למרות שלא טיפסנו על הר הגעש, עקב מזג האויר, לא התאכזבנו מהטיול בנופי צ'ילה המרהיבים. בבוקר נוסעים לאורך אגם ויאריקה ולאחר מכן בכביש אגרה מספר 5 לעיר ואלדיביה, היושבת בתוך לשון ים החודרת עמוק ללב היבשה. ואלדיביה המכונה עיר הנהרות, מושכת המוני תיירים, גם בזכות שוק הדגים המפורסם שלה.

שוק הדגים

הביקור בשוק הדגים הוא חוויה מדהימה,מאות ציפורים נלחמות על שאריות הדגים וחלקי דגים שנזרקים אליהם ע"י הסוחרים. וגם הפתעה מיוחדת אריות ים הרובצים ממש סמוך לשוק ונלחמים על שאריות.

שחפים, קורמורנים, שקנאים ועוד וגם אריות ים

אריה ים חביב אחד רובץ ממש בתוך הדוכן ומקבל יחס מיוחד ממוכר הדגים, נראה שזו היכרות ארוכת ימים

הקורמורנים השחורים מציגים את יכולותיהם ועושים פוזות למצלמה

מרבץ אריות ים נוסף לשיזוף ודברי רכילות כאשר אני זורק אליהם ראש דג, פורצת מלחמה והגדול זוכה

בטיילת של העיר מסעדות דגים רבות, אך נסיוננו הקצר די מאכזב. אני מזמין מנה שאני טועה לחשוב בה זו פאיה, אך מקבל מרק דגים נוראי בו משייטת ציפורן ענקית של סרטן (אולי) ועוד נדבריםמ לא מזוהים שבעייני הם גם לא אכילים. שותפי לטיול דווקא נהנו ממנת הדגים. ממשיכים בנסיעה לכיוון מצודת NIEBLA, אשר שלטה על הכניסה למיצר באמצעות שורות של תותחים.

המוזיאון הקטן של המצודה מכיל מפות עתיקות ובובות בגודל מקורי הלבושות בבגדי הכובשים הספרדים. וכן, סוף סוף אנו מביטים אל חופי האוקיינוס השקט. צ,ילה להבדיל מארגנטינה, הנמצאת מעברם השני של הרי האנדים, מאוד ירוקה.

הנוף ממצודת Niebla, שווה את ההשקעה, מים כחולים ופריחה ירוקה, תענוג.

המגדלור

ועוד מבט אל הנוף

ואל הפרות הרועות באחו

העיר ואלדיביה במפגש הנהרות ומצודת Nieblaהצופה לאוקיינוס

מואלדיביה חותכים מזרחה ללינת לילה לעיירה Entre Lagos , בעיירה השקטה והמנומנמת על שפת 2 אגמים, יש כמות אדירה של חדרי לינה. מעניין מדוע.

מפת המסלול חזרה לבארילוצ'ה דרך מעבר הרים באנדים

משכימים לבוקר צונן, לאחר מכן יהפוך ליום חווייתי במיוחד. נוסעים לאורך האגם, ולאחר שחולפים על פניו, הדרך מתחילה להתפתל ולטפס לגובה. ככל שמתקרבים אל הפאס יותר ויותר ערמות שלג נצפות לצד הכביש וגם העצים מתחילים להעטר בשכבת שלג מכובדת. ממש חוויה. מד הטמפרטורה ברכב מראה 0 מעלות ואנו יוצאים לשחק ולהצטלם בשלג.

לפני שמתחילים לטפס אל הפאס נוף ירוק ומים רבים

נוף עטור בשכבת שלג טרי

מעבר הגבול לארגנטינה

נופי ארגנטינה מזרחית להרי האנדים

חוצים את הגבול ומתחילים לרדת בגובה, אט אט פוסק השלג וסופו שנעלם לחלוטין ושוב אנו בנופי האגמים היפים של פטגוניה. מחר נעזוב את ברילוצ'ה היפה לכיוון חצי האי ואלדס המכונה גם איי גלפגוס לעניים.

מי שמעוניין לצפות בכל הרשומות על הטיול בארגנטינה וצ’ילה מוזמן להיכנס לקבוצה “ארגנטינה” מצד שמאל ולבחור בין הרשומות השונות.

לחלק הקודם http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=2358636