טיול שהוא נופש מושלם באי הסמוך אלינו, מרחק של שעת טיסה אחת. שנים ארוכות אנו נוהגים לבלות את תקופת חגי ראש השנה בחו"ל, או ליתר דיוק אחרי ראש השנה ועד אחרי סוכות. השנה הנסיבות לא איפשרו והטיול הגדול נדחה וכפיצוי לעצמנו בחרנו ברגע האחרון לצאת לנופשון בפאפוס. לארבעה לילות.

ההחלטה על פאפוס נפלה ברגע האחרון, היינו פתוחים לכל יעד קרוב, ובסופו של דבר קסמה לנו העסקה של טיסה ומלון בפאפוס במחיר מצויין שכלל טיסה העברות וחצי פנסיון במלון המקסים Coral bay beach and resort הממוקם במרחק של כ12 קמ מהעיר, בעיירה ששמה peyia.

המרפסת הפרטית

החיסרון היחיד הוא המיקום, תלוי במטרת הנופש.

אם חשקה נפשך במלון מעולה, אוכל מצויין, חוף מקסים, בריכת שחיה, מקום מרווח שאיש אינו מפריע לרעהו, מופעים, הרי שהגעת ליעד. בכל הפרמטרים האחרים המלון מעולה.

וכמובן שיש קו אוטובוס 615 שמסיע מהמלון לנמל ובדרך עוצר בקניון Kings aveneu mall , עלות 1.5 יורו לכרטיס. כוונתנו המקורית הייתה להגיע למלון Louis paphos breeze, אך לאחר שהזמנתנו אושרה התקשר הנציג של אשת והסביר שהמלון מלא והציע אלטרנטיבה שלא רצינו, בגלל הביקורות על המלון, כאלטרנטיבה שניה הציע את קורל ביי שהיה יקר יותר, אך כמובן שלא דרש תוספת ואף שידרג לחדר צופה לים.

הטיסה הייתה קצרה. חיכה לנו מיניבוס שהסיע ישירות למלון עם עצירה אחת בדרך. במלון הפתעה נחמדה, שידרוג לסוויטה גדולה הצופה לים. לאחר התארגנות וישיבה במרפסת הגדולה שלנו יצאנו בהליכה למערות הים, אתר הממוקם כ4 קמ מהמלון. היציאה בשעה מוקדמת יחסית הייתה קצת שגויה בגלל החום והלחות, אך לבסוף הגענו ליעד.

המקום יפה, מעניין ונחמד להצטלם בפוזות, בדרך אפשר לעצור ליד שבר הספינה הטרופה edro 3. שכחנו מזה ופיספסנו. היה נחמד לרדת בנקודה מסויימת שמתאפשר עד לקו המים ולהצטנן מעט. בדרך חזרה תפסנו טרמפ עם קפריסאי נחמד שהזמין אותנו להצטרף אליו לבציר ענבים, חבל שלא הספקנו.

למלון מסעדה ראשית בה משתנה התפריט מדי ערב, קפריסאי, מקסיקאי, מזרח תיכוני ועוד, ומספר מסעדות שגם בהן ניתן לסעוד את ארוחת הערב בסגנון קבוע, אסיתי, צרפתי, איטלקי וסתם מסעדת פיצות. בחרנו לערב הראשון בתפריט האסיתי.

בבוקר, לאחר ארוחה כמובן, קו 615 לנמל, כבר חם, אבל עדיין נסבל וראשית נכנסים לפארק הארכיאולוגי הסמוך, מתרשמים בעיקר מהפסיפסים הנפלאים ששרדו כ 2000 שנה.

החצבים בדרך למגדלור מבשרים את בוא הסתיו

למידע נוסף על הפארק הארכיאולוגי, התיאטרון, בית דיוניסוס ובית אאיון עם הויטראגים הנפלאים אפשר לקרוא כאן.

פסל אפרודיטה בנמל פאפוס סמוך למצודה

מכאן לאחר קפה וגלידה באחת מהמסעדות הרבות על הרציף, צועדים אל קניון Kings avenue mall, הנמצא במרחק של קמ אחד בערך. בקניון מספר רב של חנויות חלקן של רשתות ידועות וכן סופר מרקט לקניית גבינות יין וכד' לאלו שאוהבים להביא הביתה. וגולת הכותרת לאוהבי המוצרים הזולים של רשת Jumbo.

בין הקניון לנמל נמצאות מערות קבורה צנועות, לידן עץ ועליו קשורים סרטים צבעוניים, מנהג פגני שתופס גם בימינו. שם המקום Agia solomoni catacomb. מתיאור בלונלי פלאנט עולה שאלו קבריהם של בני משפחת מכבי, שנהרגו במאה השניה, ואמם הוכתרה כקדושה אחר מותם. להבנתי יש סכנה בירידה עקב בור מים עתיק.

ליד הקברים מערה שנראית כמערת מגורים עתיקה

הפסקת קניות ארוכה, מי שלא מעוניין יעבור הלאה

הפסקת הקניות מסתיימת מהר יחסית כי מנהל המלון הזמין אותנו לקוקטייל, לא נעים לסרב

אחרי הקוקטייל, שוב ארוחת ערב, איך נקלענו לתסבוכת הזאת.

עצי דקל מיוחדים שניתן לראותם במקומות שונים בפאפוס.גם מטעי בננות מאפיינים את האזור.

יום המחרת מוקדש להנאה מהמלון, רחצה בים, בברכה ורביצה על החוף. קריאה בספרים שהבאנו ושיטוט באינטרנט. לצעוד לאורך החוף בלתי אפשרי כי אין מסלול הליכה לאורך החוף.

מחירי השתיה בהחלט סבירים. במלון שלנו יש גם לקוחות המעוטרים בצמיד כחול המסמן את זכותם להינות משיטת “הכל כלול”. אנחנו ויתרנו גם כך זה די מעיק על הגוף.

מגוון המסעדות והפעילויות בדף המצורף.

יום לפני חזרה הביתה, השלמות קטנות בקניון, יש נכדים, וגם גבינות חלומי ופטה שצריך להביא הביתה. ולאחר מכן שוב הנאה מהמלון. בערב מופע פולקלור מקומי.

למחרת איסוף לאחר ארוחת בוקר, טיסה ארצה וכניסה מיידית למעגל העבודה. צודק מי שאומר:”אחרי נופש צריך חופש”.