לאחר שסיימנו את יום הקניות כאן אנחנו פנויים להתחיל את החלק הטיולי. כאמור מתגוררים בדירת משפחה, ברובע Friedrichshain ומטופלים בכלבה חביבה שצריכה להתחיל את היום ביציאה לצורך יציאה. לאחר כוס קפה ביתי יוצאים לכיוון דרום וככה ממש במקרה מגיעים אל כיכר Boxahagenerplatz בה מתקיים (יום שבת 8:00-13:30) שוק איכרים גדול, הומה אדם, נראה שכל השכונה מגיעה לכאן עמוסה בסלי קניות. בימי ראשון בין השעות 10:00-18:00 מתקיים במקום שוק פשפשים גדול, אומרים ניתן למצוא מציאות ולהתווכח על המחיר. לצערי אין צילומים, שכחתי לקחת מצלמה. אנחנו מתכבדים במעדן טורקי של בצק דק ובתוכו מיני ירק וגבינות, וקונים לצורך שימוש עתידי צנצנת עם בורגול מבושל בצבע אדום – מעדן) מידע נוסף כולל איך להגיע – כאן. הגיע הזמן לצאת לטייל אבל עוד סידור אחד נותר, אתמול בזמן הקניות שכחנו שאפשר לקבל החזר מע”מ , ואנו חוזרים לפרימרק וקניון של ברלין, לקבל את המסמכים הנדרשים כדי לקבל החזר מע”מ בנמל התעופה. לאחר מכן אנחנו מוכנים לטייל ושמים פעמינו לכיוון מוזיאון הקרמיקה של ברלין.

המוזיאון, הקטן והחביב מאוד (פרטים – כאן), ממוקם במבנה די עתיק שכנראה שרד את המלחמה, בחצר קשת אבן שכנראה הייתה שייכת למבנה שנהרס.

שלושה חדרים שלוש תצוגות, חלקן טובות מאוד (עבודות מסמינר שנערך בסלובניה) בין העבודות עבודה יפה של שמחה אבן חן, שלימדה אותי את הטכניקה המוצגת במוזיאון ונקראית Naked raku/

עבודות פורצלן נהדרות כגון זו

ינשופים ותנשמות בתצוגה של בעלי חיים, עבודות מהמאה הקודמת

ושתי עבודות נהדרות בעיני, זו

וגם זו

המוזיאון ממוקם ליד שרלוטנבורג, הארמון היפיפה והגנים (כאן – מידע מטיולנו הקודם), אנחנו כבר ביקרנו בארמון ובגנים לכן פונים מזרחה ומתכוונים לצעוד לאורך הנהר עד Tiergarten.

צילום מהדרך אל הנהר.

שעת צהריים כבר חלפה ובהחלט הגיע הזמן לקפה עם עוגה. אנחנו עוברים מספר בתי קפה בחיפוש חלב סויה, לבסוף מתפשרים על דל לקטוז.

שדרה נאה על גדת הנחל

תמונת נוף נאה של פיצול הנהר

גשר נחמד

הצעידה מסתיימת ברחוב strasse de 17Juni, כאן להפתעתנו ממוקם שוק פשפשים ענק (פרטים כאן), המחירים ממש לא זולים אבל הסחורה בהחלט מעוררת עניין.

מבט אחד

ועוד אחד, על הפורצלנים העתיקים

איזה יופי שיש דירה, אפשר לחזור להפסקת צהריים קלה, עם מבחר בירות ברלינאיות

הכלבה מורגלת לשלושה טיולים ביום, ולנו אין בעיה עם זה. הפעם צועדים כחצי שעה ומגיעים לפארק נחמד עם מזרקת מים גדולה

ברבורים נאים והמון מנגליסטים שבאו לחגוג יום אביבי נאה של חג הפנטקוסט. על קרנבל התרבויות אספר ברשומה נפרדת ובינתיים אדלג אל עוד מספר מקומות חמד

חנות המוכרת רק פרחי ופרפרי קרמיקה

מקום בילוי לנכדים שלנו כאשר יגיעו לביקור אצל המשפחה בברלין

חנות האופניים הגדולה באירופה, אולי רק בגרמניה (ענקייית)

ועוד גן נחמד מזמין לביקור הנכדים

בפארק אחר (Burgerpark) מתקיים קונצ'רט גא'ז. עלות הכניסה 6 אירו, הרבה מוותרים על הכניסה ומעדיפים להשתרע על המדשאות עם כוסות בירה גדולות וגם אנחנו ביניהם.

פינה בגן מגודרת ובתוכה מספר עיזים

ערב יורד על ברלין וביחד עם מארחינו שחזרו אנחנו סועדים בAapaka, מסעדה הודית באיזור הMitte. המסעדה ממוקמת גבוה בסולם טריפאדויזור, אותנו היא קצת מאכזבת. על מי ברז משלמים חצי אירו, והטאלי שהוא המאכל הזול ביותר בהודי כאן מחירו מרקיע שחקים. העוף בטנדורי קצת אפוי מדי ומבנים קשה מדי. אבל המלאי קופטה מצויין.

כאן פחות או יותר מסתיים סיפור הביקור הנוכחי, נותר לי רק להעלות לרשומה הבאה רשמים מקרנבל התרבויות.

מי שמעוניין להכיר את ברלין באמצעות הבלוג שלי, מוזמן להיכנס לרשומות נוספות, בערך ברלין מצד שמאל