החלק הראשון שמתואר כאן מוקדש לביקור בריביירה שמערבית לגנואה. וכעת אחרי שירדנו מהאוטוסטרדה העוקפת את גנואה, אנחנו נכנסים ל Camogli. עוד עיירה יפה בסגנון של מזרח הרביירה, קרובה יותר לצוקים משתרעת בחלקה על ההר, ואין ספק שמתויירת יותר מהאזור המערבי.

בלה ספציה אנחנו מבלים לילה ויוצאים בבוקר ליום משולב בהליכה בחמשת הכפרים Cinque terre מקום מרהיב שאליו מוקדשת הרשומה הבאה – כאן

יום 3 – אנחנו בערך במחצית היום. לאחר שמחנים את הרכב בחניון בתשלום, פוסעים בין הסמטאות לכיוון המשוער של החוף.

רעש הגלים המתנפצים מושך אותנו לסימטה צרה ממנה יורד גרם מדרגות אל החוף.

אופס טעינו, נכנסנו בכניסה צדדית, מה שמחייב אותנו לצעוד על חלוקי האבן שעל החוף, עד לנקודת הכניסה לחוף

עיר צבעונית חביבה, נמל קטן, בתי קפה מסעדות, חנויות מזכרות ועוד, נחמד

אבל אנחנו ליבנו נוהה אל פורטופינו לחפש אהבה, צילום אחרון ליד המחבת הרוחשת ונסיעה קצרה אל היעד הנחשק.

בדרך לפורטופינו היושבת בקצה הכף, חולפים על פני שתי עיירות יפות, Rappalo ו Santa margherita ligure. טיילות חוף יפות, מרינות וכד' אבל אי אפשר להספיק הכל. חגי אמר שפורטופינו היא must ואנחנו מצייתים.

חגי אמר גם שהחנייה בפורטופינו היא היקרה ביותר, ואכן השוטרים מפנים אותנו לחניון קומות בו משלמים 5.5 יורו לשעת חניה.

עיירה יפה ירוקה, בתים צבעוניים גבעה מיתמרת מעל הנמל, גנים וכד'. היכטות של העשירים היום לא נמצאות קטנות. אבל השיר של דלידה בטח מתנגן לנו באוזן (מהטלפון שלי, לא מהכריזה של הנמל).

שחף סקרן וידידותי מקבל את פנינו.

מבט מנקודה אחרת

ובהחלט ראוי לצלם גם פנורמה

ולעמוד בפוזה של כובש

פשר הפוחלץ המסכן התלוי כאן לא ברור לי, מאחוריו יש גן בוטני. מכאן לפנינו כשעה נסיעה עד לה ספציה, שם קבענו את מלוננו לשני הלילות הבאים. המלון בקרבת תחנת הרכבת ממנה נצא למחרת לחמשת הכפרים הרשומה הבאה – כאן. ובינתיים מתארגנים ללילה בעיר הגדולה. את הרכב משאירים בחניון חינמי המרוחק כקילומטר מהמלון. בהמלצת המלון הולכים לארוחה במסעדה קרובה, בסדר לא משהו מיוחד ומתארגנים למחר, בעיקר מתפללים למזג אויר טוב.

בתמונה, תחילת מסלול 5 הכפרים. לאחר סיום המסלול חוזרים למלון, שבת בלה ספציה, מסעדות יש בשפע אך כולן מלאות, ורק לאחר הרבה כיתות רגליים מוצאים מסעדה יוקרתית שהריזוטו שלה מופלא, חבל שהמנה קטנה. גם הריזוטו שאנחנו מכינים בהשראת מחנה יהודה לא רע בכלל (הנה המתכון), אבל יש מה ללמוד.

יום 4 – בוקר עולה על לה ספציה, נפרדים ומכוונים פנינו לעוד עיירה אחת ברביירה וזהו, Portp venere. גיפיאס ווייז מבלבלים אותנו ואנחנו מגיעים לפאתי ריומג'ורה שבא כבר היינו. לא נורא מתקנים ומגיעים ליעדנו.

עיירה קטנה, מזח, יכטות, בתים צבעוניים, טירה חרבה, בתי קפה ומסעדות על החוף.

זאת פחות או יותר היכטה הכי מפוארת שראינו, לא משהו אני מניח

נפרדים מהריביירה בחיבוק ידידותי עם הגברת הירקרקה ויוצאים דרומה, לגעת בטוסקנה.

משך הנסיעה לפיזה על האוטוסטרדה כשעה וחצי. אנחנו קצת נרגשים משום שהביקור היחיד שלנו שם היה בירח הדבש לפני כך וכך שנים, שלושה ילדים ושני נכדים שיהיו בריאים.

הרבה לא השתנה כאן נותנים תמיכה למגדל הנוטה

ויוצאים לlucca השכנה מוקפת החומות. לאחר קבלת חדר במלון נחמד ליד החומות, יוצאים להקפה יחד עם כל תושבי העיר, כך זה נראה וגם קצת תיירים.

עיר נחמדה, סיפור בניית החומה מעניין, וגם המבנים בתוך העיר העתיקה.

העיר מתגאה בהיותה עיר הולדתו של המלחין Giacomo Puccini (לה בוהם), ופסלו מוצב במקום מרכזי. לארוחת ערב במטבח של דודה קלה (לא משהו, אבל אל תספרו לאף אחד) הזמננו בקבוק יין לבן, שפשוט חיסל את שנינו, מתנודדים הגענו למלוננו ובזאת הסתיים סיורנו בלוקה.

המבנה של הקתדרלה מאוד מזכיר את פיזה, אותן קשתות ואותה אבן אפורה משולבת.

יום 5 – מתחילים בדרך הארוכה לכיוון מלפנזה שליד מילאנו. בחרנו מלון בקרבת נמל התעופה כדי לא להתקע בפקקים ולא להשכים קום. נהנים מנופים בקרבת הכביש המהיר עד גנואה המון מנהרות, שמבלבלות את 'וייז' ואנו טועים קצת ונכנסים לגנואה. לא נורא 20 דקות וכמה ק”מ מיותרים.

בדרך עוצרים באאוטלט Serravalle Scrivia , אנחנו לא לבד, עשרות רבות של מכוניות ממלאות את החניונים, ואנשים רבים משוטטים עמוסי שקיות. אנחנו קצת התאכזבנו מהמחירים הגבוהים ומיעוט המבצעים.

לאחר שהגענו למלון Idea שבקרבת נמל התעופה. יצאנו לקנות קצת מוצרי מזון להביא הביתה, פרמזן, פסטה, שמן זית וכד'. בקרבת הקניון Il gigante שהיה די מאכזב מבחינת החנויות שבו (סופר מרקט ענק ויש בו הכל), מצאנו פיצריה נהדרת ומומלצת So pizza, כדאי להגיע במיוחד. התפריט 12 יורו לאדם, כולל כוס בירה, או יין, או מים והספקה בלתי פוסקת של משולשי פיצה, קריספיים עם תוספות מדהימות, גבינות מיוחדות, נקניקים, פירות ים, אננס ועוד ועוד.

בוקר היום השישי, מחזירים את הרכב בנמל התעופה וטסים הביתה.