יש לנו יתרון קל במציאת מקומות טובים לאכול בברלין, בכך שבן משפחה קרוב מתגורר בעיר, ושם חלק מהתרבות היא לאכול כל הזמן במסעדות, ולחפש כל הזמן מקומות חדשים. אז לפי המלצתו ביקרנו במספר

מסעדות, חלקן אהבנו מאוד, ואחרות קצת פחות אז להלן המלצותינו.

מסעדה ויטנאמית – chay village

פה אחד סיכמנו שזו הייתה הארוחה הוויטנאמית הטובה ביותר שאכלנו, למעט שתיים או שלוש מסעדות בוויטנאם, די ברור שהמקור בדרך כלל יהיה מוצלח יותר.

למיטב זכרוני אין גם אלכוהול במסעדה אז שתינו לאסי אננס ונהנינו ממנה ראשונה ומנה עיקרית. היינו ארבעה סועדים ושילמנו עבור ההנאה 46 אירו. אהבנו את המרקים, שהזמננו למנה ראשונה ואת כל הרולים בעלי השמות המשונים כגון Bun Cha, Xoi Cuon ומהדמפלינגס. המקום מומלץ במקום גבוה על ידי טריפאדויזור.

כתובת: אזור קרויצברג

Niederbarnimstra 10, 10247 Berlin, Germany

אוכל גרמני Schalander

יתרון יחסי קטן שיש לנו, הוא שקרוב משפחה לומד בברלין ובוחן ביסודיות עבורנו את מסעדותיה, וכך תמיד כשמגיעים לבקרו יש המלצות חדשות. המסעדה הזו זוכה בטריפ אדויזור לדירוג יפה של 4.5. אני הייתי מסתפק בציון 4, שגם הוא יפה אך לא מדהים.

יש מבחר של כשלוש בירות מצויינות תוצרת הבית (טעמנו שתיים), האוכל הבשרי ברובו מבוסס על בשר חזיר (גם השניצל), אז כדאי לדעת מראש לפני שמגיעים למסעדה. המסעדה נמצאת בפרידריכזהיין , ומומלצת למי שנמצא באזור. בטוחני שיש מסעדות גרמניות טובות גם באזורים אחרים. אני מאוד אהבתי את השניצל, ורעייתי נהנתה מסוג של פיצה גרמנית עם הרבה גבינה כחולה (Flammkuchen). מחיר של חצי ליטר בירה 3.30 אירו והשניצל הענק עולה 11.5 אירו. תהנו.

כתובת: אזור קרויצברג

Banschstra,91, 10247 Berlin, Germany
 אפשר להגיע באמצעות U7 eisenacher str

מסעדה הודית – Aapka

אתחיל דווקא מהדברים המרגיזים: לשלם חצי אירו על כוס מי ברז, לשלם 11.5 אירו על טאלי צמחוני שהוא המאכל הבסיסי והזול, ולקבל סך הכל שלוש קעריות לצד הלחם המצויין והאורז. לאחר הטאלי שהזמננו לארבעתנו כמנת פתיחה משותפת והיה טעים, הגיעו המנות העיקריות. מלאי הקופטה מצויין, שווה להגיע לכאן בגללו. דאל מקאני בסדר. העוף בטנדורי צרוב מדי, יבש מדי ויחד עם זאת לא עשוי. הטאלי היה מצויין. המיקום ברובע מיטה. הציון בטריפ אדוויזור 4, אני הייתי נותן 3.5. אם תגיעו לכאן נא בחרו בתבונה את המנות. שילמנו כולל שתיה 54 אירו.

כתובת: אזור מיטה

Kastanienallee 50, 13158 Berlin, Germany

אפשר להגיע באמצעות U2 Senefelderplatz

מסעדת טפאס – Vineria del este

אתחיל באזהרה – אל תאכלו את הצ'וריסו, ותהנו מכל השאר.

יש לנו קרוב משפחה בברלין, ברובע קרוייצברג, שעושה עבורנו את עבודת ההכנה וכך אנו מגיעים בדרך כלל למסעדות מוצלחות. במסעדה זו מבחר נחמד של מנות קטנות, במחיר הנע בין 3.90 אירו ל-6.50 אירו. אנחנו הזמנו 12 מנות ובקבוק יין, לאחר שאיפשרו לנו טעימות מהמבחר. ישבנו מול חלון גדול הצופה לרחוב ונהננו להעביר ערב משפחתי שמח. המנות המצויינות היו התפוחי אדמה עם רוטב אליול, הטורטיות, האספרגוס וגם כל השאר, למעט הצ'וריסו. טריפ אדוויזור מעניק ציון 4 מכובד, אני הייתי מעלה ל4.5.

כתובת: אזור קרויצברג

Banschstra 41, 10247 Berlin, Germany
 ניתן להגיע באמצעות U5 Samariterstrasse

לאכול בבית, או בפארקים

אם התמזל מזלכם ואתם מתאכסנים בדירה או חדר עם מטבחון, תוכלו להינות מארוחות שבישלתם במו ידכם ממגוון המוצרים בסופרים, או שווקי האוכל, בליווי בירה או יין טוב. כמובן שניתן לקנות מזון מוכן בשווקים ולהינות ממנו בפארקים המרובים. ויש גם את הנקניקיה המפורסמת הקארי וורסט, והשווארמה שנקראת כאן דונר ומוגשת בפיתה עם רוטב יוגורט. איך בוחרים דוכן טוב? לדעתי היכן שיש תור ארוך וסבלני.

בתיאבון