לאחר ארוחת בוקר משובחת של מלון נובוטל אגם אינלה, נכנסים למונית של שואה שכבר מחכה לנו. את הנסיעה אנחנו מנצלים לקלוט עוד קצת מידע על מדינת העולם השלישי בה אנו מבקרים. כיעד לטיול היא פחות מרשימה בעינינו ממדינות מזרח אסיה כויטנאם, הודו, נפאל וכו'. אנו לומדים שהעובדים בכביש מרויחים כ2 דולר ליום עבודה.

נפרדים משואה (טלפון 09428329306 מומלץ בחום, לנסיעה לקאקו, למערות ועוד) שהיה באמת נהג מצויין ובעל ידע רב, ובעיקר דובר אנגלית סבירה, מה שאינו אופייני למיאנמר (בניגוד למה ששמענו). נמל התעופה הקטן של Heho, הכל נעשה בעבודת יד אין מסוע שיירת סבלים מובילה את המזודות למטוס שנמצא בטווח הליכה.

למטוס צועדים ברגל ולאחר טיסה קצרה נוחתים ביאנגון.

נסיעה קצרה במונית למלון Summit park view הינו מלון טוב במיקום מצויין, בטווח הליכה מShwedagon Pagoda. אנחנו כאן ליומיים.

לאחר שהתמקמנו יוצאים במונית לשוק הגדול וההומה Bogyoke Aung San Market. מציאות של ממש לא מוצאים, אבל חוויה להסתובב במרחב העצום.

כמו בכל מקום המכבד את עצמו נמצא כאן מוכר אגוז הבטל (אולי שמו אגוז הארקה), מגלגל את האגוז בתוך עלה בתוספת אבקות שונות, העסקים טובים.

יש גם שורת דוכני אוכל בארגז של טנדר.

מעבר לכביש נמצא קניון חדש Junction City, באוירה שונה לחלוטין מאוירת השוק.

לאחר שיטוט בין החנויות, המסקנה שאין מציאות מעניינות. אנחנו מגלים את Genky sushy, כנראה סניף של רשת יפנית. המנות המעוצבות מגיעות לשולחננו באמצעות רכבת סושי קטנה, המודיעה על הגעתה לתחנה בצפירה.

מהקניון אנחנו צועדים לעבר פגודת שוודגון, הזוהרת מרחוק. הליכה של כ2.5 ק”מ. נכנסים בכניסה המפוארת, בסוף המסדרון מחכה לנו קופאי שמבקש דמי כניסה (כ10 דולר לתייר). היות וטרם אכלנו ונראה שהמקום דורש ביקור ארוך, מעדיפים לא לשלם ולדחות את הביקור למחר.

ממשיכים ברגל לכיוון המלון, מרחוק זוהרות 2 הפגודות.

ארוחת ערב במסעדה לא טובה Black Canyon Coffee.

לאחר ארוחת בוקר במלון (קשה לי עם ארוחות הבוקר המבושלות של המזרח, קלקול קיבה שחטפתי לא תורם). נוסעים במונית לPansodan Ferry Terminal המזח ממנו מפליגות מעבורות לצידו השני של נהר Yangun river, ואולי גם ליעדים אחרים. הבחורה הנחמדה מלווה אותנו לנקודת תצפית לתיירים בלבד, היא מנסה לשכנע אותנו לחצות במעבורת ולטייל בצד השני.

מכאן יוצאות המעבורות

אנחנו ממשיכים רגלית לכיוון צ'יינה טאון. ניתן לראות שרחובות יאנגון אינם עמוסים בכלי רכב ואופנועים, כפי שקורה במדינות מזרח אסיה מתויירות, כהודו וייטנאם ועוד.

צ'יינה טאון אינה נבדלת בעינינו מעוד רחוב שוק ביאנגון,

אנחנו מתחילים לצעוד לכיוון המלון שלנו כשבדרך מזומנים לנו מראות מעניינים, כמו הבתים הצפופים הלא כל כך מתוחזקים

פנצריית רחוב

העמוד הענק המזדקר לשמיים Statues of Yali מוקף באריות, להנצחת יציאתה לעצמאות של מיאנמר

מבנים ממשלתיים ואחרים ומאחוריהם משמאל ניתן כבר לראות את Sule Pagoda

פגודת סולה, היא סטופה הנמצאת במרכז העיר יאנגון. לפי האגדה היא נבנתה לפני פגודת שווהדגון המרשימה יותר, בזמנו של בודהה, לפני כ2600 שנה. היא שימשה כנקודת מפגש בשתי מרידות בתקופה המודרנית.

לא נכנסנו לפגודה, קצת עייפנו ממשטר התשלומים, והעדפנו ללכת לפגודת שווהדגון ולשלם שם דמי כניסה המוטלים על תיירים. לקראת שקיעה יצאנו מהמלון וצעדנו דרך הפארק הענק והמרשים People's Park אל הפגודה.

את הסנדלים שחייבים לחלוץ ארזנו בשקית בתרמיל כי תכננו לצאת מיציאה אחרת של הפגודה הענקית.

פגודת ShweDagon Paya, גובהה 110 מטרים והיא כנראה האתר המתוייר ביותר ביאנגון, וכמובן מקום תפילה מרכזי.

המקום מרשים במיוחד עת רדת החשכה כאשר מאות נרות מאירים את המקום.

בחצר התפילה פסלונים המוקדשים ליום הלידה של המאמינים והמאמינים עוסקים בשקדנות ברחיצתו.

פסלי בודהה בכל פינה בהבעות שונות ולעיתים בשכיבה. מרשים לראות את המאמינים נושאים תפילה או שרים מזמור. ספינה גדולה על כבל מעלה תרומות ישר לראש הפגודה. נראה שעסקי התרומות כאן מצויינים.

נפרדים בצער מהמקום המרשים. ביקור זה מסמן את סיום ביקורנו (הקצר מדי) בבורמה.

לארוחת ערב הולכים למסעדה נחמדה בשם My garden בשולי הפארק People's Park הקרוב למלוננו.

3 קניונים בחצי יום – בנגקוק

הטיסה הקצרה לבנגקוק עברה בשלום, הפקדנו בנמל התעופה את המזוודות, ויצאנו למסע שופינג קצר,כאשר אנחנו מתניידים באמצעות הרכבת התחתית והעילית. מנמל התעופה באמצעות Srtet city line, עד הקניון. זאת לאחר שלמדנו את שיטת הנסיעה באמצעות קופונים אותם מכניסים לחריץ בתחנת היעד כדי שהשער יפתח. קניון מרשים מוטיבים של ערי עולם מפורסמות.

מחירי המוצרים בקניון נראים לנו קצת יקרים והעדפנו, לאחר ארוחת צהריים קלה, לעבור ליעד הבא הMBK, המוכר לנו מטיולינו הקודמים. עולים קו BTS Sukhumvit Line שמביא אותנו די קרוב ליעדנו. גם קניון ענק זה במבנה של שוק אדיר, לא הרשים במיוחד, רכשנו מספר מתנות לנכדים והסתפקנו בכך.

לפני חזרתנו לנמל התעופה נכנסנו לסיאם סנטר המרשים, שם יש ריכוז של מסעדות קטנות ונחמדות שעזרו להשביע את הרעב. לנמל התעופה חזרנו עם srtet city line.

על מסלול הטיול והתחנות במסענו ניתן לקרוא כאן.