20/6/2015 יום שבת.

היום הוא היום הרביעי לטיול שלנו - נורא עד כמה הזמן רץ...

בסופו של דבר המלון היה בסדר גמור. חדרים פונקציונליים ונוחים. לאחר ארוחת בוקר טעימה במלון, יצאנו לדרך לעבר Beuvron en Auge.

מז״א האוויר היה מעונן חלקית SCT וקריר למדי.

Beuvron en Auge היא עיירה עתיקה, יפה וקומפקטית, המוגדרת כאחת העיירות היפות בצרפת Les Plus Beaux Villages de France.

מדובר בעיירה קומפקטית ויפה מאוד. גם בה יש הרבה מאוד פינות מעניינות.

לאחר סיור של כשעה, נכנסנו ל- 2 חנויות ורכשנו מוצרים מקומיים, סיידר וקאלוודוס. העיירה כאמור יפה מאוד וכדאי לשהות בה עד שעה.

מכאן יצאנו לנסיעה ארוכה מערבה, לכיוון ההר Le Mont St. Michel, במרחק של כשעה וחצי נסיעה.

המקום מרשים ביותר, אין דרך אחרת לתארו. הגענו לשם קרוב לשעה 13:30, בשיא השפל. קו המים נסוג כ- 2 ק״מ צפונה ואזורים נרחבים היו מכוסים בוץ במקומות בהם נסוגו המים. באזור היו גם לא מעט כלים הנדסיים כבדים שעסקו בפינוי החול והאדמה שנסחפו בנהר וסתמו את מוצאו לים.

ניתן היה להבחין בקבוצות של מטיילים, שהלכו באדמה החולית, בליווי מדריך מקומי, עד לאי שנמצא במרחק של כ- ק"מ מהמבצר. ברור שכולם חייבים לחזור לפני שעת הגאות – וזו הסיבה שמותר לעשות זאת רק בליווי מדריך.

הסתובבנו במבצר כשעתיים. מתברר שכל חנויות האוכל והמזכרות שבמקום מתחלקות בין 2 משפחות שעויינות זו את זו... בכניסה למבצר, יש מצד שמאל מסעדה הידועה באומלטים שלה. חשבנו לאכול שם ארוחת צהריים, אך המחירים גבוהים מאוד ולכן ויתרנו.
 לסיכום – ביקור שני שלי במקום – והוא מומלץ ביותר.

יצאנו בדרכנו לכיוון העיירה Saint Ceneri Le Gerei שגם היא מוגדרת כאחת העיירות היפות בצרפת Les Plus Beaux Villages de France.

זה ביקור שני בעיירה המופלאה הזאת. הפעם עלינו לכנסיה הקטנה שבגבעה, ממנה ניבטת תצפית נהדרת לעיירה ולגשר שמעל לנחל הקטן.


 בקיר צדדי של הכנסייה מצאנו שלט יד קן של דבורים. השלט מזהיר שהדבורים מוגנות ואין לפגוע בהן.

מכאן ירדנו לעמק הקטן שכלוא ביער העבות, שם יש עוד כנסיה קטנה, אליה ניתן להיכנס ע״י לחיצה על כפתור שמשמאל לדלת. הסתובבנו בין בתי האבן המכוסים פרחים. פשוט תענוג.

וגם כאן ראינו מטוסים קלים הטסים בסביבה.


 לפני החזרה לפריז בנסיעה של כמעט 3 שעות, ישבנו לשתות קפה ושוחחנו קצרות עם בעלת המקום, שבאה מאירלנד והקימה פה את ביתה.

הדרך עצרנו בסניף של רשת Carrefour ורכשנו מצרכים. חיפשנו יציאה לשטחי מנוחה (Aire) אך לאור המסלול שעבר בדרכים משניות לא מ צאנו כאלה. לאור זאת, החלטנו לעצור בשטח. יצאנו לכביש צדדי וצר ובהזדמנות הראשונה שמצאנו שדה פנוי – יצרנו מהדרך, פרשנו את מפת הנייר וישבנו לאכול ארוחת פיקניק אחרונה לטיול זה.

הנסיעה לפריז היתה ארוכה, כמעט 3 שעות, אך עברנו דרך נופים יפים ולא נתקלנו בפקקים מיוחדים בדרך למלון, ה- Golden Tulip Paris CDG Airport.

הגענו בשעת לילה מאוחרת מאוד ומייד הלכנו לישון.

קישור לפוסט הקודם

קישור לפוסט הבא