נמל התעופה הקטן של אל קלפטה, מהחלון נשקפים הנופים נהדרים שסבבו אותנו בשבוע האחרון. נופי מדבר קסומים הנובעים מחסימת הגשם על ידי הרי האנדים, ויחד עם זאת אגמי ענק וגולת הכותרת הקרחונים ובראשם הפריטו מורנו. נפרדים מההוספידחיה הקטנה ומזוג הישראלים הצעירים שטיילו איתנו והיו שכנינו לחדר. נפרדים ממזג האויר הנפלא שבו קיבלה אותנו פטגוניה. ונפרדים ממראות, נופים ותחושות נפלאות. טסים לבואנוס במטוס של חברת הצבא הארגנטינאי לדה, עם שתי נחיתות, האחת בפוארטו מאדרין והשניה במאר דל פלטה שנראית מהאויר כעיר חוף שראוי לבקר בחופיה המשתרעים למרחק.

המטוס מגיע כדי לאסוף אותנו

פוארטו מאדרין העיר ממנה מגיעים לחצי האי ואלדז, הפיר הארוך הזורם אל תוך הים

מגיעים לדירה ששכרנו מסילביה. 2 חדרים ומטבח הנמצא בתוך ארון, אך מצוייד היטב. ליד הדירה יש סופר מרקט, ואנו מצטיידים בכל טוב. קצת נמאס לאכול במסעדות. מחירי הבשר ממש מצחיקים. סיבוב קצר באזור, נראה שהעיר מעניינת וענקית, ולישון.

האובליסק משפיע על קו הרקיע של העיר, מגיע לגובה של מעל 300 מטר.נמצא ב Av. 9 de Julio and Corrientes,

רחוב הומה אדם. בכלל נראה שלהמון אנשים אין מה לעשות והם עושים זאת ברחוב

מסתובבים בעיר בחיפוש אחר כרטיסים חמופע של סולידד (זמרת גדולה), אך מסתבר שההופעה היא בעיר רחוקה ולא פשוט להגיע ולחזור ובסופו של דבר מוותרים. במקום זה קונים את הדיסק החדש שלה. הימים האחרונים בדרום אמריקה מוקדשים גם לקניות. מסתובבים באאוטלטים של רחוב קורדובה. בסוף מסתבר שקניות מצויינות ניתן לעשות גם ברחוב סנטה פה ממש ליד הדירה שלנו.

כיכר באזורים הפחות הומים

שדרות רחבות מאפיינות את העיר

פרח המתכת המפורסם של בואנוס, מתנהג כפרח אמיתי, נפתח ביום ונסגר בלילה

ועוד מבט על הפרח

בריקולטה שוק אומנות, דוכן הטוקנים. 2 מהם הגיעו אלינו הביתה.

בריקולטה נמצא בית האלמין המפורסם. כל אחוזת קבר היא יצירת אומנות. הקבר המפורסם ביותר הוא של אויטה פרון. לאחר מכן אנו נוסעים לבקשת אחד מאיתנו אל המוזיאון שהוקם לזכרה. אויטה רעייתו השנייה של הנשיא חואן פרון, הייתה דמות דומיננטית ומשפיעה בתקופת נשיאותו הראשונה של בעלה, עד למותה בגיל צעיר מסרטן.

אחוזות הקבר בריקולטה

הקבר של אויטה

אחוזת הקבר

ועוד מבט על אחוזות הקבר המשפחתיות המפוארות

חנות סבונים מקסימה, הכל בצורה וניחוח של שוקולד

בערב מופע טנגו סוער בקפה טורטוני. לא צריך את ארוחת הערב היקרות, הכוללות מופע טנגו. מגיעים לקפה טורטוני וזוכים למופע מופלא. בנוסף לרקדני ורקדניות הטנגו, מופיעים אנדיאנים המפליאים לרקוד עם חבלים , זמר ששר מוסיקת טנגו ותזמורת קטנה.

יום א מוקדש לביקור בשכונה הצבעונית בוקה. הבתים צבועים בצבעים עזים והשכונה כולה הופכת לשוק צבעוני והומה אדם. יושבים בקפה הוואנה המפורסם וחוגגים על אלפחורס במילויים שונים. מסביב, בבתי הקפה וברחוב, רקדני טנגו, חלקם רוקדים להנאת הקהל ואחרות רוקדות עם התיירים תמורת תשלום צנוע.

יום א' שמח בשכונת בוקה

שוק של יום א בבוקה

צמד רקדני מקצועיים בבית קפה

ציורי קיר מקסימים

בובות צבעוניות צופות בקהל ממרפסות הבתים בשכונה

גם אנחנו מתנסים בריקוד הטנגו

בית צבעוני ביציאה מהשכונה

עוברים לאזור הנמל הישן, המנופים השינים נותרו על עומדם ןנצבעו בצבעים עזים. גם כאן מסתובבים אנשים רבים ובתי הקפה שעל המים עושים עסקים מצויינים. גם שכונת סן טלמו הומה אדם. יש כאן שוק ענק לעתיקות ושמונצ'ס.

ריקוד המנופים בנמל הישן

מידרחוב הומה בסן טלמו

נפרדים מארגנטינה בחגיגת ענק של בשרים.

מחר נטוס הביתה ונישא איתנו את הזכרונות הנפלאים מטיולנו.

מעוניינים לראות את יתר הרשומות העוסקות בארגנטינה, נא להיכנס לקבוצה “ארגנטינה”בצד שמאל של המסך ולנוע בין הרשומות.

לפרק הקודם: קרחונים אדירים http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=2363371