יוצאים ברכב השכור לכיוון סן מרטין דה לוס אנדס בדרך שבעת האגמים (Camino de los Siete Lagos ), דרך הנוף החולפת על פני שבעה אגמים. הדרך ברובה היא דרך עפר. אך היא די נוחה לנהיגה. נסיעה בדרך מדברית , כאשר באופק מתנשאים ההרים עטויי שכבת השלג.

נוף אגמי

חולפים דרך ויה אנגוסטרה שלידה נמצא הפארק Arrayanes National Park, שהעצים בו מזכירים בקליפתם את פרוותו של "במבי". אנחנו מוותרים משום שהסירה לפארק יוצאת רק בעוד מספר שעות. ומסתפקים בצילום ציפור הטרף על שפת האגם.

כנראה בז על שפת האגם

אנחנו ספרנו רק 6 אגמים, השביעי הסתתר מפנינו. הדרך רחבה בתחילתה אך הולכת וצרה ומתפתלת. חולפת בתוך יער. לצידי הדרך לעיתים ערימות שלג שטרם נמס.

גשר הרוס לצד הדרך

שלג שטרם נמס

עיירת השוקולד היפה סן מרטין דה לוס אנדס, מתגלה לפנינו במלוא הדרה.

שוכרים חדר נחמד ללילה בוילה יפה

לא יאומן מכונית דופין, כזו בדיוק הייתה להורי לפני חמישים שנה (כמה בעיות היא עשתה)

יוצאים לשוטט בעיירה, לבנות תיאבון לקראת הסטייק האגנטינאי שמחכה לנו.

הנחל המוביל לאגם

בתי העץ

חנות ומפעל לשוקולד

בחלון הראווה של אחת מחנויות השוקולד אתר סקי כולו משוקולד

העיירה בנוייה מבתי עץ ואבן רחובותיה שתי וערב וכולה מחמד. בית הבית ממליצה לנו על מסעדה , עוד בטרם התיישבנו הגיעה קבוצת ישראלים מכרינו מהצבי האדום בברילוצ'ה וכולנו יושבים וחוגגים ערב נעים מסביב לסיר הבשר. פקיד הקבלה החביב מזמין אותנו לכוסיתלימונצ'לו תוצרת בית. דרך נעימה לסגור ערב ולהיפרד מהעירה הקסומה.

בוקר יוצאים לדרך לעיירה פוקון הנמצאת בצ'ילה. מקווים שנוכל לטפס להר הגעש ויאריקה. בדרך חולפים על פני העירה חונין ממנה יוצאים טיולים לפארק הר הגעש לנין. אחרי חונין מתחיל גשם המלווה אותנו לאורך כל היום עד לעיירה פוקון. נראה שלויאריקה כבר לא נטפס. לפני הגבול יער של עצי אראוקניה, חלקם עם פריחה צהבהבה וציפוי שער צהוב המכסה את כל העץ. מעבר הגבול ללא בעיות, מפשפשים פירות וירקות שאותם אסור להכניס לצ'ילה.. הדרך עולה ומטפסת בהרי האנדים .

הדרך לפוקון

גשר על מים סוערים

שורת עצים נטועים לצד הדרך

עוף דורס וארנבת מסכנה

הפסקה קצרה בשמורת לנין

הר הגעש לנין מסתתר מאחורי ענני הגשם

הדרך לפוקון

פריחה מרהיהבה לצד הדרך

הירוק הירוק הזה

העירה הצ'ילאנית החביבה פוקון

בפוקון משתכנים בבית הארחה חביב , מחר ממשיכים לולדיביה היושבת על האוקיינוס השקט ועל כך בהמשך.

לפרק הקודם http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=2357864