הגענו להלסינקי לכנס מדעי שבת הזוג השתתפה בו. כך ש-4 לילות עברו בנעימים בעיר ו 5 ימים במסלול שבחרנו באזור האגמים. מלון הילטון Kalastajatorpantie בהלסינקי לא יקר במיוחד נמצא בפרברים הירוקים מוקף פארקים.

טראם 4 מגיע למרכז. ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של" see helsinki on foot" ולבחור מבין מסלולי ההליכה, אתר חובה המוזיאון על האי seurasaari, אוסף בתים עתיקים מכל פינלנד ובנות לבושות בבגד מסורתי המבצעות עבודות יד בנוסח הימים ההם, נהנות להצטלם איתכם.

המקום מלא עצים וצמחיה וסנאים מקפצים.

נקודה שניה האי suomenlinna עליו מצודה עתיקה עם סיפור מעניין.

בעונה זו מלאה פינלנד בזוגות אווזים המגדלים את גוזליהם. וציפורי הבר מנסות לחמוס אותם. בזכות ההגנה הטובה של ההורים לא זכו להצלחה.

פינלנד המנסה להביא אליה יותר תיירים מתגאה בכל מיני אתרים שהם הגדולים בעולם, כגון הכנסיה הגדולה החצובה בסלע בהלסינקי

או כנסיית העץ הגדולה בעולם, או המוזיאון התת קרקעי הגדול בעולם , או הכנסייה עם 130 חלונות השונים זה מזה ועוד.

מסלול הטיול ברכב שכור: heinola בית חולים לציפורים, וציפורים כלואות, לא ממש מעניין.

. חולפים על פני mikkeli, מוותרים ונוסעים עד savonalina בלב אזור האגמים, הכל ירוק איים ואגמים, העיר עצמה על איים והטירה היפה olavinia, בה מתקיים בתחילת יולי מופעי מוסיקה.

חשוב לדעת: פינלנד מתעוררת ב 28.6.10 לפני כן בתי מלון סגורים ומסעדות נסגרות מוקדם מאוד, כך שקשה להינות מהלילות הלבנים בהם השמש שוקעת ב 22 ובחצות עדיין אור.חשוב שיהיה GPS , יקל במציאת בתי מלון ודרכים שאינן משולטות.לינה בסבונלינה ארוחה בעמדת גריל היחידה הפתוחה במרכז העיר, בעמידה. בבוקר נסיעה מזרחה לkerimaki על שפת אגם, ובה כנסיית העץ הגדולה בעולם,

נחמד לשוטט ולשתות קפה בבית קפה מול הכנסיה. מצורפת תמונה של מאפרה פינית אקולוגית, קל ליצר.

ממשיכים ל retretti, צריך לחפש כדי למצוא, מוזיאון אומנות מדהים בתוך מערה תת קרקעית, מיצגי פיסול משולבים במים ותאורה מיוחדת ואוספי אומנות פינית. יקר יותר מהלובר ממש שווה להקדיש חצי יום. לא לשכוח לצאת לפיקניקים בחיק הטבע בנופים הירוקים. במוזיאון לא מרשים לצלם לכן מצורף רק פיסול ברשת מחצר המוזיאון.

בצידי הדרכים צומח Lupine Lupinus polyphyllus בצבעי סגול ורוד ולבן

לינה באימטרה, הגענו מתוך ציפיה לראות את המפלים koskinaytokset אך אלו מזרימים את מימיהם חצי שעה ביום (19.00?) החל מ28.6.10.

בעיירה גם כנסייה לה 130 חלונות השונים זה מזה, חבל"ז, לינה בפרברים. העיר lappeenranta, קרובה לגבול הרוסי מאות משאיות מחכות למעבר גבול.לא הייתי מנסה לעבור משם לרוסיה.

על גדת אגם Saimaa מגדולי האגמים, עיירת נופש חביבה, האטרקציה העיקרית שייט לתעלה המחברת למפרץ הפיני באמצעות מערכת סכרים שמורידה גובה ב85 מטר, הספינה יורדת רק בראשון 13 מטר וזה מרשים.

בעיירה מצודה בתוכה סדנאות אומנים, ובקיץ טירה מפוסלת מחול, השנה הנושא דינוזאורים.

כאן גם אכלנו את המאכל הלאומי של דגי אגמים זעיערים מטוגנים.

מתעכבים ב Hamina,התושבים המשועממים מזרזים אותנו להתקדם הלאה לKotka (לינה), עיר גדולה ומנומנמת בשעה 22 בלילה באור מלא, לא ניתן לראות כמעט אנשים ברחובות.האטרקציות אקוריום שמתמחה בדגי האזור, לא שווה את המחיר. וlanginkoski imperial fishing lodge, שם לגדות נהר שוטף ממוקם בית קיץ של הצאר הרוסי אלכס 3, לא נכנסנו שוטטנו בכיף לגדות הנהר. משם לשמורת הטבע valmusa הממוקמת בלב הביצות, הליכה על גשרונים צרים ברוחב 20-40 ס"מ לאורך כ 2 ק"מ. התאכזבנו מהפלורה והפאונה שלא חיכו לנו במלוא הדרים, ראינו את הפטריה הגדולה בעולם ואת הפטריה הקטנה בעולם ואת הזבוב שמתיימר להיות הגדול בפינלנד, אך לא את תרנגולי הבר ואת פרות היער שהשתוקקנו לקטוף. ממשיכים לPorvoo לינה באתר ספא מדהים Haikko, ליד העיר כרי דשא, נוף, ים, סאונה,וברכה וארוחת בוקר של נסיכים, מתקשים להיפרד. העיר יפה מאופיינת בבתי עץ עתיקים, אלו שלא נשרפו, בכל מקום תשמעו סיפורי שריפות שכילו ערים וטירות.לצערנו עקב לחץ זמן המשכנו לכיוון הלסינקי, גן החיות של הלסינקי ממוקם על אי, אך לפחות במועד ביקורנו לא הצלחנו לראות בעלי חיים מעניינים וחלק מהגן בשיפוץ, ובבוקר יצאנו בתים של 3 ארכיטקטים פיניים ידועים מהמאה ה18 Hvittrask, שווה לקרוא את סיפורו של המקום ולהקדיש לו ביקור. חשוב לציין מסלול מצויין לטיול רגוע ללא אטרקציות חזקות, אך בנופי מדהימים המשלבים ארכיפלג אדיר של איים בים ובתוך האגמים. מעניין לראות שאין כמעט זרים והבלונד שולט.

אני מזמין אתכם להיכנס לבלוג שלי בתפוז, לצפיה בתכנים הנוגעים לטיולים , בישול, אמנות ועוד, http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=2456995