה עצמה מקסימה, ניתן להסתובב שם שעות בין בתי העץ היפים. יש רחוב ראשי המקביל לקו החוף, שם עיקר החנויות והבוטיקים.

באחד מבתי המרקחת רכשנו צמידים נגד בחילות להפלגה - ונכנסנו לאכול ארוחת צהריים מוקדמת במסעדת Lobster Pot, שהתגלתה כמוצלחת מאוד. מומלץ.

חזרנו לאנייה בשעה 12:30, עלינו לסיפון העליון ותפסנו מקומות. בשעה היעודה יצאנו לדרך ולאחר כ- 50 דקות כבר ראינו זוג לווייתנים ראשון, מסוג Humpback. באונייה היתה גברת שתפקידה להסביר מה אנו רואים, היתה מקצועית מאוד.

האונייה יציבה יחסית ושטה מהר למדי. אני עמדתי רוב הזמן בחלק הקדמי של הסיפון העליון, בו יש מעין מרפסת מעל למים, או בשמה המקצועי - pulpit (כמו המקום בו עומד הכומר בכנסייה ונואם לקהל מאמיניו), כמו בסרט טיטאניק. מעשית היתה שם ראות טובה והיינו הכי קרובים ללווייתנים. לא היתה יותר מדי רוח והטמפרטורות היו נוחות, אז היה כיף. היה מעניין לראות שלאחר שהלווייתנים צללו, נשאר על המים שטח די גדול של מים שקטים, ממש כמו כתם שמן. הלווייתנים צללו כל הזמן והתחמקו מהספינה (בצדק, כמה תיירים נודניקים אפשר לסבול כל יום?), ואז אי-אפשר היה לדעת לאן פנו. אבל בסופו של יום, ניתן היה לראות מעין כתם גדול של בועות אוויר במקום בו עמוד לצאת מתחת למים. לאחר עוד כמה תצפיות של לווייתנים חזרנו לחוף והמשכנו בטיול. לסיכום החוויה - מומלץ מאוד.

מכאן התחלנו בנסיעה ארוכה של שעתיים וחצי למלון שלנו, Homewood Suites by Hilton, בעיירה Newport-Middletown. הנסיעה בקייפ קוד איטית מאוד, עקב מגבלות מהירות. מעת לעת נתקלנו בפקקים כבדים.

קרוב למלון עצרנו בסניף של הרשת Sports authority, שכל חובב ספורט יזיל ריר למראה מגוון הציוד והביגוד שבה. הבעייה היחידה היא המחיר, אם כי מעת לעת יש מבצעים כדאיים.

מכאן המשכנו למלון וארוחת ערב אכלנו בסניף של רשת Applebees נמצא ממש מעבר לכביש.

קישור לפוסט הקודם