18/6/2015, יום חמישי.

היום הוא היום השני לטיול שלנו.

מהשאטו המשכנו לעוד עיירה עתיקה, Lyons la Foret, שגם היא מוגדרת כאחת העיירות היפות בצרפת Les Plus Beaux Villages de France.

במרכז העתיק יש שוק מקורה עתיק ומרשים, מכוסה בעציצי פרחים. במקום היו מספר דוכני מזון. קנינו כמות של משמשים יפים ועסיסיים והמשכנו בסיור. בעיירה מבנים רבים בהם שולבו קורות עץ, סגנון בנייה נפוץ מאוד באירופה העתיקה.

בעיירה הזו, כמו באחרות שראינו, יש מגוון פינות מעניינות.

הבתים יפים ומרשימים. המשכנו לכיוון הכנסייה המקומית. מעט לפניה זרם לו פלג נחל ולידו מבנה עץ קטן ומקורה, שהזכיר לי את הגשרים המכוסים שבצפון מזרח ארה״ב (זוכרים את הסרט ״הגשרים של נהר מדיסון״? אז בקטן). לסיכום, עיירה יפה, אפשר לשהות בה 1-1.5 שעות.

המשכנו לכיוון צמד העיירות Les Andelys (הגדולה Grand והקטנה Petit). גם כאן הנופים היו ירוקים ומרשימים.

ב- Andely הגדולה אין מה לעשות מלבד הכנסייה הגדולה ולכן כדאי לוותר על עיירה זו.

המשכנו לטירת Chateau Gaillard, שבנה המלך האנגלי ריצ׳ארד לב הארי בשנת 1197.
 הטירה הרוסה, כמובן, למרות שחלק ממנה שופץ בשנים האחרונות. מיקומה האסטרטגי מאפשר תצפיות נהדרות לנהר הסן ולעיירה Petit Andely שלגדות הנהר.

העיירה Petit Andely (החלק הצמוד לנהר) יפה ונעימה. החנינו את הרכב בחניון הסמוך לכנסייה והלכנו לכיוון משרד התיירות המקומי. שם המתנו כ- 10 דקות עד שנפתח וקיבלנו יחס מאיר פנים מהגברת שעבדה שם, שגם דיברה אנגלית טובה מאוד. קיבלנו מפה של העיירה וגם ברושורות של העיירה Giverny, שהיתה היעד הבא. רכשנו שם קונפיטורת תפוחים שנראתה מבטיחה וגם בקבוק סיידר ראשון לטיול זה. המשכנו כמה עשרות מטרים לסניף ה- Carrefour הסמוך, שכבר היה גדול, רכשנו מצרכים והמשכנו לגדת הנהר, בסמוך לאי שבמרכזו, שם ישבנו לאכול ארוחה טעימה, כולל בקבוק הסיידר שרכשנו קודם במשרד התיירות. סביבנו היו לא מעט ברווזים סקרנים ורעבים, שהתנפלו על כל בדל באגט שזרקנו לכיוונם.


 לאחר הארוחה הלכנו לאורך גדת הנהר. לאורכה בתים יפים וגדולים. הגענו עד למבנה בית האבות היפה וביה״ח הגדול הצמוד אליו, חזרנו לרכב והמשכנו בדרכנו. לסיכום, מומלץ להגיע רק לעיירה Petit Andely ולשהות בה כשעתיים, כולל הביקור בטירה הסמוכה והארוחה על גדת הנהר.

מכאן היינו מתוכננים לנסוע לעיירה Le Bec Hellouin, אך למרות שעדיין היה אור והשמש היתה בשמיים, השעה היתה כבר 17:30 ולכן החלטנו להעביר יעד זה ליום למחרת ונסענו ישירות לעיירה Giverny, במטרה לבקר בגנים של מונה. אפשרות אחרת היתה לבקר בתערוכת הציורים של דגה במוזיאון האימפרסיוניסטי שבעיירה. הגענו ״על הקשקש״ והחלטנו לדלג על הגנים ולהיכנס במקום זה למוזיאון, כדי לצפות בציורי הרקדניות של מונה.

הביקור היה קצר, שכן לא היו בתצוגה ציורים מוכרים רבים. בדיעבד כנראה שעשינו החלטה לא טובה, למרות שהתערוכה היתה מעיינת.

מכאן המשכנו למלון להיום, Le Clos des Fontaines שבעיירה Jumieges. הדרך היתה יפה והיינו שקועים בנופים.


 לפתע, הכריז ה- GPS שעלינו להתכונן להגעה למעבורת. הסתכלנו האחד על השני בהפתעה, שכן לא היינו ערים לצורך לעבור את הנהר. ומייד דאגנו, לאור השעה המאוחרת, באם בכלל תהיה שם מעבורת.

לשמחתנו, המעבורת היתה במקום – ולא רק זה, אלא שההפלגה הקצרה היתה בחינם. זמן ההפלגה היה דקות בודדות.

המלון עשוי מבנים אבן נפרדים עם גן ומזרקה במרכזו. החדרים מרווחים ונוחים.

לאחר ההתארגנות יצאנו לסיור בעיירה ותצפית על המינזר המרהיב שבעיירה, שהזכיר לי את זה שב- Chateauneuf du Pape. העיירה יפה והסיבוב נמשך כחצי שעה.

היינו עדיין מלאים מהצהריים כך שהחלטנו להסתפק בקפה ועוגה לארוחת הערב. לאור השעה המאוחרת, אחרי 21:30, היו רוב בתי העסק בעיירה הקטנה סגורים. מצאנו בית קפה קטן בדרך למלון והזמנו בירה שנראתה טובה ו- 2 סוגי טארט תוצרת בית. פתחנו בשיחה עם באלת המקום. התברר ששהתה בארץ לפני שנים רבות במסגרת ארגון של האו״מ. שוחחנו עימה כשעה, עד שהעייפות הכריעה אותנו וחזרנו למלון לישון.

קישור לפוסט הקודם

קישור לפוסט הבא