11/4/14 יום שישי

היום קמנו מוקדם כדי להתחיל את הטיול בדרום איטליה.
לראשונה אנו טסים עם טורקיש ולראשונה מזה שנים אנו עומדים בתור לבידוק הבטחוני...
 אז כצפוי הבידוק ארך בערך 120% יותר ממה שהיה דרוש, עם כל חוסר היעילות הישראלי האופייני, אבל הטיסה עם טורקיש לנפולי (קישור דרך איסטנבול) דווקא היתה בסדר גמור.

נחתנו בצהריים בנאפולי, לקחנו את הרכב השכור ונסענו לתחנה הראשונה בארקולנו Ercolano, שנהרסה יחד עם פומפיי בהתפרצות הר הגעש וזוב. לפני שנים רבות ביקרנו בפומפייה והפעם החלטנו לראות את האתר השני.


 המקום נמצא במרחק קצר מאוד משדה התעופה של נאפולי. יש מגרש חנייה מסודר. שילמנו דמי כניסה וסייענו במקום. אמנם פחות מרשים מפומפיי (לפחות מה שאני זוכר ממנה) אבל המקום קומפקטי ולכן ניתן לסייר בו תוך שעה אחת. מתברר שעד כה חשפו רק כ- 30% מהאתר, אבל מה שיש בו - מעניין. עם זאת – דווקא עדיף לבקר בפומפיי.


לאחר מכן המשכנו למלון שלנו ללילה זה, Villa Signorini Relais שבעיירה ארקולנו עצמה. מדובר באחוזה גדולה מהמאה ה- 17, שהיתה שייכת למשפחת הבורבונים. במקום נחמד מאוד.
 החדר שלנו לא היה במבנה הראשי ולכן היה פשוט יחסית, אך נוח.

בשטח האחוזה יש גן נחמד מאוד.

בדרך מצאנו בית קפה עם עוגות שנראו טעימות. גילינו אחריות וכוח רצון, הסתפקנו בצילום העוגות ובשתיית אספרסו ראשון בטיול זה.

לאחר שפרקנו את הציוד מהרכב, יצאנו לטיול רגלי בנמל. לא משהו מיוחד אבל לפחות כיסינו חלק ממכסת הקילומטראז׳ ההליכה היומי...


חזרנו בסיבוב ארוך למלון ושם ישבנו על כיסאות נוח במדשאה הרחבה. אני לא רגיל לעשות בטן-גב, היה נחמד....

חיכינו לארוחת הערב במסעדת המלון, שנפתחה בשעה 20:00. לצערנו השירות התגלה כגרוע ואיטי ביותר. הזמנו רק מנה עיקרית, לאור השעה המאוחרת. מנה אחת הגיעה לאחר שעה. המנה השנייה היתה שגוייה והמנה הדרושה לא הגיעה כעבור עוד כמעט שעה, כך שקמנו והלכנו. איפה השף רמזי כשצריך אותו?